Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Külföldieknek különlegesek...

Külföldieknek különlegesek vagyunk mi magyarok?

Figyelt kérdés
mármint külsőleg... van bennünk valami ami eltér mármint ami jellemző ránk? vagy feltűnne egyáltalán ha mondjuk elmennék amcsiba tanulni, hogy én nem amerikai származású vagyok?
2010. okt. 21. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
abszolút nem
2010. okt. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, h amerikai származású, Amerika lakossága különböző népek hatalmas keveréke ;) :DDD
2010. okt. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Feltűnne ,hogy külföldi vagy mert akcentussal beszélnéd az angol nyelvet..De az nem tűnik fel,hogy magyar vagy..

Angliában például sokan azt se tudják,hogy van Magyarország.Sokszor azt hiszik ha hallják a magyar beszédet,hogy lengyel vagy szlovák az ember..Amikor kiderül,hogy egyik sem hanem magyar akkor hümmögnek,és jön az "okos" kérdés."és tudsz szlovákul vagy lengyelül?"

2010. okt. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én németben vagyok és ott azért számat a sötét haj+szem, mivel elég sok mindenki szőke+kék szemű. de ott se nagyon hallottak magyarokról, rólam először azt hitték németül beszélek merthogy ausztria mellett vagyunk. érdekes:)
2010. okt. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De az hogy lehet, hogy külföldön hallottak már Szlovákiáról, de Magyarországról nem? (nem okoskodni akarok, hanem tényleg érdekel)

Amúgy külföldön rólam mindig azt hiszik, hogy német vagyok (szőke haj, kék szem).

2010. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:06

Nagyon egyszerű a válasz..

Mert a lengyelek és a szlovákok mindenütt ott vannak.Nincs olyan munkahely ahol ne lenne vagy egy szlovák vagy lengyel ember..

Elmesélek egy történetet.Angliában élek.Amikor kijöttem elmentem egy full-time angol tanfolyamra.Egy csoportban voltunk 25-en,és ebből egyedül én voltam magyar..Viszont volt vagy 5-6 szlovák és ugyanennyi lengyel is..Bár a többség brazil volt..Volt egyszer egy órán,hogy mindenki meséljen valamit amire a hazája büszke lehet...A lengyelek egyből jöttek az önzetlen lengyel katonákról akik az angolok mellett álltak a világháborúban,jöttek még 1-2 tárggyal amit az angol tanárnőm ismert vagy tudott.A szlovákok is jöttek pár dologgal..Jöttem én az egyedüli magyar,és hirtelen nem jutott eszembe más,csak a C.vitamin,Atombomba és a Rubik kocka..A rubik kockánál nem akarták elhinni,és fogalmuk sem volt,hogy magyar találmány....Azt hitték,hogy a kocka szlovák találmány..Na erre varjatok gombot!

Az igazság az,hogy a magyarok senkinek nem érdekesek..Sokan el se hiszik,hogy több mint 1000 éves történelme van...A kutyát sem érdekli...

2010. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Köszi a választ, ez tényleg nagyon érdekes..:/

Ha megkérdezhetem mióta élsz Angliában és milyen ott élni? Mert eddig kétféle véleményt hallottam. Az egyik, hogy ezerszer jobb mint itthon, a másik pedig, hogy ott is válság van, barátságtalanok az emberek, a fizetés se veri az eget és haza akar jönni..

2010. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 14:18

4 éve élek kint..

Hogy milyen az élet? Mindenkinek más..Én a saját véleményemet írhatom csak le..Válság bizony itt kint is van..Nagyon sok embert tettek az utcára..Már régen nem él az,hogy a takarítást,mosogatást az angolok semmi pénzért nem csinálnák meg,és ezért nyelvtudás nélkül is lehet oda menni..Ilyen már nincs..Bizony ma már elmegy az angol is ilyen "alantas" melóra..és bizony elvárják egy mosogatáshoz is a nyelvtudást.(de itt is vannak szerencsések,akiknek semmi angol tudással is találnak melót,de ritka)

Ha valakinek van jó állása,és tud spórolni,és persze nincs adóssága akkor elég szépen el tud boldogulni.

De ha valaki mosogat,vagy szállodában dolgozik létminimummal,aki nem tud spórolni,aki azt hiszi itt kint mindenki a diák éveit éli,és állandóan bulizik,szórakozik,az nem fog tudni kijönni..Nagyon sok olyan magyarokat ismerek akik 3 szobás házban 8-an tömörültek össze,avval,hogy így olcsóbb a szállás.Amikor sok idegennel élnek egy fedél alatt,és állandóan megalázzák őket a munkahelyükön..De semmi pénzért nem vallanák be az otthoniaknak..Bizony a legtöbbje azt írja milyen király az élet kint..

Szóval nem minden arany ami fénylik..

Az én esetem más.Én családostul élek kint.Mi lakást bérelünk,és nem lakok senki idegennel( ezt a luxust megengedem magamnak) Mind a ketten dolgozunk,és nem takarítunk/mosogatunk..De így sem mondom azt,hogy hűűű de gazdag vagyok..Sőt! Néha azt számolgatjuk,hogyha otthon két ember megkeresi a havi 300.000 forintot tisztán,nincs adóssága,akkor ugyanúgy megél mint kint..Nem vagyunk gazdagok.Fizetjük a nagyon drága albérletet,és egyéb dolgokat..Annyi előnye van,hogy nyugodtan alszom,és nem kell félnem attól,hogy holnap nem tudok mit enni..Inkább úgy mondanám,hogy nyugis az életünk..De ez a mi életünk..Elképzelhető sőt biztos,hogy vannak akik nagyon jól élnek,és jól jártak,vannak akik hazamennek,mert ne jött össze nekik..De nincs egyforma válasz arra a kérdésre,hogy hol jobb itt kint vagy otthon..

Hogy milyenek az emberek? Ez is változó.

A lengyelek és a magyarok hangosak,zajosak,szemtelenek,de köztük is van pár jó ember..A pakisztániak/arabok olyanok mint a cigányok(minden értelemben) a fekák is sok mindenben a cigányokra hasonlítanak..Utálnak dolgozni,de a törvény szerint minden munkahelyen kell egy fekete ember(tudod diszkrimináció) nem beszélve arról,hogy nagyon tudják a törvényeket és hangoztatják is..(miért nem,mert fekete vagyok??) Az angolok? Ők változóak..Vannak kedvesek és vannak olyanok akik gyűlölök a külföldieket függetlenül,hogy milyen külföldi..Találkoztam már nagyon kedves barátokkal,és olyanokkal is akik az anyjukat eladnál 1 fontért..

Múlt héten történet velem egy eset.

A nagy fiammal sétáltam a városközpontban butik nézelődés gyanánt..Egyenes úton egyenesen sétálva egymás mellett magyarul beszélgettünk.Sok ember sétált,és sok idegen nyelven beszélgettek.Mégis jött egy öreg egy gurulós kisautóval és szándékosan a lábamra vezette a kisautót.Arra a lábamra amiről alig 3 hete vették le a gipszet..Fájt nagyon.Egy feka férfi ugrott oda,hogy a kormányt elrántsa,de az öreg szándékosan továbbra is felém rántotta a kormányt.Megállították,és szóvá tették,hogy kérjen bocsánatot.erre az öreg mit tett? El kezdett kiabálni,hogy elege van a sok idióta külföldiekből,főleg a németekből..Mindenki húzzon a büdös francba haza a saját országába.A feka férfinak egy pofon tis lekevert hogy takarodjon vissza Afrikába..

A vége az lett,hogy jöttek a bobbyk és jött a mentő is,hiszen az öreg mentálisan nem volt a toppon..Nos ilyen emberek is vannak,ami a szomorú,hogy elég sokan..

De melyik országban nincsenek ilyen gondok?

2010. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és még valamit.Amint a fiam a saját lábára áll( most tanul szakmát) Mi is hazamegyünk..Nem rossz itt kint,de az otthon mégiscsak otthon..
2010. okt. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!