Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gyermekszépségverseny? Pfuj....

Snowpehely kérdése:

Gyermekszépségverseny? Pfuj. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nap mint nap ezt latni a teveben. Szegeny 1-2-7 eves lanyok, sot, inkabb babak, kisgyermekek! Az anyjuk sminkest fogad (-.-), paroka, mufogsor, csilivili meregdraga ruhak, na meg mikor a gyerek nem is elvezi!

[link]

Ugy neznek ki, mint egy-egy porcelanbaba, egyaltalan nem termeszetes, s gyakran a zsuri az ilyen "muarcu" leanykakat teszi szeppe a nezok elott, mig a termeszetesen szepeket/vidamakat mellozi.

Ami szerintem zavaro, hogy ez a szulok hibaja.Gyakran latni a teveben, hogy leginkabb a tulsulyos, csunyacska, am onbizalomban nem szegenykedo mamak cipelik a draga lanyukat.Varjak a koronat, hatalmas csalodas, ha nem a gyerek nyer, persze ezt ereztetik is kemenyen. Szegeny felnottkoraban nem lesz mentes a hiusagtol, onteltsegtol, tularado ambiciozustol...


Ti mit gondoltok? Szeretitek ezeket a versenyeket? Vinnetek a gyermeketeket?


2011. jan. 2. 17:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ezeket én is nagyon gyűlölöm. Néha teljesen kiakadok rajta... Azt mondja egyszer az egyik kislány: "Ha nem én nyerem a fődíjat, csak kisebb koronát, akkor anyu majd megint ráhajt a kocsival, én meg felpofozom a győztest."

Ha már most így gondolkodnak... Amúgy nem is tudom, hogy bírnak a zsűrik zsűrizni? Úgy értem, hogy képesek oda beülni és vigyorogni meg pontozni azokat a csöpp kis lányokat? Néha már felmerül néhány dolog bennem...

2011. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek nem szülők, akik csak a pénzkereseti lehetőséget látják a gyerekben. Volt szerencsém gyakorlat keretében egy gyerekmodell-castingon segíteni, volt olyan "anyuka" aki a pár hónapos csecsemőről akart portfóliót csináltatni, meg modellnek jeletkeztetni. Szerencsére a tulaj azt mondta, h egy kisbabát nem lehet ilyennek kitenni, meg fölösleges a portfólió, mert az első 3 évben túl sokat változik a gyerek. És a legtöbb "szülőnek" az volt az első kérdése, h mennyit lehet ezzel keresni....
2011. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja, aztán meg sír a szájuk, h kis rib@ncokat neveltek a gyerekből.
2011. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

igen, es a hasonlo kerdezo-valaszolo oldalakra elkeseredetten irjak: Mit rontottam el? A lanyom gyulol, a ferjem szerint en vagyok a hibas! Tul sokat akartam? Pedig azt hittem,az o celja is az, hogy MINDENKIT legyozzon, a legszebb legyen, s nyerjen nekem egy csomo penzt!"


A penz....meg a hiusag...Ezeknek az embereknek abszolut nincs szeperzekuk! Mi a szep? A bugyirozsaszin csillogo, csicsas, giccses ize? Ja, s meg van aki ezt gyonyorunek tartja...!

S akkor jon az anya, hogy "kicsim, nagyon ugyes voltal, ezt meg ezt elrontottad, szamits ra, hogy nem nyersz, de nagyon ugyeske vagy". Majd a kameranak: "nagyon elrontotta! Csalodott vagyok!Azt hittem o lesz az est fenypontja, mindenkit tulragyogott, de annyira elrontotta! -.- Jovoben TOBBET keszulunk majd ra...-.-"


Es igazabol itt az anyukakon van a hangsuly! Ok elik ki elrejtett vagyaikat: akik csunyak, kis korukban sokat csufolkodtak veluk, meg akarjak mutatni a vilagnak: nezd, milyen gyonyoru a lanyom! Szebb a tiednel, meg az ovenel is!


Gyakran a bemutatkozo szovegekben(amit a kislanyokrol mondanak), azt mondjak a 2 eves lanyra: "Sarah hobbija a vadaszas es halaszas. Nagyon szeret koronakat nyerni, foleg, ha o a gyoztes" Ja, szegeny lany azt se tudja, hol van...nemhogy el tudja donteni, hogy jo-e koronat nyerni, foleg nem 2 evesen....

2011. jan. 2. 19:26
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor is néztem a tévében, a kislány ott sírt az anyukájának, hogy haza akar menni és játszani akar, az meg nem is válaszolt neki, csak tépette a haját a fodrásszal...
2011. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Én ellenzem. Mert a gyerek maga nem tudja eldönteni, hogy szerené-e ezt, nem látja az árnyoldalait, inkább az anyukák szokták rákényszeríteni, akik szerettek volna szépségkirálynők lenni vagx feltűnni, de viért nem jött nekik össze. A gyerek azt sem fogja tudni megérteni, hogy az első helyezett objektíven nem sebb, csak egy x tagú zsűri döntött úgy (vagy a szervezők...), és ez sztem egy életre maradandó lelki sérüléseket tud okozni. Meg ha esetleg elesnek a színpadon, és vmi hülye kiröhögi. Jaj, és akkor még vannak a nagyon durva amerikai versenyek, na, azoktól hányok. A gyerekek egészségét veszélyeztetik vele egyrészt, másrészt meg azt fogják velük elhitetni, hogy ha vki nem tökéletes, és nincs rajta smink, az nem szép... mert hajat festetnek nekik, parókát kapnak, kisminkelik őket (inkább kivakolják)... sőt még porcelán foglemezt is kapnak, hogy szebb legyen a fogsoruk, merthogy ebben az időszakban esik ki egy csomó gyerek tejfoga, és az nem szép, ha lyukas a fogsor... bváááá... agyrém. És akkor még vannak ugyanezeken a versenyeken a ráerőszakolt tehetségkutatós részek, ahol egy csomó gyerekre ráerőszakolnak vmi látványos műsorszámot/produkciót, amikor nincs is hozzá tehetségük (mert nem minden gyerek tud énekelni, táncolni meg bűvészkedni, csak épp az ilyen műsorokban a matekhoz való tehetség nem éppen látványos :D), és heteket gyakorolnak vmi olyan műsorra, amihez sem tehetségük, sem kedvük, és elúszott az esélyük a nyerésre, ha tévesztenek... Nem is tudják ezek az ökrök, akik ezt kitalálták, hogy milyen lelki traumát okozhatnak pár egyébként egészséges gyereknek...

(az meg utána a hólye szülők hibája, ha a továbbra is szép gyereket modellkarrierre meg színésznőnek készítik, mikor annak az egész csak egy púp a hátán, de nem illik visszaszólni a szülőnek, mert felnevelte, meg mennyi mindent tett érte...)

2011. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Azért ne túlozzuk el. Tényleg van gyerek aki magától el akar menni egy ilyenre, pedig senki nem mondta neki.

A Little Miss Sunshine (Család kicsi kincse) című filmet látta valaki?

[link]

2011. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Nincs olyan NORMÁLIS kisgyerek, aki magától szeretne menni egy ilyen szépségversenyre.. ott már gond van és el lett szúrva a nevelése.
2011. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Egyetertek a 8:13-as valaszoloval. A gyermek, ha menni akar, azt jelenti, hogy a szulok mar beletaplaltak, hogy o a legszebb, s a tobbiek rondak hozza kepest. Akkor mar 3-4 evesen is akkora egoja van a gyereknek, hogy uti ki az ajtot, muszaj gyoznie, kulonben lerendez egy hisztit a szuleinek.Es ha el is akar menni, csa mulo szeszely, mert latja a teveben levo kislanyokat "tunderi" ruhacskakban, koronaval, mint a mesekben! Ok is kiralykisasszonyok akarnak lenni. Igaz, van egy ilyen is. De azert a tobbsegben lathatpan a szulok a hibasak.
2011. jan. 3. 14:52
 20/29 anonim ***** válasza:
a szülők is csak a pénz miatt csinálják,megéri nekik a drága ruha smink stb. mert elég sok pénzt hoz.. ez olyan mint a 10 éveseket berakják egy ketrecbe és verekedjenek és durván sok pénzt kapnak érte..főleg hogyha a gyerek eltöri a kezét a csigolyáját a lábát a nyaka megrándul szétt karmolják egymást.:S
2011. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!