Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Legyen műkörmöm vagy van...

Legyen műkörmöm vagy van valami más kiút? (lent) SOS

Figyelt kérdés

Tehát..

14éves lány vagyok,már jó pár éve rágom a körmömet,és mindent kipróbáltam,hogy leszokjak..

Pl. keserűkörömlakk(ugyan úgy rágtam),sima színes körömlakk,meg egyszerűen az akaraterő sem segített..

Régebben voltak pszichés problémáim,családi dolgok miatt még régről,de azok már nincsenek,és ez a rossz szokás csak úgy megmaradt..

Azt tanácsolták páran,hogy amíg nem szokok le,addig csináltassak műkörmöt..

Szerintetek csináltassak? És ha igen,akkor milyet?(valami csajszis kéne) Vagy van valami amivel még le tudnék szokni a körömrágásról?

Egyébként voltak olyan időszakaim ,hogy elhatároztam magam és megnövesztettem,nagyon jól ment,de aztán jött valami sulis stressz,és lerágtam..pl dolgozat,vagy ilyesmi.:(


2011. jan. 7. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem körömrágástól szenvedek, hanem a körülötte lévő bőrt rágom folyamatosan. Ez tényleg pszichés kérdés. Én is csak akkor rágom, ha valami aggaszt vagy zavar, vagy idegesít. A műköröm azoknak jó, akiknek egyáltalán nem jó alapanyagú körmük van. Nekem nagyon erősek a körmeim, és én hülye rakattam már többször is műkörmöt, de utólag mindig megbánom, mert nagyon gyengíti a saját körmömet.

Hiába rakatsz, ha leveteted, utána ugyanúgy rágni fogod. Ez tényleg csak megszokás kérédése a körömrágás.

Egy tipp, ami nekem legtöbbször beválik. Ha azt veszed észre, hogy már megint rágod a körmöd, csapj a kezedre, vagy olyankor vonj meg magadtól valami hasznosat, amit szeretsz. pl édesség, vagy net, vagy hasonló.

2011. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Huhh, hát nekem durva dolog segített leszokni. Mániákus kézmosó vagyok. Szóval tuti vannak pszichés gondjaim, ezért is rágtam,de a kézmosogatásom őrjítő! Egyszerűen állandóan úgy érzem, hogy meg kell mosnom a kezem, mert bacis piszkos, még itthon is. És állandóan elképzelem, ha nem otthon vagyok, hogy kik fogdoshatták össze a kilincset, a billentyűt, a kapaszkodót... és hogy mennyi vírus van rajta...Emiatt a a mániám miatt ugye csak akkor rágtam a körmöm, ha itthon voltam és előtte megmostam... Aztán amikor éreztem hogy rágni akarom, megerőltettem magam, és nem mostam kezet, ugye én meg nem veszem a számba a kezem mosás nélkül. nagyon nehezen, de ma már jó úton vagyok... egyre ritkábban esem vissza.
2011. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az első vagyok. vagy ha már kicsit is megnőtt a körmöd, azonnal reszeld vissza rövidre.

vagy ugye nem teljesen tövig rágod, az élő körömig??

2011. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A műköröm nagyon jó,leszoktatott már sok embert a körömrágásról,ha pedig a bőrt rágod körülötte akkor chili krém esetleg külföldről habanero krém!!

Úgy csíp hogy ahogy hozzáérsz szívbajt kapsz...:D

Átmégy majd sárkányba:)

Szóval a műköröm jó dolog,és szerintem ez a krém is!!

2011. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 just.me ***** válasza:

Műköröm? Fölösleges.

Nem egy ismerősöm tetetett fel műkörmöt a körömrágás ellen, és ugyanúgy rágták a műkörmöt is :D ...

Ráadásul 14 évesen műköröm ... nagyon nem!!

És elvékonyítja a körmeid, több hónap mire rendbe jön.

Ide csak 1 dolog kell: Akaraterő! :)

2011. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Körmös vagyok, szerintem két módszer vagy rakatsz fel körmöt, én csak jót tudok róla mondani mindig ez vált be nálunk, és mivel 14 éves vagy mindenképp valami kis egyszerű picit(francia vagy csillámos végű) vagy ahogy a többiek mondják akaraterő!
2011. jan. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!