Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fogszabályzás 21 évesen? Késő?

Fogszabályzás 21 évesen? Késő?

Figyelt kérdés

21éves vagyok és fogszabályzásra lenne szükség,mert kitolják a fogaim egymást.Anno azt mondta a fogorvos,hogy kb 4fogat(alul2 felül2)ki kellene húzni,hogy normálisan"elférjen"a többi,ne tolodjanak ki.

Eddig nem szántam rá magam,mert félek,az egészséges fogak kihúzása szörnyű lenne:(

De most mindenképp ki kell huzni majd az egyik lyukas fogam és gondoltam ha már lúd legyen kövér alapon rászánnám magam a fogszabályzóra.

Szerintetek késő ilyen idősen?Lehetséges,hogy még alakítható?

Nem értek az ilyesmihez,mielőtt megyek a dokihoz,azért megérdeklődném itt.

Van akinek 20év felett lett fogszabályzója?

Gyerekes kérdés,de nagyon fáj a foghúzás?

21/L


2011. jan. 16. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 29 vagyok és 4 hónapja van fogszabályzóm. 21 évesen tehát szerintem nem késő, csak tovább fog tartani. Nekem 2 hónap alatt helyre húzta a fogaimat, de minimum másfél, két évig fent kell, hogy legyen, azért, hogy rögzüljenek rendesen és ne álljon vissza egy idő után az eredeti állapot. És utána még pár év éjszakai is kell. Pár hét alatt megszoktam, most már észre sem veszem. Nekem nem kellett akkor húzni, de régebben már kihúzták két fogamat. Ki lehet bírni, kapsz érzéstelenítőt, semmit nem fogsz érezni, csak furcsa lesz, hogy cibálják. Ha nem gyullad be, akkor utána sem fáj. Nekem az egyik begyulladt húzás után, egy hétig fájt, közben kezelésekre jártam miatta, de ez nem törvényszerű, szerintem nem kell tartani tőle.
2011. jan. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Semmiképen ne hagyd igy a fogaidat...nekem is volt és hidd el most sokkal jobb mert felszabadultabb lettem és nyugodtan mosolyoghatok. Igaz nekem 16évesen vették le de szerintem még mindig jobb ha fogszabid van (legalább látszik h adsz magadra) minth. ha vki meglát mosolyogni arra gondoljon h úristen mért nem csináltatja meg a fogait! Remélem elhatározod magad és megcsináltatod!:) Nekem is kiakartak huzni alul 2fogat de én nem hagytam és igy +1év volt a fogszabi.


19/L

2011. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne félj töle, csak jól válaszd meg az orcosod.

Én nagyon beszaladtam vele, mert nekem 2 fogamat húzta ki, mint utóbb kiderült feleslegesen, mert most hézag lett a fogaim közt. Hirtelen, de egyik hétröl a másikra talált egy-egy újabb lukas fogat, hozzátenném egy tömés volt 13ezer.....

Tehát valami jó nevü dokit keress.


Én is most akarom feltetni, de nem érzem cikinek, hiszen 1-2 év múlva lekerül és elérem amit akartam. Ráadásul szemüvegem is van, úgyhogy a szemüveg fogszabályzó ugazán "szuper" párosítás:D

Különben is, változtatni, jobbá tenni magunkta sosincs késö.


21/F

2011. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Huh köszi.Hát akkor inkább húzzák ki ha már nagyon muszáj,elég nagyok a fogaim,nem is csoda,hogy kitolták egymást.

Ha 24évesen megcsinálták akkor remélem nekem sem késő.

Az eddig sem érdekelt mit mondanak majd mások,csak a húzástól félek nagyon:D

A páromat nem zavarja,a többi meg mellékes.Köszönöm a válaszaitokat,holnap megyek a dokihoz,ha kapok időpontot.

2011. jan. 16. 15:44
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát ha minden igaz mivel nappalin tanulok még ingyenes lenne a húzás...csak nem volt szimpi az az orvos már vizsgálatokkor sem.Lehet magándokihoz megyek,ahol anya is csináltatta a fogait.

Egyébként suliba ha hátul ülök én is viselek szemüveget,de nembaj,eddig nem jelentett gondot.

Ha a szabálytalan fogsoromra nem tettek eddig megjegyzést a fogszabi még mindíg jobb.:)

Azt még meg tudnátok írni,hogy kb mennyibe került össz-vissz az egész?

2011. jan. 16. 15:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem magándokinál volt a felrakás 220 ezer, a kezelések négy hetente 8000 forintba kerülnek (másnak 10 000-be, nekem ismerősöm a doki.) Plusz amit a felrakás előtt csináltak röntgen, az volt 7000, fogkőleszedés (ha van neked is), az 12 000 (ezt mindenképpen leszedik előtte és ha van rossz fogd, azt is meg kell csináltatni előtte). A legvégén a kezelési terv szerint 40 000 forint lesz, hogy leszedi, plusz vagy 100 000 az éjszakai, de ebben az utolsóban nem vagyok biztos, remélem csak félre értettem valamit.
2011. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.Hát a fogkőleszedést(ha kell)meg a húzást akkor megcsináltatrom a sulidokival úgy néz ki,a fogszabályzást pedig a magándokival.Azért az se mindegy,hogy ingyen szedik le a fogkövet vagy 12000ért.

Csak azt a fogat huzatom ki amelyik lyukas,azt úgyis ki kell mindenképp.

Köszönöm a tájékoztatást!

2011. jan. 16. 18:28
 8/11 anonim ***** válasza:

szia!

nekem most van nagyjából fél éve fogszabályzóm, és az egyik nővérkének még most is van alul (elejével talán még fent volt neki) és ő már azért jóval több mint 20 :) fiatalka még, 30körül lehet, csak szoktam hallani, hogy gyereke van meg azért nem úgy néz ki, mint egy 20éves. úgyhogy bátran:D és ha kapsz fogszabályzót attól még mosolyogj, egyes lányoknak szinte jól áll :D

15/F

2011. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ingyenes a fogkőleszedés :D
2011. jan. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A foghúzástól se tarts , nekem is ki kellett húzni a fogszabályzó miatt egy egészséges fogat és féltem, hogy a nagy lyuk( a fog helye)majd ott tátong, de ma már ha nem tudnám az se látszik, hogy ott kilett húzva egy fog
2011. jan. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!