Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Raszta hajat szeretnék, de...

Hot_kiss kérdése:

Raszta hajat szeretnék, de még nem elég a hosszú a hajam és satöbbisatöbbi. Mire odakerül a sor, hogy szeretnék. Mit érdemes tudnom?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Laikusként nekem úgy jött le, h minden érthetően, precízen le van írva itt.

2011. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rasztát már akár 5 cm-től is lehet hosszabbítani. Összehorgolják. Igaz nem olcsó. Drágább mint egy sima hajhosszabbítás, de olyan mintha a sajátod lenne.
2011. jan. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösziköszi(Y):)
2011. febr. 12. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Látom, a kérdés már több, mint egy éves, de hátha még valaki itt kötne ki.

A kedvenc tájékoztató honlapom a www.dreadlockssite.com. Itt különféle módszerek vannak leírva, mint a backcombing, twist and rip, horgolás stb. A kedvencem a twist and rip (youtube-on találsz bőven videót), mert talán a legegészségesebb és legszebb módszer (nem szeretem a horgolt virsliket, ez természetesebb külsőt kölcsönöz a hajnak), esetleg ott van még a neglect method (nem fésülködsz, csak hajat mosol, valami szimplán tisztító samponnal). A legjobb, ha rasztázás előtt nem kondicionáló/zsíros/olajos/hatféle olajas samponnal mosol hajat, hanem valami egyszerű tisztítóval, mint a Wu2, ha természetes sampont használnál, akkor pl. a rozmaringos vagy az iszapos sampon (olivia szappan forgalmaz ilyenket), de általában a bio samponok is elég "nyersek". Utána rajtad áll a döntés, kihez mész, magadnak készíted-e el, és milyen módszerhez nyúlsz/nyúltok. Ha a hajad rövid, akkor horgolhattok hozzá póthajat, amelyek előzőleg már be lettek rasztázva. Ha elkészült a hajad is több út áll előtted: vagy folyton áthorgolod, hogy megtartsd a tökéletes külalakját, vagy úgy döntesz, úgy hagyod, ahogy van, nem fésülködsz, a hajad nő tovább, és magától fog rasztásodni. Ilyenkor előfordulhatnak benne hullámok vagy hogy egy-kettő összenő pl. Erről találhatsz videót youtube-on, ha beírod, hogy "neglect dreads". Első hetekben nem igazán ajánlott a hajmosás tudtommal, később viszont lehet már ápolgatni is akár (ha rendesen összeálltak a tincsek), pl. természetes olajokkal. Ha nincs pénzed biosamponokra, olyan egyszerű módszereket is választhatsz, mint a szódabikarbóna használata samponként (erről azért olvass tovább, nem tudom, lehetnek-e negatív mellékhatásai a szódabikarbónának, mert ma már kb. mindenről kiderül valami marhaság, mindenesetre mérföldekkel jobb, mint egy sima, bolti sampon), utána esetleg almaecetes hajöblítés.

A raszta is színezhető, szőkíthető, festhető, igaz, körülményesebb, mint a sima haj. Ha odakerülne a sor, hogy nem szeretnéd őket, van, hogy kibontható.

A kiegészítőkbe, frizurákba már nem megyek bele. :)


Remélem, elég informatív volt, és ha valami marhaságot írtam, majd más kijavít.

2012. máj. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyi, hogy ne waxozd, mert könnyen megjárhatod vele. Beleragad minden szutyok, és tönkrevágja a hajad, nagyon nehéz kimosni belőle, ha úgy döntenél. Felesleges fogyasztói termék, anélkül is bátran lehet rasztázni.
2012. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Jaj de őrülök hogy ide keveredtem... Minden kérdésemre választ adtál. :) :P Nekem most vállig érők a rasztáim elöl még van sima hajam. Magamnak csináltam. De ezek most nagyon hasznos infók voltak. Sokat gondolkodtam, hogy meghosszabbítom mert ugye úgy szép a raszta ha hosszú. De aztán meg gondoltam magam anyagi gondok miatt meg hát a raszta úgy az igazi ha türelmesen kivárod hogy megnőjön, és 100%-ig a tiéd. :)
2012. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Amúgy lány voltam 20 éves...:)
2012. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!