Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van bennem ekkora...

Miért van bennem ekkora megfelelési kényszer-önbizalomhiány? /:

Figyelt kérdés
non-stop csúnyának érzem magam, nem tetszik amit látok, nem tetszik az arcom és sorolhatnám.... ha meglátok egy nálam szebb lányt akkor azon bánkódom hogy én miért nem lehetek olyan szép. megpróbálok mindent megtenni smink, szép ruhák stb de semmi sem segít..gyűlölöm a tükörképem ( már eljutottam arra a szintre hogy suliba nem nézek tükörbe, inkább minth hogy azon kattogjak mennyire szar a hajam-arcom stb..)és hiába mondják a sajnálkozó barátok hogy szép vagy :D én tudom hogy ez nem így van! egyébként vékony vagyok és magas ( tipikus elől deszka hátul léc alkat) de kár ragozni Nem szeretem magam!! Akárhogy próbálom nem tudom elfogadni magam, egyáltalán el tudom valaha fogadni azt aki a tükörből néz vissza rám? légyszi segítsetek :( egy elkeseredett 16 éves lány
2011. márc. 30. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

jaj,nyugi van nálad csúnyább lány is nem is egy:) Örülj,hogy vékony vagy szerintem sokan irigyelnének.

Fogadd el magad olyannak amilyen vagy és ne érdekeljen mások véleménye.A barátaidra hallgass,mert ha jó barátok nem hazudnak neked.És a kinézet az csak egy dolog.Legyél boldog és mosolyogj mert az fontosabb szerintem mint a kinézet.Lehet valaki szép,de morcis és szomorú,és lehet valaki nem a legszebb,de önmaga és mosolygós+vidám.

Fel a fejjel:"D és nyugodtan nézz tükörbe,nem hiszem,hogy összetörne:) Próbáld ki:p

2011. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia:)

szerintem sem vagy csúnya, ez biztosan:) az már egy nagyon jó dolog, hogy magas vagy ééés vékony:) tudod mások pont olyanok szeretnének lenni, mint te...szenvednek a fogyizással...:)

nézd meg mennyi modell van...büszkék arra, hogy olyan vékonyak...és még a divattervezők is kapkodnak utánuk...:)

de ha megnézed őket smink nélkül...meglepődsz, milyenek is valójában:)

az első lépés, hogy mondogasd magadnak, hogy nem vagyok csúnya, szép vagyok, elégedett vagyok azzal amit látok:)

biztos vagyok benne, hogy van vmi rajtad, ami szeretsz magadon...hangsúlyozd ki azt, és légy büszke rá, mosolyogj, mert a megjelenésedet is sokat szépííííít:)

és ami még fontos, nem másokhoz viszonyítsd magad!!!!!!!!!!!!!ne nézegesd pl. a sztárokat, hogy milyenek, mert tudod az se mindig a valóságot mutatja, a másik dolog meg, hogy mindenkinek más tetszik:)

most gondolj bele, ha mindenkinek uyganaz a stílusú, kinézetű ember tetszene, akkor elég sokan maradnának pár nélkül...de ez nem így van:)

lehet, hogy tök sok mindenkinek tetszel, csak nem tudsz róla...mert folyton arra gondolsz, hogy nem vagy szép:)

nem akarj másoknak megfelelni...az nem jó:) miért is akarnál megfelelni...ha valaki szeret, akkor szeressen úúúgy ahogyan vagy:)

és ha vki nem szeret úgy, akkor azzal ne is foglalkozz...mert az nem is szeret igazán...:)

amúgy ha vki nem a legszebb ( és ezt most nem rád értem, csak példaként írom ) annak is meg vannak az előnyei...tudod míg egy szuper bomba modell nőnek sokkal nehezenn olyan btokat, párt találni, aki nem csak a külseje miatt van vele, mert tudod sokan úgy választanak, akivel lehet dicsekedni...de így nem lehet biztos abban, hogy azok az "barátok" valójában szeretik-e...míg a kevésbé szép gondolhatja azt, hogy a párja pl. nem csak azért szeretni, mert "tökéletes" rajta minden...és tudod ez a a fontos...mert még a kapcsolat is tartósabb lehet:)

tehát fogadd el önmagad, mert tuti biztos nincs miért elégedetlenkedned, csak talán sokat hasonlítgatod magad másokhoz...:)

fel a fejjel csajszi:)

sok sikert:)

remélem segítettem:)

2011. márc. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mind2 választ! nagyon nagyon aranyosak vagytok és megpróbálom megfogadni a tanácsokat! :)
2011. márc. 31. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!