Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez önbizalomhiány? Megfelelési...

Ez önbizalomhiány? Megfelelési kényszer?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy szeretethiányom, mindig is volt, ennek megvan az oka.

Az utóbbi időben viszont azt vettem észre, hogy egyre inkább szeretném, ha mindenki szeretne. Nem akarok leégni senkit előtt, nem akarok nevetségesnek butának tűnni és mindig azon parázok, hogy mégis annak tűnök. Ha elmegynk bulizni, másnap mindig azon kattogok egész nap, hogy miket mondtam, jól mondtame, mit gondolnak rólam és nehogy rossz véleménnyel legyenek, hanem szeressenek és tartsanak "jófejnek".

Ez önbizalomhiányból fakad? Mert ugyanakkor pl szépnek tartom magam, jó nőnek, de itt is mindig kell a megerúsítés, ezért hajlamos vagyok sok pasival kavarni, ami tudom, hogy szörnyű dolog, de kell mégis. Nem szexre meg egyéjszakásokra gondolok azért.


2010. dec. 4. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen az,nekem is ez volt pszichológus segíthet
2010. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szerinted ez mi?

"hajlamos vagyok sok pasival kavarni"

2010. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelési kényszer, méghozzá elég nagyfokú.
2010. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Kedves...! Tegyél fel magadnak egy kérdést! Miért? Miért van arra szükség, hogy mindenki szeressen? Ezt soha nem fogod tudni elérni. Csupán egy vágyálom. Nagyon sokféle ember van, az egyik határozott, a másik határozatlan, a harmadik irigy, a negyedik nem egészen normális, az ötödik mindent jobban tud másoknál. Hát hogyan akarsz Te mindegyiknek megfelelni? Sehogy nem fogsz tudni! Ezért kár a próbálkozásért. Egy dolog fontos az életben ebből a szempontból, hogy határozott légy, tudd hogy mit akarsz, s saját magadnak felelj meg! Saját magadat szeresd! Amiket leírtál, azok alapján igenis van mit szeretned magadon! Gondold át, milyen vagy, mik a jó, szeretetre méltó tulajdonságaid! Mi az ami Neked nem tetszik, s min akarsz változtatni! Az a fiatalságba még belefér, hogy "sok fiúval kavarsz". Vigyázz azonban, sose tégy olyat, amit 5-10 év múlva megbánnál. Ne akarj másokhoz idomulni, megfelelni! Én is megpróbáltam a fene nagy Valós Életben, válás lett a vége. Azt érd el, hogy Önmagaddal légy elégedett, s akkor boldog leszel életedben, s mivel ez kisugárzik mindenkiből, ezért nem kell majd folyton utólag kérdéseket föltenni magadnak! Ha akarnak, idomuljanak mások hozzád! Arra viszont vigyázz, hogy ne ess át a ló túlsó oldalára, ne légy beképzelt és fennhéjázó!
2010. dec. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!