Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány, szorongás,...

Önbizalomhiány, szorongás, megfelelési kényszer. Megoldás?

Figyelt kérdés

Régebben elég nagy kocka voltam, nem mentem emberek közé, suliba is sokat basztattak, így kialakult nálam elég komoly önbizalomhiány, szorongás, és önértékelés problémáim is vannak, és a saját kis álomvilágomba menekültem a problémáim elől. És még persze elég maximalista is vagyok, és mindenkinek meg akarok felelni. Ezek ellen mit lehet tenni, hogy tudnék feloldódni?


Az elmúlt egy évben sokat változtam, de nem tudok teljesen megváltozni, megragadtam egy szinten. Rondának tartom magam, attól parázok, hogy kibeszélnek/kiröhögnek, pedig sokszor visszahallom csajoktól, hogy g*ci jól nézek ki. Szemezek szinte a legtöbb csajjal, állandóan néznek, mégse "hiszem el", hogy én tetszhetek bárkinek is.

Suliba a "menő" arcokkal lógok, simán bevettek a csoportba. Beszólni nem mer senki, inkább tisztelnek minthogy kiröhögne bárki is.

Aki elsőre meglát azt gondolja, hogy biztos vmi nagy partyarc stb, el se tudják képzelni, hogy még nőm se volt.


Évente egyszer van olyan, hogy feloldódok, fogalmam sincs, hogy mitől, és akkor elkezdek beszélni, mindig a középpontba vagyok, és tényleg úgy viselkedek ahogy kéne.


Gondolom ez az egész depresszió, és az amiatt kialakult serotonin hiány miatt van. Hogyan tudnék ezen változtatni? Persze pszichológus, és antidepresszánsok nélkül. Magamtól akarok megváltoztatni, nem egy gyógyszertől akarok függeni.


Kössz előre is a válaszokat.


19/F


2011. ápr. 8. 02:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Keressél valamilyen sikerorientálós elfoglaltságot. Sport, színjátszókör, ilyesmi.
2011. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
ha még figyeled ezt a témát, írj nekem privátot! voltam ugyanott, és kíváncsi vagyok a történetedre. :)
2014. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!