Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az egyik közösségi oldalon...

Az egyik közösségi oldalon üzentet kaptam egy modellügynökség munkatársától, hogy tetszik neki a fényképem. Érdemes válaszolni neki, foglalkozni vele vagy átverés?

Figyelt kérdés

Soha nem gondolkodtam a modellkedésen, nem tartom magam elég csinosnak hozzá és magas sem vagyok (165 cm), de most megkerestek és belegondoltam, hogy végülis miért ne...

De milyen kötelezettségekkel jár, ha igent mondok neki? Vagy lehet, hogy csalók? Miből lehet rájönni, ha átverésről van szó?? Ti mit csinálnátok a helyemben? 18/l


2009. márc. 3. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam egy pár hónapja, de csak azt tudom tanácsolni, amit nekem is tanácsoltak, hogy ne foglalkozzak velük, ez nem így megy elviekben. Belegondoltam, és szerintem sem érdemes, kitudja mifélék, honnan találtak. szerintem nem érdemes velük foglalkozni.
2009. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de én is kaptam. Csak az e-mail címedet nézték, sajnos nem azt, hogy hogyis nézel ki. Ez csak reklám fogás, hátha valaki bedől. A lényeg, ha jelentkezel rengeteg pénzedbe fog kerülni.
2009. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is kérd el az ügynökség nevét, címét, vonalas telefonszámát. Hívd fel őket, kérdezd meg, hogy van-e ilyen munkatársuk. Esetleg menj el a címre és nézd meg őket.

Egy rendes modellügynökség nem kér pénzt a fotókért. Ők sminkelnek, megcsinálják a hajadat. Nekik ez a befektetés, hoszen ha ők keresnek meg valakit akkor abban fantáziát látnak és ők akarnak leszerződni vele. Ha akármennyi pénzt akarnak belőled kiszedni, akkor kamu a dolog, csak drágán meg akar valaki fizettetni egy pár fotót.

Kérdezd meg tőlük, hogy kik az ügyfeleik, hol jelentek meg (magazinok....), ha jön a szöveg, hogy mi még csak most indulunk, akkor szintén kamu.

Tehát nagyon óvatosan, és ha elmennél valami fotózásra, akkor ne egyedül vidd el a barátodat/barátnődet. Ezt minden rendes ügynökség megengedi, ha ez ellen tiltakoznak, akkor szintén valami nem stimmel.

Tehát óvatosan.

2009. márc. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia, valamire valo modellugynoksegek nem keresnek modelleket, foleg nem kozossegi oldalakon.

Sok fotos hirdet effelekepp,h elkeszitik a portfoliot es csak azt kell kifizetned( magyaran jo lehuznak ) es ok szereznek neked munkat,de sosem fognak.

A hivatasos modellkedest 18 evesen keso elkezdeni es sajna a 165cm is keves hozza :(

Nem akarlak lelombozni, biztos csinos lany vagy, de vigyazz az ilyenekkel. ;)

2009. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, sejtettem hogy nem igaz, elég furcsa volt nekem is, hogy a facebook-on keresnek modelleket :D
2009. márc. 4. 14:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem az iwiwen kerestek meg, de az egy egész jó nevű ügynökség. Gondolom ez a marketing legolcsóbb formája. De ha fizettetni akarnak az emberrel, akkor abban már nem látnak elég fantáziát, szóval hagyni kell a francba! Amúgy fotómodell még lehetsz ilyen magasan is, bár Magyarországon inkább csak a magas lányoknak van esélyük.
2009. jún. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!