Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 165 cm és 48 kg vagyok....

165 cm és 48 kg vagyok. Környezetemben azt mondják hogy ideális, de sokan azt hogy kevés a súlyom, de én "hájasnak" érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
( 12 év, 165 cm, 48 kg) az ien internetes kalkulátorok szerint már sovány vagyok de sztem nem... amúgy 1 éve 63 kg voltam tehát régóta fogyózom és ebbe nem nyugszanak bele..
2008. febr. 20. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ideális, én 161 centin 52 kiló vagyok és nem voltam hájas, te meg főleg nem. És én is 12 vagyok.
2008. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
48kg ekkora magassághoz egyáltalán nem sok! Nagyon oda kell figyelned magadra, ugyanis kezdem azt sejteni (és valszeg rögtön tagadni fogsz), hogy étkezési zavarod van. 63kg voltál, azóta fogyózol, most 48kg vagy, és még mindig daginak látod magad. Nagyon fiatal vagy még. A túlzott fogyózás és önsanyargatás rámehet a szívedre is (tapasztalat - én is hasonló voltam, mondhattak nekem bármit, így szépen kialakult egy 'kellemes' kis szívzörej, ami miatt mindig kardiológushoz küldenek). Szóval veszélyessé válhat. Nem ijesztgetni akarlak, dehogy. Csak tényleg vigyázz magadra, ne koplalj, ne vonj meg magadtól semmit. Inkább járj el mozogni, sportolni, a tested sokkal hálásabb lesz érte, és hosszútávon is jobban jársz.
2008. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
xD Ez nagyon lol...xD én is kb. 165 cm,és én is 48 :D csak én 14.Én novembr óta fogyózom és így -10kg lement rólam.Igan én is láttam,hogy ez már soványnak számít,de én még"kicsit hájas" vagyok.Én úgy vagyo,hogy most már 48 megállok,mert még túlzásba viszem és annak komoly következményei is lehetnek...Max. de tényleg max,lemegy 46-ra és akkor már végleg abbahagyom ezt afogyózos korszakot...Szerintem ahogyTe gondolod...a Te életed :D Egyébként grt, hogy ennyit sikerült leadod :)
2008. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek ez nem játék, nagyon szép hogy ennyit leadtál és mostmár tényleg nem kell tovább fogynod mert az már veszélyes lehet. Nem tudom hogy menszeszeltek-e, de nekem annakidején volt egy barátnőm aki úgy 14 éves korában csinálta ezt az írtó fogyozást, már tök sovány volt és alig evett, emiatt a menszije is elmaradt majd egy évig, pedig már be volt neki állva és azt mondta neki a doki, hogy ha 4-5 hónapon belül nem jön meg neki, akkor soha nem lehet babája. Adott neki gyógyszert és elkezdett eszegetni. Tudom ez még nem aktuális de mondjuk20 év múlva már nagyon bánnátok. Nem akarok ilyesztgetni senki, ez tényleg megtörtént. Figyeljetek oda magatokra. Egyébként sem egészséges ilyen fiatalon a túlzásba vitt diéta, mert még fejlődésben vagytok és nem kapja meg a szervezetetek mindezt amire szüsége van. Egyébként már nem vagyok fiatal, de én is 48 kiló vagyok de 153 centi (sajna már nem növök) Most akkor én kövér vagyok? szerintem nem, csinos vagyok, kockás a hasam és mindent eszek, főleg csokit (azért nem olyan sokat) és tornázok mellete. Persze én sem vagyok elégedett mindenemmel de ez adottság kérdése is. A gebéket egyébként sem szeretik a fiúk. Csak ésszel!
2008. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el önmagad!


Ha te 48 kilósan hájasnak látod magad, akkor kialakuló anorexiád van. Gyorsan fordulj a szüleidhez, barátaidhoz segítségért. Az elején könnyebb kijönni belőle, mint amikor már nagyon benne bagy. Az egészséged fontosabb, mint a karcsúság. Azon kívül a pasik sajna nem csak a csinosságot nézik. Később lecserélhet a párod egy egészséges nőre, akinek nincs vérnyomás és szívproblémája, no meg szép pufi babókat szül neki. Erre is gondolj néha.

2008. febr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 163 centi vagyok, 64 kilóról indultam (akkor még TÉNYLEG kövér voltam), és állandóan azt hallgattam, hogy milyen dagadt vagyok, fogyjak le, nagy a seg.gem stb. Elhatároztam, hogy lefogyok, aztán 48 kiló lettem... Azt mondták, szép vékony vagyok, tetszettem a fiúknak, de nem elégedtem meg ennyivel, most 40 kiló vagyok, anorexiás, még mindig fogyni akarok, a poklok poklát élem át, de nincs kiút. NE FOGYJ!! Egészen biztosan nem vagy "hájas", ha a környezeted szerint sem, akkor pláne... Hidd el, nem éri meg! Mit tegyél? Fogadd el, és szeresd önmagad. Ha nem megy, beszéld meg valakivel, menj pszihológushoz. Egyél rendszeresen, egészségesen, sportolj, de ne fogyókúrázz. Nem kell! Egészen biztos vagyok benne, hogy szép vagy, és csinos. És ne hidd, hogy a modellek és a színésznők lehetnek csak szépek. Ők sem olyan tökéletesek, mint ahogy mi látjuk őket, a fotóikat retusálják. Ne akarj rájuk hasonlítani. Legyél önmagad, és fogadd el, hogy ilyen vagy. Mindenkiben van valami szép, keresd meg a te jó tulajdonságaidat, foglald el magad, és ne foglalkozz állandóan a fogyókúrával. NINCS SZÜKSÉGED RÁ!
2008. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha ez a véleményed, sürgősen fordulj pszichiáterhez, amíg nem késő. Valószínűleg, nem elsősorban a súlyoddal van probléma...

Koplalás helyett sportolj!

2008. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
67%

Normálisak vagytok??? 12 évesen ezen já az eszetek? A fogyókúrán?????

Jesszus, én 12 évesen a tanulással és a sporttal voltam elfoglalva, max volt egy két plátói szerelem... PLÁTÓI.

Eléggé zavartak lehettek, ha ez a fontos..a külsőség.. MÉG GYEREKEK VAGYTOK.

Nem az számít hogy nézel ki kívülről, ugyanis pár év múlva akár magadra se fogsz ismerni, annyit fogsz változni.

Elítélem az ilyen szülőket, akik nem teszik helyre a gyerekeiket... egy-két atyai pofon..és nesze neked fogyókúra...

A fejedben van a gond kedveském...nem a súlyoddal.

ŐRÜLET!

2008. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előttem szóló drágaság! Naagyon örülünk hogy meghallgathattuk a véleményedet, de egy kicsit kultúráltabb módon is írhattad volna! Nem tudom, te hány éves vagy, de az idők változnak, és egy anorexiás betegnek mondhatod, semmit de semmit nem érsz vele. Lehet, hogy te 12 évesen még babáztál, és felháborít, hogy a mai 12 éves lányok miket csinálnak, de ők külsőre és belsőre is érettebbek, mint pár évvel ezelőtti 12 éves "kislányok". És nem biztos, hogy pár év múlva változni fog, EGYÁLTALÁN NEM, én most 14 vagyok, de 12 évesen már teljesen ki voltam fejlődve. Kb mint most. És ha a kérdezőnek tényleg kialakuló anorexiája van (ami szerintem elég valószínű), akkor nem leb*szásra van szüksége, hanem segítségre. Na csak ennyit akartam. Nagyon feldühítettél ám. :@


A 6. válaszoló (asszem xD)

2008. febr. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12 évesen 48 kiló vagy? Én 22 vagyok és 53 vagyok, 172 cm. magassággal, sztem se sok a magasságodhoz a 48, de már ilyen fiatalon ilyen magasak a mai gyerekek???
2008. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!