Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok, akik szerettek vásárol...

Lányok, akik szerettek vásárolni! TI hogy vagytok ezekkel?

Figyelt kérdés

az a baj hogy hallom meg látom meg a környezetemben vannak olyanok akik kb évszakonta kapnak 1-2 új ruhadarabot mert kinőtték, vagy elhasználódott, stb.. de valahogy én ezzel nem így vagyok, nálam a ruhavásárlás művészet, mármint nem a vásárlás, hanem az öltözködés, imádom a ruhákat, táskákat.. pedig nem vagyunk gazdagok, anyukám+án bérlünk egy házat ( fizetés+gyerektartási díj+ilyen olyan járulékok = kb. 180ezer Ft. és ebből 60 a ház, a rezsi mindig más, + kaja, táborok (évközben a szakkör amire járok ugye..) meg internet, stb, stb..


tehát nem vagyunk havi 300ezres család..


az normális, ha hetente kapok új ruhákat/táskát, átlagban 4-5 darabot, van hogy többet, van hogy kevesebbet, vagy egyáltalán..

ti mennyit vesztek?

hol szerettek vásárolni (hol szoktatok)?

hány ruhátok van (póló, pulcsi, ujjatlan, melltartó, rövidnadrág, ruha, szoknya, hosszúnadrág és a macinaci meg az otthonra hordós nagy bő pólók nem számítanak bele)

heti hány Ft megy el ruházkodásra?

hány éves vagy?

kivel mész vásárolni?


2011. jún. 23. 10:14
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
* van hogy egyáltalán semmit
2011. jún. 23. 10:17
 2/24 anonim ***** válasza:

Kb. félévente veszek magamnak pár ruhát, akkor elmegyek anyukámmal, vagy barátnőmmel vagy pedig egyedül vásárolni. Ilyenkor veszek pár pólót, ha találok akkor vmi nacit.


Van, hogy felmegyek Pestre és akkor egész nap nézelődök egy plázában, és veszek néhány cuccot, de csak ilye 4-5 max, többet nem találok. Én az ilyen kenvelo, promod meg ilyenekbe szoktam vásárolni, a többinek még nem tudtam megjegyezni a nevüket:P


Pólóm van vagy 10, táskám 1, nadrágom 5-6, oulcsim 3-4 db.


Nem megyek hetente vásárolni, így 0 ft megy el ruházkodásra hetente:P


Jah és 18 éves vagyok amúgy:)

2011. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Sokszor hallom azt, hogy minden lány imád vásárolni... :)

Nos és lány vagyok, de kifejezetten utálok vásárolni!:) Utálom a tömeget, a lökdösődés, a fülledt levegőt.

Általában én teljesen elhasználom a ruháimat, és csak akkor megyek ruhát/cipőt venni, ha nagyon muszáj. Céltudatosan vásárolok, nem szoktam órákig nézelődni. Van mikor fel se próbálom a ruhát, csak bedobom a kosárba és megyek fizetni! :D

2011. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

igen aki nem budapesten lakik annak úgymond könnyebb nem vásárolni, mert kevesebb bolt van vidéken, pesten meg akárhova mész pláza-pláza-bolt.. szóval megértem..

én itt szoktam vásárolni:

h&m , c&a, bershka, new yorker, promod, vagabond, springfield.

szeretem még a zarát, mangot, pull and beart, stradivariust, bár ott még nem vásároltam semmit csak nézelődtem (elég drágák a cuccok..de anya szokott ott vásárolni magának)

2011. jún. 23. 10:29
 5/24 A kérdező kommentje:
el se tudom képzelni.....:DDD
2011. jún. 23. 10:30
 6/24 anonim ***** válasza:
Első vagyok: igen, én is azokban "szoktam" vásárolni, csak nem tudom mindegyiknek a nevét:) Hát tényleg könnyebb itt megállni, hogy ne vásároljak, mert itt csak 1 pláza van, azon kívül meg nem sok butik féle van, max csak turi meg ilyenek, de ott én nem hiszem, h találnék magamnak ruhát:) Meg azért is nehezebb vásárolnom ruhát, mert általában nem jó a méret, mert nekem xs-s kell és sok helyen vagy épp akkor nincs, vagy egyáltalán nem árulnak abban az üzetben s-nél kisebbet. Bár ha jövőre megyek egyetemre Szegedre, elvileg most nyílik ott egy nagy páza, tehát lehet, hogy jövőre már naponta fogok vásárolni:D
2011. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

normális-e hogy hetente kapsz ruhát? szvsz nem. Tipikus "panelprolik" vagytok (bocs, nem sértésnek szánom, mifelénk az ilyet így hívják), akik a külsőségekre költenek, közben meg saját lakásuk sincs, vagy egy másdél szobás panelban nyomorognak.

saját vásárlási szokásaim? Mivel anyagilag részben anyámék tartanak el egyelőre, inkább akkor szeretek vásárolni, ha saját pénzemből tehetem. Ha valahol belefutok valami jó cuccba, ami olcsó is, nem hagyom ott, ha épp futja rá. Bár mostanában max a családi nagybevásárláson van ilyen. Ha nagy akciók vannak, szétnézek anyámmal, hátha, de újabban olyan ronda dolgokat árulnak, hogy inkább nem veszünk semmit. :D Olcsóbb butikokban, meg turikban vásárolok, de mindig meglesem nagyon, hogy minőségi legyen.

Hány ruhám van? hú sok, nem tudnám összeszámolni, mert egy része szennyesben meg vasalnivalók közt van. Az aktív állomány viszont elég kicsi.5 naci, 2 szoknya, egy sort, kb 10 felső, 3-4 pulcsi, 2 blézer, amit hordani szoktam, cipő 6-7pár, melltartó sok, de hordani 2-3-at szoktam inkább, mert azok a legkényelmesebbek. XD

Heti 0 forint, van, hogy hónapokig nem veszek semmit.

21 vagyok

egyedül, anyámmal, vagy barátaimmal, pasimmal esetleg.

2011. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
hát nem vagyunk panelprolik mert BP melletti községben élünk, annyi pénzt életünkben se tudnánk összegyűjtögetni hogy vegyünk egy lakást..amúgy meg nem élősködöm anyám nyakán mert 14 évesv agyok.
2011. jún. 23. 11:06
 9/24 anonim ***** válasza:

Én általában csak akkor veszek ruhát, ha valamire tényleg szükségem van vagy ha valami nagyon jó "vásár", egyébként nem nagyon van pénzem vásárolgatni (pedig szeretnék).

Általában ott vásárolok, ahol jó áron megtalálom azt, amire szükségem van. Ne gondolj semmi "jobb" (drágább) butikra.

Ruhám igazából sok van, de keveset használok. 3 hosszú nadrág, 1 rövid nadrág, hosszú ujjú fölsőm mondjuk sok van (de az évek alatt gyűlt), pólóm olyan 5-6 darab, szoknyám 3-4, melltartóm meg olyan 4-5 darab.

Hetente nem nagyon költök ruhákra, félévente megy el olyan 3000-4000 Ft, de lehet, hogy sokat mondok.

19 éves vagyok, vagy egyedül vagy anyukámmal szoktam vásárolni.


Ha a személyes véleményemre vagy kíváncsi, akkor szerintem sem normális, hogy hetente kapsz ruhákat. Hogy lehet egyáltalán annyit "elhordani"? Másrészt meg (számomra) annyira nem olcsók azok a boltok, ahol vásárolni szoktál, sőt. Ha megengedhetitek magatoknak, hogy hetente ilyen helyeken vásárolgassatok, akkor szerintem félre tudnátok tenni annyit, hogy tudjatok venni egy lakást.

2011. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szerintem hetente kapni új ruhákat, táskát NEM normális.

Túl nagy kiadás a mai világban.

2011. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!