Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok, akik szerettek vásárol...

Lányok, akik szerettek vásárolni! TI hogy vagytok ezekkel?

Figyelt kérdés

az a baj hogy hallom meg látom meg a környezetemben vannak olyanok akik kb évszakonta kapnak 1-2 új ruhadarabot mert kinőtték, vagy elhasználódott, stb.. de valahogy én ezzel nem így vagyok, nálam a ruhavásárlás művészet, mármint nem a vásárlás, hanem az öltözködés, imádom a ruhákat, táskákat.. pedig nem vagyunk gazdagok, anyukám+án bérlünk egy házat ( fizetés+gyerektartási díj+ilyen olyan járulékok = kb. 180ezer Ft. és ebből 60 a ház, a rezsi mindig más, + kaja, táborok (évközben a szakkör amire járok ugye..) meg internet, stb, stb..


tehát nem vagyunk havi 300ezres család..


az normális, ha hetente kapok új ruhákat/táskát, átlagban 4-5 darabot, van hogy többet, van hogy kevesebbet, vagy egyáltalán..

ti mennyit vesztek?

hol szerettek vásárolni (hol szoktatok)?

hány ruhátok van (póló, pulcsi, ujjatlan, melltartó, rövidnadrág, ruha, szoknya, hosszúnadrág és a macinaci meg az otthonra hordós nagy bő pólók nem számítanak bele)

heti hány Ft megy el ruházkodásra?

hány éves vagy?

kivel mész vásárolni?


2011. jún. 23. 10:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én mindenhol szoktam vásárolni,olcsóbb helyeken, drága helyeken.Van, hogy megveszek egy papucsot 20 ezerért,máskor meg felsőt ezer forintért.Havonta azért szoktam vásárolgatni olyan 20 ezer forint elmegy átlagban.Van amikor szinte semennyi, van amikor ennek sokszorosa.Szeretek vásárolni a Tally Weijlben,Bershkaban,Zaraban,Humanic,Guess,H&M, meg ahol meglátok vmi jó dolgot akkor ott.Nadrágomból van 10, rövidnaci 4, szoknya 3, ruha 4, felső meg azt nem tudom, de rengeteg olyan 20, cipő: nyáriból van 10 db, ebben vannak papucsok, magassarkúak, lapos szandálok stb. meg van 3 sportosabb cipőm azokat is szoktam nyáron.Majd most akarok nemsokára megint menni vásárolni amikor kezdődnek a leértékelések :D amúgy sztem az ő dolguk, hogy mire költik a pénzüket, és sztem annyi ruhát simán el lehet használni :D
2011. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Hú, hát nem vásárolok hetente új cuccokat, csak akkor ha valami megtetszik nagyon. Viszont kb. 3 havonta elmegyek az Arénába "nagyvásárlásra" és kb. 70-80ezer FT-ot szoktam elkölteni. De ismétlem, ezt kb. 3 havonta.


De általában a cuccaimat saját zsebből finanszírozom, a régi ruháimat a neten eladom és így bővül a zsebpénzem.

Ezen kívül még vannak ugye a sminkcuccok (sminkmániás vagyok :D) szóval kozmetikai cuccokból veszek mondjuk heti 1-2 darabot.

A kedvenc üzleteim a Tally Weijl, Bershka, Zara, H&M, Promod, Mango. De aukciós oldalon is szoktam vásárolni, mert vannak teljesen új, cimkés cuccok is, amit nagyon jó áron lehet beszerezni, akár külföldről is.

Hogy milyen ruháim vannak?

9-10 magassarkú, 3 balerina, 2 tornacipő

8 farmer, 4 cicanadrág, 3 sztreccses nadrág, 4 rövidnadrág, 4 szoknya

25 ilyen-olyan felső (póló, blúz, top stb.)

6 egyberészes ruha, ebből 3 kisestélyi

27 hajpánt (gyűjtöm :D)

35 táska

12 sál


kb. ennyi :)

2011. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

ja és 19/L


ja és előző vagyok :D

2011. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
12:43... 35 táska??:D Az szép... kicsit kisebségben érzem magam az 1 db táskámmal:D
2011. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

hát bocsi, de szerintem nem normális, hogy hetente kapsz csomó ruhát...

nekem van 2 hosszú farmerom, 2 ilyen térdnadrágom, 1 farmer sortom

pulcsi kb. 5

rövidujjúból meg ujjatlanból úgy 100 :D ennek az az oka, hogy a nővérem is olyan mint te, hogy hetente vesz magának csomó ruhát, és a felét amiket megunt(pedig kb. 3x vette fel) nekem adja :)

melltertó olyan 8, de ebből csak 4-et hordok mert a többi nem kényelmes. :(

van 1 farmerszoknyám meg kettő ilyen egész ruha.

van 1 tornacipőm, 2 balerinám, és 1 ilyen kisebb sarkú magassarkúm. ja meg vagy 5 ilyen flip-flop papucs.


heti hány forint megy el? 0! inkább havi: olyan 10 000 mert havonta csak 1-szer megyek el vásárolni.

2011. jún. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
és előző vagyok, van még 3 táskám.
2011. jún. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Amikor régebben Budapesten éltem és munkahelyem is volt, akkor mindig sok jó cuccot tudtam venni magamnak. Imádok vásárolni szép ruhákat!

Most nem ott lakom és nincs munkám sem, itt még 1 pláza sincs, semmi választék! :( Ígyhát most csak nagyon ritkán tudok venni magamnak valamit. De amiket régebben vettem, azokat is hordom, amíg el nem szakad, mert olyan jól néznek ki. :)

Épp most akarok venni magamnak egy babarózsaszín toppot, mert ilyen színűm csak 1 van és már teljesen kikopott és szétnyúlt, pedig imádom. És ha a férjem engedi, szeretnék mostanában felmenni valamelyik nap Pestre a Westendbe és kicsit több ruhát venni magamnak. Minden évben nyáron legalább 1-szer el szoktam menni nagybevásárlásra oda, most se szeretném kihagyni. :( Csak a baj az, hogy nagyon kevés most a pénzünk. :( Így nem biztos, hogy összejön ez a bevásárlásom.

Ezek vannak nekem:

1 fekete lapos papucs

1 lapos szandál

4 magassarkú:(1 szürkés-fekete szandál, 1 fekete szandál, 1 fehér papucs, 1 piros papucs)

csizmákból nem tudom mennyi van (vagy 3)

vagy 20 db top

kb. 4 db rövid ujjú kivágott felső

kb. 8 szoknya

2 egyrészes rövid nyári ruha

3 nyári nadrág (melegből nem tudom mennyi van, de farmerem az csak 1 van, amit nem is hordok)

vagy 50 db tanga

kb. 5 db melltartó (ebből kb. 3-at hordok)

vagy 10 db harisnya

3 db combfix

kb. 10 db hosszú ujjú felső

...stb.


27/N

2011. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

17:58-as vagyok


Táskám pedig van kb. 5 db, de többnyire csak az egyikkel járok.

2011. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hát azért hallod, ha belegondolok, h a havi 180-ból 100 egész biztosan elmegy nálatok a bérlés+rezsi+kajára, ahhoz képest elég morbid, mennyit vásároltok. Ha leállnátok, és normális tempóban nyomnátok a dolgokat, simán félre tudnátok tenni egy saját lakásra pl...kicsit durva belegondolni, ez mekkora pénzkidobás.

Ami engem illet, én szeretNÉK vásárolni, ha lennének olyan helyek, ahol kapok az ízlésemnek megfelelő ruhákat (elegáns és extravagáns egyben, de semmiképp sem mainstream). Mivel nincsenek, ezért varrni szoktam, meg néha turkálni és átalakítani. Azért körülnézni elég sokszor eljárok, meg persze kiegészítőket, cipőket én is boltokban veszek :) Igazából nagyon szeretem pl. a triumphos fehérneműket, de gyakran veszek a new yorkerben is. Van egy-két ruhám zarából, promodból, de a legtöbb ruhám még csak nem is márkás/saját gyártmány. Cipőket deichmannban, humanicban, new yorkerben szoktam venni, de van készíttetett is.

Heti hány ezer ft megy el ruházkodásra? passz, mert nem hetente vásárolok. Van, hogy elköltök havi 5-10-et ruhaanyagra, de abból egy halom ruha kijön ugyebár. Plusz a saját megkeresett pénzemből teszem.

Hány ruhám van? Sok. Amit hordok:


nadrágok:11 hosszú, 6 rövid

szoknyák: 6 mini, 5 térd feletti/térd körüli, 5 hosszú

fűző: 6 acélmerevítéses, 11 műanyag merevítéses

top: 31

felső: 15 rövidujjú, 21 hosszúujjú

ingek, búlzok: 5

egyberuhák: 5

pulcsik: 7, kabátok, dzsekik: 10


Hány éves vagyok? 22.

Kivel megyek vásárolni? Jó édes anyámmal, húgommal, barátnőkkel. De többnyire otthon, az üvöltő zene társaságában varrok :D

az normális-e, hogy hetente kapsz 4-5 cuccot? szvsz ilyen drága boltokból, ennyi fizetésből, ennyi idősen abszolút nem az. Egyébként én sem tudom, hogy lehet annyi cuccot elhordani.

2011. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

utolsó:

tanultál valahol varrni vagy ilyesmi? vagy hogy megy ez nálad? mert én is szeretnék magamnak varrni pár ruhát, mert legtöbbször nem találok olyat amilyet szeretnék.

köszi előre is, és bocsi az OFFért :)

2011. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!