Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kevés pénzből hogy lehet...

Kevés pénzből hogy lehet megoldani, hogy mindig ápolt, csinos, szép legyek?

Figyelt kérdés

Ma voltam vásárolni,1 farmert vettem(2500 ft-ért),meg beugorttam a dm-be csak a legalapvetőbb cuccokért,tusfürdő,arclemosó,dezodor,hajlakk,ez is 2500 Ft volt,így már el is ment 5000 Ft szinte a semmire.És akkor még egy csomó mindent nem vettem,amire szükségem lenne,és tényleg nem olyan dolgok,ami tök felesleges,pl.nem akarok venni egy 5. szempillaspirált,ha van 4,vagy 20 000 Ft-ért egy felsőt.Mindig a legolcsóbb dolgokat keresem,turkálóban is járok,3000 Ft felett nagyon ritkán veszek meg egy felsőt.

És akkor még nem is beszéltem a fodrászról,kozmetikusról,szolárium....kozmetikushoz fél évente 1x tudok csak elmenni,fodrászhoz évente 1x(mondjuk azért nem is járok,mert eddig mindig elcseszték a hajam:D).

Ti hogyan oldjátok meg ezeket?

17/L


2011. aug. 17. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyen a ruhatáradban pár alapdarab, amit mindennel tudsz kombinálni. Tehát ha van egy farmerod, akkor egyik nap felveszel hozzá egy sima pólót tornacipővel, másik nap pedig blúzzal és magassarkúval. Így csinos és változatos is vagy. Olcsó bizsukkal is fel tudod dobni az öltözetet. Minden évszakhoz legyen legalább egy cipőd.

A szolárium szerintem felesleges. A hajad te magad is tudod igazítgatni egy ideig fodrász nélkül. A kozmetikumokkal spórolj.

Én úgy oldom meg a takarékoskodást, hogy kozmetikushoz és szoliba nem járok, fodrászhoz is csak ritkán. Szeretem saját magam alakítgatni a hajam. Ruházkodásban igyekszem az akciókat kifogni. Cipőkben érdemesebb a drágábbakat megvenni, mert általában tovább bírja. Persze ha nem nyúzod.

2011. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Veszel egy szappant,sampont, használsz némi vizet, meg veszel egy deót. Ennyivel illatos, tiszta leszel. Ha szép vagy, ennyi bőven elég.

Ha ügyes vagy, vagy anuykád, barátnő biztos akad, a hajadat meg lehet oldani, én évek óta nem voltam fodrásznál, tény, hogy nincs is extrém fazonú hajam, és nem festetem, de jól áll, és tudom variálni.

Kozmetikus... hát sajnos ha a fejem tetejére állok sincs szép bőröm, költhetek rá akármennyit. Találj egy arctisztítót, amitől nem romlik legalább a helyzet. Radírozni is tökéletes, csak tegyél bele kis sót, cukrot. Kigőzölni, óvatosan kinyomkodni te is tudod, néha meg a kozmetikus megcsinálja alaposabban, ha mész.

A szoli szerintem beteges hülyeség, nem létszükséglet. Műköröm se kell, amúgy is természetellenes hatást kelt általában az utóbbi kettő.

Folyton új ruhák se kellenek. Nem kell nagyon extrém darabokat venni, mert azokat úgysem tudod kihasználni és kombinálni.

Tényleg nem a pénzen múlik. "az aki szép, az reggel is szép..." De még ha nem is vagy egy szabályos szépség, a kisugárzásod lehet olyan, hogy mindenkit lenyűgözöl. És van, aki hiába van folyton új cuccokban, meg költ magára vagyonokat és ken fel minden szart, ronda marad.

De konkrétabb tippeket is mondok azért: kiárusítások, sok kiegészítő (ezeket csinálhatod te is akár), turi, ezekkel a ruha kérdés megoldható. De nézd is meg mit veszel, mert olcsó húsnak gyakran híg a leve. De vannak olyan cuccaim, amiket tényleg potom pénzért vettem, de évek óta hordom, és nem úgy nézek ki, mint egy szakadt csöves vagy valami. Sminkem van elég sok, de már nem veszek semmit, mert úgyse használom. :D Piperéket nagy kiszerelésben vegyél, és ne használj sokat, attól úgyse leszel tisztább, csak a környezetnek ártasz többet. Ha nem nagyon érzékeny a bőröd, van minden drogériában sajátmárkás termék, sok illatban, elég jók szerintem (pedig ekcémás vagyok csomó ilyesmitől). Hajpakolást vegyél fodrászkellékesben (sampont is vehetsz), olcsó, nagy kiszerelésű és sokszor jobb, mint a drogériás. Pl. Kallos pakolás mellett balzsamot sem kell használnom.

Ja és a cipőd lehetőleg legyen mindig tiszta, és a hajad se csöpögjön a zsírtól. Ennyi szerintem elég.

2011. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Én is ebben a cipőben járok, nem tudok sok pénzt költeni, de mégis egy csomó mindenre szükségem van (lenne), úgyhogy próbálok osztani-szorozni, hogy mindenre jusson elég.

Ha sminkcuccokra van szükségem, akkor a Rossmanba megyek, ahol mindig vannak márkás sminktermékek (általában kifutó áru - nem ritka a 300 forintos körömlakk vagy szemhéjpúder, amik egyébként többszörösébe kerülne). Tusfürdőből, samponból, balzsamból stb. érdemesebb minél nagyobb kiszerelést venni, mint a kicsit, mert bár utóbbi olcsóbbnak tűnik, gazdaságosabb, és arányaiban olcsóbb, mintha kicsi flakonnal vennél.

Arcápolósra is igyekszem minél kevesebbet költeni - arcradírt tök fölösleges venni, elég összekeverni egy kevés mézet cukorral, mint ahogy az arctonikot is helyettesíti apukám borotválkozás utáni kencéje (még jobb is, csak el kell viselni, hogy pasiillatom van).

Kozmetikusnál még nem voltam, itthon "kezelem" az arcom (kamillás gőzölés, pakolások), bár holnap elmegyek szempillafestésre^^ Fodrászhoz úgyszintén nem járok, magamnak vágom, mamámmal festetem, bár lassan változtatni kéne a formáját. A szoli szerintem kidobott pénz, nyár van, napozni sokkal értelmesebb.

2011. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. aug. 18. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!