Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az arany ékszeren látszik,...

Az arany ékszeren látszik, hogy hány karátos?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ránézésre nem látszik, maximum egy ékszerész mondaná meg ránézésre, de ő is csak tippelne.

általában a kapcson van feltüntetve egy szám ami jelzi a karátot.

2011. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudtam, hogy jelzés van rajta,hány karátos. Csak azt akartam megtudni,hogy kívülről mennyire látszik,hogy az egyik mondjuk 9 k a másik 24 k.
2011. szept. 15. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

24-ből nem csinálnak ékszert mert túl puha! és hát drága is. 8 ból szintén nem mert az meg bóvli. ha jól tudom 14-16 karátos szokott lenni az ékszer. minél több az arany annál puhább.

annyira nem értek hozzá, ékszerészek pedig úgy néz ki nem olvassák az oldalt.

2011. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ékszerbecsüs és ékszerész vagyok. Héhaver nincs nagyon képben, ami a karátszámokat illeti. Sose az ékszer kapcsolójába van ütve a fémjel, a finomság jel is csak a kapcsolóra vonatkozik, ha ott látod! Mindig a lánc/karlánc erlijébe(karika) ütik, a kapocs az ékszer egy teljesen külön álló, utólag felrakott része. Először is készítenek 6 karátos, 8, 9, 10, 14, 18, és 22 karátos aranyat. És igen látható a különbség, míg a 6 karátos kemény, ,,piszkos" réz színű, addig a 18 karátos puha, tömény, sárga gyönyör, ami nagyon hamar elkopik. A legideálisabb és Magyarországon a leggyakoribb a 14 karátos ékszer.

25N

2011. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a színe nem attól függ hogy mivel ötvözik? mert ugye az olaszok ezüsttel azért világosabb, míg a törökök mással és azért sárgább?
2011. szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És a 14 és 18-as között mennyire látszik az eltérés külsőleg?
2011. szept. 16. 07:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze van vörös, fehér, zöld, rózsaszín, sárga arany. Viszont az árnyalata árulkodó. Én már látásból megállapítom hány karátos, de nem biztos, hogy egy laikus észre venné a különbséget a 14 és 18 karát között.
2011. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
És igen a színe az ötvöző anyagoktól és azok arányaitól függ. Pl: ha több a réz az aranyban mint az ezüst, akkor vörös aranyat kapunk, fordított esetben sárgát.
2011. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!