Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Eljegyzési gyűrű lehet ezüst?...

Eljegyzési gyűrű lehet ezüst? Nem baj ha nem arany?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én utálom az aranyat, nem tetszik, ezüstöt vagy fehéraranyat szeretnék. de sztem nem gáz, sőt, én jobban örülnék neki :D de akkor már fehér arany, barátom anyja kiröhögött h az ezüst az gagyi. sztem nem, de fehérarany lesz, úgy néz ki :)))
2011. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jah, az nagyon jó.

Nekem nem rég óta dolgozik a barátom s nem nagyon telik fehér aranyra, Ma vagyok 18éves s valószínű, hogy eljegyez 2 év után. :) (+a se veled-se nélküled évek) puszi!

2011. aug. 21. 07:30
 3/8 anonim ***** válasza:

osztom az 1. véleményét. utálom az aranyat. az nagyon cigányos, meg giccses.

fehérarany ékszerem még nem volt, de nagyon szeretem az ezüstöt

2011. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 82reni válasza:

Inkább ezüst mint 9 karátos arany -ha arany, maradjatok minimum a 14-nél, mert előbbi barnul -és néhol fel se hívják a figyelmeteket a különbségre, ez van amikor csak az ár számít...


Jó az ezüst is, de a megmunkálás igényesebb daraboknál ugyanannyi mint az aranynál, csak az anyagköltség marad a töredéke. Vagy marad a széria -karikagyűrűt, akár ilyen célra, akár iskolásoknak ballagási gyűrűnek -amit vésetni szoktak- és a körülményekhez képest a legolcsóbban megússzátok a dolgot.


A fehéraranyat és a jobb ezüstékszereket is jellemzően bevonják egy ródium réteggel mely ellenálló és szebb fényű, de javításkor, polírozáskor gondokat okozhat. Ettől nem fog barnulni, és senki nem fogja megmondani szemre hogy fehérarany-e vagy ezüst a gyűrűtök!


Nem kell túlköltekezni, de mindennek meg kell adni a módját okosan! Magatokra, egyéniségetekre, leghetőségeitekre hagyatkozva kell megtalálni az ideális megoldást. Aki pedig bizonytalan: vegyen ezüst eljegyzési/lánykérős gyűrűt és ha később futja rá, még megveheti nemesebb anyagból a jeggyűrűjét!


A lényeg úgyis hogy szereitek egymást, elköteleződtök és boldogak legyetek -jóban és rosszban egyaránt.

2012. márc. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 82reni válasza:

Akinek az ezüst gagyi:nem az anyag a lényeg. Könnyebb dolgozni vele, sok ötövs jobban szereti, volt hogy az aranynál is drágább volt. Nemes fém ugyanúgy, csak különösen a modern életkörülmények közt barnul, savas bőr (betegség jele lehet!), gyógyfürdő, levegő kikezdi.


Anyósodnak üzenem: egy jó ezüst gyűrű amit szeretettel adnak át, küll.önösen ha minőségi munka, többet ér egy fellengzősen önszeretettel átadott aranynál!

2012. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 82reni válasza:

Még egy apró megjegyzés:

az "idősebb" korosztály jobban értékeli az aranyat egy általunk eddig nemigen értett okból is, és jobban ösztönzi a fiatalokat hogy emellett döntsenek, és -ha még megteheti- szívesebben is ajándékozza.


Így a gazdasági válságban hogy láthatjuk mennyit nőtt az arany ára, mi is jobb ha megszívleljük: az aranynak mindég megmarad, rossz időkben meg is nő az értéke, könnyen pénzzé tehető akkor is ha csak gyors hitelre van szükségünk. Ezért jó szándékkal -túl a szimbólumon, a "presztizs" kérdésen, ez is jelentős ok, és jószándékkal -ha olykor rosszul is kifejezve- akarhatnak minket vásárlására ösztönözni...

2012. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Aniko es Argan válasza:
Nekunk ezust van es nem szegyelem a minosegi arany hollandiaba gyutunkent kb 800 eutol jezdodik az kb a havi jovedelmem. Az ezustot 200 bol betakartuk Plussz gravirozas 😊 imadom nagyon szep
2013. nov. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Úr Isten!!! Nehogy ezüstöt vegyél annak max. 1000-3000Ft/grammja

Vegyél sárga aranyat az a szép annak. Max.14.000Ft/grammja

Az abszolút nem sok egy olyan ékszerért 18K ;)

2017. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!