Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tényleg attól is függ, hogy...

Tényleg attól is függ, hogy ki mennyire szép, hogy mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap arról beszélgetett a buszon két mögöttem ülő kb. 16 éves lány,hogy ők jogászok lennének legszívesebben,mert azok mindig szépek és csinosak,és hogy akik egyetemre járnak,azok sokkal igényesebben néznek ki.


Jómagam ezzel nem értek egyet.Rengeteg olyan embert látok az egyetemen,akikre ránézni is rossz.

Mellesleg láttam én már nagyon szép konyhás nénit és csúnya doktornőt is.Nem lehet megmondani azt,hogy melyik munkakörben dolgoznak a legszebb emberek.


Szerintetek?


2011. okt. 30. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a stressz csúfít, nem szeretném most felsorolni mikben, de ha stresszes munkád van és rosszul tűröd a stresszt akkor vacakabbul fogsz kinézni, mint mondjuk egy olyan ember akinek nincs sok feszengeni valója.
2011. okt. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A sztereotípiáknak mindig van alapjuk, általában az ügyvédek jobban néznek ki mint a kőművesek, de példának okáért a cégnél ahol dolgozok olyan gyönyörű és szexi takarítónők vannak, jajj.


Kivételt mindenre lehet mondani, de már az, hogy egy réteg jobban keres, ezért jobban áll anyagilag előrevetíti azt, hogy ők igényesebbek lehetNEK, mert megvan rá az eszközük, megtehetik, hogy hetente kozmetikushoz és műkörmöshöz járjanak, míg egy szalag mellett dolgozó nőnek csak a genetika marad ami ha szerencséje van jó pár évig kisegíti és szép marad.


Ez egyébkén ugyan így igaz az egészségre is, a gazdagabbak (amit alapvetően a foglalkozás határoz meg) többet költhetnek az egészségükre, ezért általában tovább is élnek.


Ilyen az élet rendje.

2011. okt. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mus musculus ***** válasza:
100%
Pont azt akartam írni, amit a második. Maximum azért lehetnek igényesebbek, mert megtehetik, úgy állnak anyagilag. A genetikához tényleg nincs köze ilyesminek (hogy is volna).
2011. okt. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MarieAntoinette válasza:
100%

Az egyetem nem az alapján veszi fel az embereket, hogy mennyire csinos és szép az ember vagy mennyire az akar lenni.

Nem teljesen pénz kérdése és abszolút nem szakmafüggő, hanem igényesség és stílusé.

Orvosira járok, minden héten több száz oldalból vizsgázom, szóval ér elég stressz. Ennek ellenére veszem a fáradtságot és mindennap felkelek hamarabb sminkelni, megcsinálni a hajam és felöltözni stílusosan, mert nekem fontos. Az más kérdés, hogy hazaérve egyből kontyba kötöm a hajam és kényelmesebb ruhába bújok. Hétvégén meg nincs az az Isten, aki rávenne, hogy kicsípjem magam, ha nem megyek sehova.

2011. okt. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg egy jogásznál elvárás, hogy mindig csinos legyen, szép legyen a sminkje, ápoltan nézzen ki. Nem engedheti meg magának, hogy slamposan öltözzön, vagy úgy nézzen ki, mint egy átlag takarítónő.

Szerintem simán van olyan is, hogy egy adott munkahelyre csak a "legszebb" lányokat veszik fel, még akkor is, ha a szépségnek alapból nincs köze a munkájához. Pl. múltkor voltam a t-mobilnál, és direkt megfigyeltem, hogy szinte az összes alkalmazott nő. Fiatalok, vékonyak nagy mellűek, műkörmük van, agyonsminkeltek, és a 90%-uknak szőkére van festve a haja. Tipikus Barbie kinézetűek. Mikor odakerültem az egyikhez, hát, olyan is volt, amire a kinézete alapján számítottam. Nem értett alap dolgokhoz, lassú volt, stb. Majdnem elküldött, hogy ezt ő nem tudja megcsinálni (csekkbefizetés volt). De negyed óra alatt sikerült neki...

2011. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Hahaha..hát az egyetemisták aztán nagyon szépek..100000 méterről ki lehet szúrni, ki egyetemista, főleg a bölcsészeket...A legtöbbnek okostojás feje van, a többi meg büfészakra jár, azt meg nem nevezném "egyetemistának".
2011. okt. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább azon múlik,hogy ki milyen jól néz ki,hogy mennyire élvezi az életét.Ha utálja a munkáját és állandóan stresszel,az meglátszik az emberen.No meg a stílus-és szépérzék nem a melótól függ.
2011. okt. 30. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Behugyozok a röhögéstőlxD
2011. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!