Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tetoválást szeretnék! Hogy...

Tetoválást szeretnék! Hogy győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés
17. születésnapomra szeretnék egy tetoválást.Nem csak hirtelen fellángolásból,divatból,már viszonylag régóta tudom,hogy mit szeretnék.Egy olyan pár szavas írást,melyet teljesen magaménak érzek,és tudom,hogy sosem fog elévülni.Ráadásul olyan helyre tetováltatnám, ahol nem látszik szinte sosem,tehát később nem hiszem,hogy akadályozna majd a munkaválasztásban.Szüleimnek mondogattam már,de teljesen ellene vannak,azt gondolják,hogy tetoválást csak züllött emberek viselnek, pedig egyáltalán nem vagyok ilyen.Kérlek,ne azzal gyertek,hogy fiatal vagyok,és megbánom,mert rengetegszer átgondoltam.Ötleteket szeretnék,hogy ki hogyan vette rá a szüleit.
2012. febr. 13. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hm... nehéz a helyzeteid, igen. Figyelj, azt tudom mondani, hogy ha sehogy sem sikerül meggyőznöd őket (még azokkal az érvekkel sem, hogy Te jobban éreznéd magad, ha meglenne, nem látható helyen lesz stb.) akkor várd meg, míg 18 leszel, az már csak 1 év és akkor már szülői beleegyezés sem kell!
2012. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Sajnos nagyon ellene vannak,mások ajánlották,hogy csináltassam meg a tudtuk nélkül(bár nem tudom,szülői beleegyezés nélkül megcsinálnák-e egyáltalán),mert hogy nem vennék észre,de nem lennék rá képes.
2012. febr. 13. 18:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha elhiszik rólad, hogy vagy már 18, megcsinálják, szerintem. Én 20 vagyok, nem rég csináltattam egy tetoválást az apukám tudta nélkül, mert tudtam, hogy ellenezné. A csípőmre csináltattam, tehát elvileg nem is láthatja, viszont egyszer felcsúszott a pólóm, és apu észrevette. Egy rossz szót sem szólt rá! Nagyon meglepődtem, mert előtte ordítozásig vezsekedtünk emiatt. Szerintem úgy volt vele, ha már ott van, nem tud vele mit kezdeni.

Szóval, ha tényleg szeretnéd, hátha megcsinálják anélkül is, hogy szülő engedélyezné, nekem van olyan ismerősöm, aki 16 évesen már több tetoválással rendelkezett :)

2012. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
csak jó hírű szalonban csináltasd! lehet, h találsz valami koszos helyet, ahol nem kérnek nyilatkozatot, de azt meg fogod bánni ha ott csináltatod. ha eddig ennyire ellenezték, most se fogják hagyni, de 16 év fölött már nem követelik nagyon a nyilatkozatot.
2012. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kis korom óta akartam tetoválást. Az én édesanyám sem engedte, azt mondogatta, hogy be nem teszem tetováltan a lábamat a lakásba. Aztán elkezdtem dolgozni, önálló kereset, "komolyodás":D, és persze a hetenkénti témafelhozás, hogy mit szeretnék. Végülis 25 éves koromra sikerült elérnem, hogy rábólintson.

Persze, monhjatják, hogy felnőtt lettem, én döntésem, de nem akartam a tudta nélkül cselekedni, hogy lássa, őszinte vagyok, és nem sunnyogom el a dolgokat. Nem bírtam volna átverni, hogy amit tilt, megtegyem..:S:S Így is elértem a célom és büszke vagyok rá, hogy harcolhattam a figuráimért!:)

2012. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaitokat,remélem,meg fogják engedni :) Igaz,ha most nem engedik,18 évesen ígyis-úgyis megcsináltatom,de remélem,sikerül megpuhítanom őket :D
2012. febr. 13. 19:20
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Én 16 évesen csináltattam először, meg sem kérdezték a szalonban, hogy adjanak-e a szülői beleegyezéshez formanyomtatványt, mert simán kinéztem 18nak :D Pedig igényes helyen csinálták. Amúgy nekem szerencsére könnyű dolgom volt, mert anyunak és apunak is van tetkója, csak annyit mondtam, hogy szeretnék, és kész. Örültek is neki, mert két ujjamra lett varrva, az egyikre father, másikra mother :) Azóta több tetoválásom is készült.

19L

2012. febr. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
elvileg a Westendben 16-tól lehet csináltatni tetkót meg piercinget :D
2012. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, 16tól lehet, szülői beleegyezéssel. 18tól meg anélkül.
2012. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!