Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek normális ha egy...

Szerintetek normális ha egy cipőboltban így viselkednek a vásárlóval?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk a húgomnak egy csizmát,és nem vettük észre,hogy az egyik szára néhány centivel hosszabb a másiknál(de az osztálytársai észrevették amikor ült és kinevették:))Ma visszavittük,hogy cseréljék már ki vagy adják vissza az árát,mert kéne csizma de nem egy ilyen selejtes.Igen bunkón közölték,hogy nem cserélik,a pénzt meg nem adják vissza mert nem kötelességük,legfeljebb kijavíttatják cipésszel,de még azt sem nagyon akarták.Felvettek egy jegyzőkönyvet,hogy javítást kérünk ami két hétig! tart(bár ragaszkodtunk a cseréhez,mert holnapra kellett volna a csizma),és vagy aláírjuk vagy mehetünk a csizmával és hordhatjuk úgy ahogy van.Normális így viselkedni a vásárlóval,hogy 4000ft-ot kiad és ilyen várakoztatásos kellemetlenségeket okoznak neki?Vagy lehet ezért valahol panaszt tenni?

2012. febr. 17. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak nem Deichmann?
2012. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
4000 ft-ért mit vártál? :D
2012. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Minden lábbelire kell minden boltban adni garanciát, és vissza kell, hogy vegyék, főleg, ha hibás. Én sem mennék oda többet, az biztos.
2012. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
El Bandy cipőüzlet a Blahánál a körúton.:(
2012. febr. 17. 16:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogyasztóvédelem, Tékozló Homár blog értesítése.


Mindenképp kérjétek a panaszkönyvet. Ettől a legtöbb helyen megijednek, és máris meggondolják magukat. Mindenképp jogod van 3 napon belül cseréltetni vagy visszakérni az árát! Ne hagyd magad!

2012. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mert már aláírtuk hogy javítsák meg mert nem akartuk hogy úgy kelljen hordani.
2012. febr. 17. 16:30
 7/12 anonim válasza:

Majdnem hasonlóan jártam néhány napja a BORGO cipőboltban Szegeden, az Árkádban. Mondtam,hogy a Mustang csizma (eredeti ára 21.000 Ft - most akciós volt) egyik párja fura hangokat ad ki és kellemetlen benne járni, mert megnéznek az emberek. Telefonban azt mondták, hogy kicserélik. Másnap visszavittem és nekem támadtak, hogy ne találjak ki hülyeségeket, senki nem mondott ilyet, semmi baja a csizmának - bár meg sem nézték-, és hogy tudják a telefonszámomat (gondolom zaklatni akartak). Beírtam a panaszkönyvbe, írtam panaszlevelet az ügyvetetőnek. A válaszban azt írta, hogy "bevonultam a családdal és ordítozva követeltem vissza a csizma árát". Pedig egyáltalán nem erről volt szó. Most vizsgálják a csizmámat, de szerintem reménytelen, majd visszakapom ugyanazt a sz.rt. Abban sem vagyok biztos, hogy nem másik csizmát vizsgáltatnak-e be. Totálisan hülyének nézik a vásárlót.

Amúgy egyik ismerősöm a fogyasztóvédelemhez fordult, megítélték neki, hogy a bolt fizesse vissza a cipő árát, de a bolt azt válaszolta, hogy nem fizeti, perelje be őket, ha akarja. Sajnos úgy látszik semmi sem védi a fogyasztót. Nekem is azt mondta a "kedves" üzletvezető, hogy minek vettem meg a csizmát. Nem gondoltam volna, hogy órákig kellene köröznöm benne a boltban, mielőtt megvennem, de lehet, hogy ez a jó taktika.

2012. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,sztem elkeserítő állapotok uralkodnak.Ezek szerint a fogyasztóvédelem is csak dísznek van.:/
2012. febr. 18. 10:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem, panaszkönyv... állj ki a jogaitokért és kérd számon azt, ami a kötelességük, mert csak így lehet érvényesíteni az akaratot! Legyél határozott! És itt most nem arról van szó h 4000 Ft vagy akár 40000 Ft az a cipő, ezek elvi kérdések...
2012. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jah és ha fogyasztóvédelem is tehetetlen, akkor elő kell azzal állni h értesíted a médiát... nah attól biztos h meghátrálnak, mi már előhozakodtunk ilyesmivel, utána érdekes módon rendkívül készségesek voltak... és itt már tényleg nem a pénzről van szó, egyszerűen csak ne nézzzék az embert hülyének...
2012. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!