Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha valaki...

Mit jelent az, ha valaki cyber goth?

Figyelt kérdés
Ők "mit éreznek"? (de hülyén hangzik) És miért öltöznek így: [link] ?

2012. márc. 25. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Azt érzik,hogy tucc-tucc,tánci-tánci,jajj de különleges vagyok!
2012. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
marha rondák. DE szerintem nem éreznek semmi különöset, max csak tetszik nekik ez a földönkívüli vagyok szerelés:D
2012. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem sem tetszik, de kíváncsi vagyok rá, ezért légyszi normális válaszokat.
2012. márc. 26. 14:16
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Zene:

Ebm

Electro-industrial

Synth pop


(nem összekeverendő az industriálosokkal vagy más néven rivetheadekkel, ők sokkal kevésbé elektronikus zenét hallgatnak Viszont sokszor látni őket eggyütt.)


Ez is egy szubkultúra, nincs "életérzés".

Szeretik az ufós sci-fi filmeket, és szeretnek ufónak meg csillagharcosnak kinézni. Általában kölcsönösen ki nem állhatják egymás a tradicionális gothokkal, deathrockerekkel, de még a romantikus gothok nagy része is fúj rájuk. Meg is érthető, mert nagyon sok goth bulit kiszorított a cyber, és volt egy-két csúnya incidens is, amikor pár ilyen militarysabb indutriálossal voltak bajok.


Egy fesztivál vagy egy party kb ilyen:

http://www.youtube.com/watch?v=4HYIwOy9s60


Kb így táncolnak:

http://www.youtube.com/watch?v=LFT7k1PfeAU

http://www.youtube.com/watch?v=tzG5128JSgI

2012. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi :) De még1 kérdés: ők minden nap így öltöznek (otthon is) vagy csak bulikba stb...?
2012. márc. 27. 19:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Némelyik igen, mások meg esetleg kiszedik a becsatolható copfokat, felvesznek egy egyszerűbb farmer-póló kombinációt és mennek melózni.

Változó.

2012. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Béla Őrangyal szekta ***** válasza:
64%
Járok ilyen társaságokba. Tapasztalatok alapján nem ritka a szélsőjobboldali eszmék követése, de a sátánizmus se. Alapjában egy cyberpunk témájú stílusirányzat lenne.
2013. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Béla Őrangyal szekta ***** válasza:
....amúgy a google nem nagyon ad ki olyan képeket amik igazán visszatükröznék milyenek is ők, vagy éppen hogy általában hogyan néznek ki.
2013. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
98%

Nos kissé régi kérdés, de úgy gondoltam kijavítom az előttem szólók hozzánemértő írásait :)


Jómagam is CyberGoth vagyok, igaz én már kiskorom óta Franciaországban lakom. Fontos elkülöníteni a hasonló kifejezéseket! Csak azért, mert cyber előtagot kapott mindkettő, a cybergoth s cyberpunk nagyon kevés dologban hasonlít.


A cybergoth az industrial-ra hasonlít. Egy elég nagy gyártelep mellett laktam apámmal. A munkásokkal rengeteget szórakoztam, beengedtek már 10 évesen, hogy kezeljem a gépeket. Ott találkoztam először velük. A cybergoth-okkal. Mint említettem, a kettő hasonlít. A CG és az IND. A stílus eredetileg az egyszerűséget hivatott megmutatni. A "nem általános viseletet" (munkaruha/munkaeszközök) divatosságát mutatja meg. Bilincsek, láncok, szalagok, csövek, vezetékek, gázmaszk, védőszemüveg, stb. A zene pedig igazából (rengeteg internetes oldal rosszul írja) egy francia embertől, Jean Michel Jarre-tól származik. Az ő Oxygéne sorozata szólt a legtöbb gyárban. A fokozatos ütemek miatt a munkások rá tudtak állni a megfelelő folyamatos tempóra, emellett élvezetes is volt nekik a munka. Végül a mai típusú cybergoth irányzat ugyanaz, mint a 80-as években.


Az hogy mit érzünk? Elég bonyolult. Főként arra van ez a stílus, hogy megmutathassuk vele, hogy gyármunkásnak lenni nem rossz, sőt kifejezetten buli is lehet. Eredetileg azért csinálták, hogy ne nézzék le őket. A mai közeg nagy része már csak divathóbortból állt be, de az első, második generációs cybergoth-ok, mint én is, (akik a 70 és 80-as években vették fel a stílust) a mai napig az eredeti indokkal tartoznak bele ebbe a körbe. A kinézet már 70-80-ban is olyan volt, mint a mostani google képeken :)


51/F

2015. jan. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!