Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha valaki...

Mit jelent az, ha valaki cyber goth?

Figyelt kérdés
Ők "mit éreznek"? (de hülyén hangzik) És miért öltöznek így: [link] ?

2012. márc. 25. 08:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszi a hosszú választ. :)

És te is/maga is így néz ki a mai napig? [link] vagy valami hasonló?

2015. jan. 2. 11:36
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet az "te is" :) Internetes oldal, nyugodtan tegezz :)


Igen, a mai napig így nézek ki, és a sportolásnak köszönhetően a táncot is bírja a testem. Én főként fekete-bíbor-neonzöld színeket hordok. Fehéret nem igazán szoktam bekeverni. A színeknek megvan a maga jelentése. Régen arra szolgált, hogy jelezze, milyen típusú gyárban dolgozol. A gázmaszk értelemszerűen vegyiárukhoz kapcsolódik, a védőszemüveg a hegesztők, lakatosok jelzése, a neonzöld az elektronikai gyárakhoz, a bíbor a textilgyárakhoz, a fehér a festőmunkások, a narancs a szalagmunkások színe, és így tovább. Ma már érzelmi/nézeti jelentést tulajdonítanak nekik a negyedik (2000-2009) és az ötödik (2010-) generációs CG-k. Úgy, mint a cipőfűzők, hogy kék a rendőrellenes, meg ilyenek.

Valamint egy fontos tényező a folytonosság. Aki csak partikra, eseményekre öltözik így, az nem CG, csak egy mai szóval "pózer"! Aki ténylegesen beleássa magát a cybergoth világba, az így járkál folyamatosan az utcán, otthon, munkába, stb. Nem érdekli a helyszín, a közeg, és az öltözködési etikett. Én így megyek el esküvőre, temetésre, a lányom szülői értekezleteire is így mentem el, de még karácsonykor is így öltözöm. Ha valaki nem így öltözik bizonyos eseményeken, "mert az nem oda illő", akkor az csak egy pózer. Tény, eleinte nagyon sokat bámultak az emberek, de mivel nem igazán mászkálok, mindig csak a megszokott útvonalon, ugyanazon időkben szoktam menni, már ismernek az emberek, tudják, hogy kinézet alapján nem érdemes megítélni, főleg az ilyen extrémebb kinézetűeket :)

2015. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
44%

"Nem ritka a Sátánizmus"


Jahh... nagy részük meg Allah-ban hisz mi?

Gratulálok a válaszolónak. XDD

A Cybergoth a Cyber dolgokkal foglalkozik nem pedig olyan régi, ócska és nem létező dolgokkal mint Isten, Sátán, Sátánizmus. Ahogy említette itt valaki a Cybergoth-ok lenézik a Goth-okat. Nem véletlenül. A Goth-ok régi dolgokkal foglalkoznak, a Cybergoth-ok meg a modernekkel. És a Sátánizmus is mint Isten és a többi humbug mint a múlthoz tartoznak, nem pedig a jövőhöz. Már azért se mert fokozatosan és lassan, de a tudomány kipusztítja a vallásokat.


Attól hogy valaki különösen néz ki vagy mondjuk ki ijesztően attól még nem Sátánista. Ahogy a Goth-ok se azok és a Wicca-k se. De az Emo-k se.

2016. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!