Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Aki kisgyerekként szőke hajú...

Aki kisgyerekként szőke hajú volt, az felnőtt korára miért barnul be?

Figyelt kérdés
Aki kiskorában világoszőke, az az esetek 80%-ára később bebarnul. Miért?
2012. márc. 28. 19:44
 1/7 A kérdező kommentje:
*világosszőke
2012. márc. 28. 19:44
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét választ nem tudok adni, viszont én kiskoromban majdnem tejföl szőke voltam, anyum elvitt a fodrászhoz,hogy levágja a hajam és mondta a fodrász,hogyha levágja,akkor később be fogok barnulni.Nem tudom,hogy ez hülyeség-e, vagy sem, mindenesetre mára már teljesen barna hajam van.
2012. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet kiskorában sokat van a napon
2012. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem azért, mert a "barna gének" dominálnak a "szőke génnel" szemben. legalábbis ha egyik szülőd szőke, másik barna. de ez sem biztos, mert az unokatesóméknál is ez a helyzet, csak ott az elsőszülött lány barnaként, a második szőkeként született (és nem barnult be). nekem ez a hipotézisem.
2012. márc. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sötétedett valamennyit, de még mindig szőke vagyok.

De a családban nálunk is majdnem mindenki, aki gyerekként szőke volt, felnőtt korára barna lett (kivéve unokanővérem és én.)

2012. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném h a barna gén "felülkerekedése" okozná a színváltást, az csak fixen azt okozza h ha két szőke gént örököl akkor szőke lesz, ha legalább egy barna gént akkor barna lesz. Esetleg még attól is lehet h ahogy telik az idő, összességében egyre több napsütés éri élete során, ezért gyűlik benne a melanin, vagy csak a melanintermelés lesz rutinosabb, könnyebben termel. De ez is csak tipp.
2012. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem és az ikertestvéremnek aki lány,míg én férfi vagy 5-6 éves korunkban szőke volt a hajunk,előtte barna és nagyobb és felnőtt koromra mélybarna lett a hajunk és a húgomnak is,bár lehet ennek ahhoz is köze van,hogy az édesapánk szerbiai cigány és lengyel családból származik,nem tudom,én ezt is csak gyanítom ;-) :-)
2020. febr. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!