Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha vkit a...

Miért van az, hogy ha vkit a soványsága miatt cikiznek az rendben van, de ha valakit a kövérsége miatt, az már bunkó?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék ! NEM kritizálok én senkit a súlya miatt akárhogy is néz ki, mert bunkó dolog!!


De nem értem.

Én sovány vagyok, nehezen hízós fajta. Mégis nekem (sokszor a testesebb emberek) szokták mondani teljesen rosszindulattal, hogy "olyan vagy mint egy kiéhezett gebe" , vagy "olyan vagy mint egy anorexiás csontváz" stb.

Nekem ez nagyon rosszul tud esni, pláne, hogy tudom, hogy csak rosszindulatból jegyzi meg az illető, nem is 1 ember.

Én nem szoktam semmit sem visszaszólni.


Oké, hogy a kövérebb embereket is cikizik, az se helytálló! De nem értem, hogy miért gondolják azt, hogy ha a kövérségre valaki megjegyzést tesz, az bunkó, de ha a soványságra, akkor rendben van?


Továbbá nem értem hogy : miért vannak olyanok, akik kövérek (ezzel semmi gond sincs, engem nem zavar!), de cikizik a sovány embereket, legebézik őket, de elvárják, hogy a másik (akit megsértettek) ne tegyen megjegyzést rájuk, mert az "milyen bunkó dolog" ??


Nem értem az ilyen embereket. Miért van ez?


Egy soványnak ugyan úgy rosszul esik a sértés, mint egy kövér embernek. De ezt sokan miért nem fogják fel?

Az ilyen rosszindulatú embereknek hogy esne, ha mérges lennék és én meg azzal cseszegetném őket, hogy "hu de kövér vagy!!" ??


Nem vagyok ilyen, csak nem értem :/


2012. máj. 13. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

mert a média ezt sugározza, hogy a soványság fú, de rendellenes dolog, anorexia, bulimia stb. áll a háttérben, hogy a soványok lelki roncsok, stb.

nos, én a kemoterápia alatt fogytam sokat. más külső jegyei nem voltak, és nem reklámoztam a betegségem. de bírtam az ilyen megjegyzéseket, hogy mi van, fogyózol? hova?

szívem szerint néha a képükbe üvöltöttem volna az igazat, csak nem bírom ha sajnálnak.

ehelyett visszaszóltam hogy mi van, úgy spórolsz az úszógumin hogy növesztesz egyet?

persze én voltam a bunkó

2012. máj. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ezt mondom. Nekem is "olyan vagy mint egy anorexiás gebe"....és akkor vágjak jó pofát, de ha én visszaszólok, hogy "hu de kövér vagy, csak nem híztál?" akkor én vagyok a bunkó meg az érzéketlen.

Nem azt mondom, hogy a kövérséget lehet cikizni NEM erről van szó.....csak van olyan eset, amikor pont a testesebbek szólják le a sovány embereket, holott nekik sem esik jól, ha valaki a súlyuk vagy a kinézetük alapján tesz megjegyzést rájuk....

2012. máj. 13. 11:38
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

Nyisd ki azt a bűbályos kis szád és mond meg, hogy neked ez a megjegyzés nem tetszik!


Én kövér vagyok és a legjobb barátnőm meg gebe. Neki előjoga van kövérezni engem én meg gebézem őt. Nálunk ez megszokott.


Ha nem tetszik valami szóljál az isten szerelmére! Úgy nem változik meg a világ, hogy csak ülsz, és dúlsz-fúlsz magadban!

2012. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem féltékenység.

Szeretnének olyanok lenni mint te miközben annyit esznek amennyit akarnak. Persze ennek csak a primitívebb réteg ad hangot.

Nekem két példám van. Az egyik ismerősöm megkért, hogy állítsak neki össze egy étrendet. (dietetikus vagyok)

De semmi nem tetszett neki, mindenbe belekötött. Én meg mondtam, hogy így soha nem fogsz lefogyni. Ezt ő valami támadásnak vette és azt vágta a fejemhez, hogy ő inkább kövér minthogy olyan legyen mint én, aki vasággyal együtt 20 kg.

A másik az elhízott anyósom, aki már cukorbeteg is lett emiatt ( kettes típusú ugye), és soha semmilyen megjegyzést nem tettem neki, ő mindig azt mondja mikor jön látogatóba, hogy hú mennyit híztam :D Évek óta 50 kg vagyok.


Mit tehetsz? Vagy visszaszólsz valami frappánsat vagy azt teszed amit én és elengeded a füled mellett, had mondja ha ez az öröme. Ezzel csak magát akarja nyugtatni.

2012. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, h nem tudnék vissza szólni. Vissza tudnék, csak akkor meg én leszek mindenki számára a bunkó, h hogy merészelek leszólni egy kövér embert, biztos nem ismerem a problémáját meg nem tudom milyen stb....

Oké, lehet megfogadom a tanácsod és vissza szólok, csak hát......

2012. máj. 13. 11:47
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha egy kövér ember piszkál téged azért, mert szerinte túlságosan sovány vagy, az azért teszi, mert irigy. Mondd meg neki, hogy próbálsz hízni, de sajnos nem megy. Igazán példát mutathatna, hogy milyen egy egészséges emberi szervezet! Hisz ha szerinte olyan könnyű hízni, nyilván fogyni se lehet olyan nehéz.
2012. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem azt mondtam ,hogy szóljál vissza, hanem hogy szóljál!

Mond meg, hogy ne bunkozzón! Ennyi.

2012. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mond hogy ne írigykedj.


Mond, hogy neked jogod van gebének lenni, neki meg, joga van kövérnek.

2012. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki szemlesütve, hogy te pedig a szalonnát is franciakrémessel eszed, és mégis...

Tőrdöfés ez a szívbe annak, aki egy mély lélegzetvételtől is hízik.

2012. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Csegi89 ***** válasza:
100%
Nyugodtan szólj vissza. Ha meg lebunkóznak utána azt is jegyezd meg nekik, hogy ki szólt be kinek. Én is vékony vagyok és kaptam ezért beszólásokat (annyit eszek, mint egy állat és nem látszik)...én mondjuk nem törődtem vele, hogy lebunkóznak, elintéztem annyival, hogy jobb így nekem, mint h olyan pacalfejű legyek mint te...
2012. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!