Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műkörmösök! Mi lehet a problém...

Műkörmösök! Mi lehet a probléma? NAGYON SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
A barátnőmnek csináltam porcelán körmöket ma délelőtt,és mostanra azt állitja,hogy bedagadtak az ujjai,és fájnak.. Mi lehet a baj? mit kezdjek vele?

#porcelán köröm #bedagadt ujj
2012. máj. 19. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
NA! Hát ezért nem kell otthon gányolni, ha ennyire nem értesz hozzá.. Amúgy allergiás rá, és örülj, ha nem foszlik le a keze húsig, és nem perel be azért, mert 1. nem végeztél iskolát, 2. nem jártál el körültekintően, 3. löveted nincs, hogy ez allergia...stb.
2012. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szinte biztos voltam benne,hogy egy ilyesmi kommentet fogok kapni. Na akkor ide figyelj aranyoskám: most végzem a kurzust,és képzeld,gondoltam azt is,hogy allergiás,de nagyon kíváncsi voltam hogy a nagyokosok velem is azt fogják-e csinálni,mint a többiekkel itt fent.Szándékosan nem irtam oda,hogy most tanulom a körmözést... Észrevehetnétek magatokat már,na ne haragudj.

Tudtommal a kurzuson ÉLŐ EMBEREN SZOKTAK gyakorolni...Hát nekem Ő VOLT MA A KURZUSON AZ alanyom. És akkor még semmi problémája nem volt. Mivel még nem vagyok sajnos olyan tapasztalt,mint a többi körmös,gondoltam megkérdezem,hogy ők mit mondanak erről,mert azért az elmélet még nem minden... Úgyhogy ne papolj itt nekem,és ne kezdj el lehurrogni ,főleg ne úgy, hogy semmi gőzöd nincs arról,hogy mi van a háttérben...

MELLESLEG közlöm Veled,hogy én nagyonis tisztában vagyok azzal,hogy az otthoni körmözés mihez vezet,és azért járok kurzusra,hogy velem ne történjenek ilyen esetek,de szerintem te sem úgy kezdted,hogy az elsők mindjárt tökéletesek lettek....

Jah és mielőtt elakadnál abban is,hogy miért nem a tanáromat kérdeztem,hát megmondom: azért,mert nem vette fel a telefont,de már hívott és megbeszéltük...

2012. máj. 19. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Akárhogy sértődsz is meg, az első válaszolónak igaza van!

A kurzuson csinált köröm tudtam az oktató jelenlétében történik, ellenőrzi, mit csinálsz, mit barmolsz el, stb.

Tekintettel arra, hogy élő emberen gyakorolsz.


Fodrásztanulónál mindenesetre így történik: én voltam a "vizsgamunka".


Szóval otthon barmoltad össze a körmét, szombat délután, és most megy a sírás, hogy te mindent jól csináltál, és aki mást mond, az bunkó.

Tudod, ha mindent jól csináltál volna, akkor most nem fájna és nem lenne bedagadva az ujja.

Ha tudod, hogy allergia, minek kérdezel?!

Azt nem tanítják a kurzuson, hogy allergiás reakció esetén mi a teendő?!


A barátnőd AZONNAL keressen fel egy szakembert, aki le tudja szedni a körmeit, vagy meg tudja oldani a problémát. Feltételezem, ő is a kezét használja, mint a homo sapiensek többsége, és nem teheti meg, hogy a következő nyolc hétben ölbe tett kézzel ül, fáj, és várja hogy lenőjön.

A végeredményt látva el tudja dönteni a SZAKEMBER, hogy mi a következő lépés: orvosi ügyelet, vagy meggyógyul magától. Idővel...


:(

2012. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tessék..még egy TOTÁLIS LAIKUS IS BELE kell hogy szóljon. nem tudom,hogy magyarul irtam-e le,vagy talán kínaiul,hogy kurzuson csináltam a körmét,és szombat DÉLELŐTT. Megsértődve nem vagyok,és ha annyira okos vagy,akkor rájöhetnél magadtól is,hogy ha ALLERGIÁS VALAKI,akkor az NEM AZ ÉN HIBÁM,hanem az ő szervezete így reagál... A tanárom igenis látta a munkámat,és csak hogy tudd,nem barmoltam össze a körmeit. Ugyhogy nem kéne beleszólnod olyasmibe,amiről semmi gőzöd nincs. Okoskodj másban.. ne ebben... Mellesleg tanultam a körömbetegségeket,de ezzel még nem találkoztam. Ez van.
2012. máj. 20. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

kérdező!

fentebb leírták a teendőket - bőrgyógyász...


A válaszadóknak akik talán körmösök is, azok szerint ha órákkal később jelentkezett nála a reakció akkor mégis mit csinálni? amikor építette minden stimmelt, több órára jelentkezett csak az allergiás reakció, azzal hogy valakinek több órára rá allergiás reakciója jelentkezik ezzel nem tud mit kezdeni, valószínű a kérdező helyessen járt el.

Kérdező! a barátnőd egy ideig hanyagolja utána esetleg zselés műkörmöt fel lehet rakni neki, csak rendeld be 2-3 óra múlva megnézni hogy allergiás e rá, ez nem gyakori, neked pont sikerült kifogni. Magyarázd el neki a történteket nehogy rossz híredet keltse

2012. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a normális választ :) Sajnos pont kifogtam,de ő tudja,hogy nem az én hibám,már megbeszéltük. Megteszek mindent,hogy rendbe jöjjenek a körmei.

Örülök,hogy van valaki azért itt is,akivel lehet normálisan beszélni :)

2012. máj. 21. 08:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Amugy zselés körme volt már neki,azzal semmi gond nem volt. Csak szerette volna ezt is kipróbálni.
2012. máj. 21. 08:53
 8/8 MelangeAdel válasza:
Szervusz kedves kérdező szerintem semmi különös nincs allergiával nekem poly géllel csinálták a körmöm (8 éve körmös és szalonja van) de mégis allergiás lettem rá
jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!