Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tetoválás. Tényleg van olyan,...

Tetoválás. Tényleg van olyan, hogy valaki 1000%-ig tudja, érzi, hogy mit akar varratni?

Figyelt kérdés

15 éve akarok tetoválást. És ha visszagondolok mit szerettem volna 14-18-20-25 évesen... hát mindig mást. Mindig volt mögötte filozófia, élmény, hit, értékrend stb. Tehát mindig rám jellemző dolgokat akartam volna megörökíteni, nem a divatot majmolni. De változunk, jó esetben életünk végéig fejlődünk, épülünk, művelődünk. Alakul az értékrend stb. Persze az, hogy pl. ne ölj, vagy nem xarok a szomszéd gyepére, az örök :) De ezt meg minek tetováltatni :)

Ráadásul mindig nehezemre esett egy dolgot kiragadni, hogy mi a fontos, mi jellemez a legjobban. Így mindig nagyobb tetoválásokban gondolkodtam, ami montázsszerűen picit összefoglalja azokat a dolgokat amelyek fontosak, vagy értékesek az életemben.

Egy nagy tetoválás meg aztán végképp nagyobb döntés is :)

Szóval a kérdés... mi van ilyenkor? :D


2012. jún. 6. 10:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van :)


A kínai írásjelek tetoválása szánalom, mikor divatból történik, és főleg akkor hánalom, hogy ha igaz a városi legenda, miszerint kezdetben mindenféle baromságot tetováltattak az emberek, a jelentés tudta nélkül, aztán jöttek a kínaiak, és megszakadtak a röhögéstől :)


Az mondjuk kicsit a bajom, hogy kezd az arab felirat is ilyen majom divat lenni, jópár ilyet láttam, hogy Kovács Józsi nagyon szeretlek...

Szerelemből nevet tetováltatni amúgy is baromság szerintem, így meg főleg, hiszen úgyse tudja senki se, mi van odaírva...

Ez majdnem olyan, mint a házilag készített láv lyú jocó :D

Nem is tudom, mikor kezdett terjedni, én 2006 körül láttam az első arab feliratot, a Fradiban focizott egy fiúcska, és neki volt. Valami lelkesítő mondat az alkarján. Sokszor kajáltattuk edzés előtt a focistákat, így vettem észre neki egyszer, hogy valami arabos van ott.


A rajzfilmfigurák felnőtteken szerintem csúcs, van egy ismerősöm, egy lány, az egyik karja végig van varrva, Kuka, meg Bambi meg nyalókák meg ezer féle dolog. Gyönyörű, színes, nagyon tetszik :)

De én nem vagyok ilyen stílusú, rajtam furán festene az egész karos.

Te milyen mesefigurát varratnál magadra? :)

2012. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Igen, a kínai, arab stb. nyelven történő szerelmi vallomások tetoválás formájában, a mai idők "szeretlek mari" szintjén vannak :) Azt írják/mesélik a mesterek mindenhol, hogy az emberek 90%-a így varrat: "andzselinadzsolli tetkót szeretnék" meg ugye anno volt az alkonyattól pirkadatig a dzsordzs klúnival... na hát akkor meg minden majom olyat varratott :D

De várj, megfeledkeztünk a legnagyobb majmolásról!!! Hát a csillagocskák halló! :D :D :D Na az egy vicc... csillagocska jobb váll, bal váll, nunuska fölé... jáj :D


Ugye a focisták majmolása abszolút létező dolog, de a vicc amit nem értek, hogy mostanában ha egy 16-18 éves gyereket látok vasalt búrával és pelenkanadrágban (saját szóalkotásom, tudod az a gatya aminek az ülepe térdig ér) akkor azok tuti mind focistának készülnek, és nagyban nyomják valamelyik klubnál.

Én eleve megőrülök ettől az egyneművé váló társadalomtól, hogy a fiatal lányok szutykosodnak, a fiúk meg vasalják a hajukat...

Ez nem "bezzeg"ezés, hogy jaj hát az én időmben, de azért tényleg ijesztő... remélem újra divatba jön majd előbb-utóbb az, hogy egy férfi sportoljon, és álljon ki magáért, egy nő meg viselkedjen nőként.


No de elkanyarodtunk. :)

Én Donald Kacsa és Kacsamesék fun vagyok. Persze hatalmas volt anno a szerelem Atom Anti, Mormogiék, Praclifalva lakói, Jetson család, Tom és Jerry stb.stb. De dagobert bácsi örök :) Igazából azt leszámítva, hogy rajzfilmfigura, és ettől kicsit groteszk a dolog, nekem mindig példaképem volt :D De tényleg... nincs neki lehetetlen, imádja a kalandokat, hihetetlenül tud küzdeni, soha nem adja fel, és mindemellett első a család, nem ver át soha senkit, segítőkész, és mégis a leggazdagabb kacsa a világon :)

Nekem gyerekkoromból megmaradt mindez, hogy ilyen legyek emberként...

Igazából az emberi példaképeim is ilyenek főleg: Walter Matthau, Louis de Funes, Sean Connery, Humphrey Bogart... Valahogy ezekből is lettem összegyúrva, mert mindig értük voltam oda :D A két nagy komikusért azért, mert soha nem vették magukat sem komolyan, minden emberi hátrányukból előnyt kovácsoltak (Matthau mackós, görbe járása, nagy orra és kutya szemei :) Funes pici-kopaszsága stb.) Mindig kifigurázták a filmjeikben a nagyon komoly-mufurc és gazdag embereket... főleg Funes.

A Bogart-Connery páros pedig az a típusú gentleman aki kiáll magáért, mindig egyenes a gerince és vállalja a következményeket, mindemellett van humora, és nem néz le soha senkit...


Ezek az emberek alakították a személyiségfejlődésemet a média által az elmúlt 30 évben :) És igazából nagyjából őket is raknám magamra, csak kellő körítéssel... tehát nem csak a portrét, hanem egy összefüggő képet...


Pár sort hozzáíratnék, ami nagyjából arról szólna amit itt fentebb leírtam... hogy maradjunk mindig emberek, az úr a pokolban is úr, ne vegyük túl komolyan az életet, és inkább játszunk, mint éljünk :)

2012. jún. 10. 17:53
 23/25 anonim ***** válasza:

Azt a mindenit, hát erre az összes végtagom kevés lenne :D (na jó, nem)

Azért az milyen vicces, hogy a gyerekkori meseélményekből le lehet szűrni, hogy ki az kb aki egyidős velem :))

Nekem Willy Fogg ilyen nagyon meghatározó, teljesen odavoltam érte ovis fejjel (lehet az ember ovisan mesefigurába szerelmes?), sokszor játszottam hogy én vagyok a macskanő akit megment, és aki teljesen elbűvölt a szárijával meg a bindijével :))

Sean Connery nekem is óriási nagy kedvenc, kérlek, ha valaha megvalósul a terv, küldj egy képet róla!!!! :)


Ma beszélgettem egy kollégámmal a terveimről, és míg én azt gondoltam, hogy csak a feliratot szeretném körítés nélkül, hogy kellő hangsúlyt kapjon, ő azt mondta, hogy ha nincs körülötte semmi díszítés, hogy ábraszerű legyen, olyan lesz mint egy börtöntetkó: "JOCÓ" vagy valami hasonló... most elbizonytalanodtam, de délutánra többet fogok tudni azt hiszem :)

2012. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 MarySue ***** válasza:

Nyugodj meg...én is voltam szerelmes rajzfilmfigurába :DDDDD


Egyébként látom, hogy már nem az alap kérdés a téma, de azért csak válaszolok :P Nekem még nincs tetkóm, de nagyon szeretnék. (Egyelőre a tanulmányaimmal összeegyeztethetetlen a dolog.) Tudom már rég, hogy mit, azt is tudom hova. És 100000%-ig biztos vagyok benne, hogy ez lesz a nekem való. Azt is tudom, hogy nem fogom megbánni. Akinek a tetkó mögött van mélyebb gondolat, jelentés is, az soha nem fogja megbánni. Viszont a plázacicák derekán viritó ribanc-rendszám meg a nagydarab merdzsós barna legények nonfiguratív ratyijai nem hinném, hogy alaposabb megfontolás eredményei lennének. Rosszindulatú vagyok, de nekik kívánom is, hogy megbánják :DDDD

2012. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Én majd mind a négy ujjamra szeretném felvaratni a thug life-ot nem azért mert divat vagy valami hanem azért mert tudom hogy mit jelent és még a karjaim a combjaim a nyakamra hát has mell boka szóval mindhova szeretnék tetoválast
2019. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!