Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ismer valaki olyan kontaktlenc...

Ismer valaki olyan kontaktlencsét, amely a saját szemszínt hangsúlyozza, kiemeli, ragyogóbbá teszi?

Figyelt kérdés

Évek óta lencsét használok, mert orrsövényferdülésem van és kényelmetlen a szemüveg. Eddig kiemelőszínt használtam, ami zöldebbé tette a zöldes-barna szemem. Azonban azt a fajta lencsét már nem lehet kapni. Olyasmit szeretnék helyette, ami a saját szemem színét emeli ki, esetleg optikailag nagyítja azt. Kontaktlencse használók előnyben! :)


Egy gyors megjegyzés: Elég fura szemszínt örököltem. Erősebb fényben teljesen zöld, "szobavilágnál" viszont világos zöldes-barna, de inkább világos barna. Ezért nem választhatok pl fedőszínt, csak a kiemelők jöhetnek szóba. Előre is köszönöm!


2012. jún. 8. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nemrég kezdtem el a Biofinity lencsét használni. Nekem látványosan szebb a színe és a mérete a szememnek:D (lehet csak a szemüveg hordás miatt tűnik így, de ennek érdemes utánanézni, vagy erről kérdezősködni) :)

Lehetne nekem is kérdésem?:D Mivel most kezdtem el, nem tudom, meddig lehet bent 1 nap a lencse? (kb 5 napja kezdtem). Eddig 8 órát volt bent, első 2 nap kicsit piros volt, de már nem. Vagy lehet hordani rendesen 12 órát is? köszi:D

2012. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Nos, vannak lencsék, amiknél meg van adva, hogy mondjuk 8 órát lehet viselni, a többinél meg annyi, hogy alvás előtt vedd ki. :) Ha a saját lencsédnél nincs ott, hogy meddig hordható, akkor az annyit tesz, hogy ne aludj benne. De a szemed érezni fogja, hogy meddig lehet benne. Az én lencsém nagyon jó légáteresztő képességű, volt olyan, hogy elfelejtettem magammal vinni a kis tartóját egy 4 napos utazásra, így nem vettem ki, benne is aludtam meg minden és a szememnek semmi baja nem lett. :) Szóval ha nem írja a lencse melletti "recept" akkor rajtad áll. De az orvosok kb. 10 órát mondanak a maximumnak.

2012. jún. 10. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Oké köszönöm:) Azóta utánanéztem, és azt írják a legmagasabb az oxigén áteresztő képessége. 10 óra után se bántja a szemem:)
2012. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!