Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért hosszúkás a sikeres...

Miért hosszúkás a sikeres modellek és színészek feje? Miért divat a beesett csontos arc férfiaknál? (fehér férfi filmszínészekre férfi modellekre gondolok)

Figyelt kérdés

Miért hosszúkás a sikeres modellek és színészek feje? Miért divat a beesett csontos arc férfiaknál? (fehér férfi filmszínészekre férfi modellekre gondolok)


Férfiasabb a beesett csontos-karakteres hosszúkás fejforma a húsosabb arcnál és kerekebb fejformánál (K-Európában magyarországon is elterjedtebb azaz uralkodó)szélesebb arcszerkezetnél?


Gondolok itt elsősorban fehér fiatal színészekre és divatmagazinok modelljeire 1960-2010 időtartományban.


Csak néhány példa: fiatal Brad Pitt, fiatal Stallone, fiatal Schwarzenegger, fiatal Van Damme, fiatal Dolph Lundgren és hosszasan lehetne sorolni "legkeményebb" akcióhősöket is.

Divatmagazinokban is vékony beesett arc hosszú fejforma a divat változatlanul.


Tényleg ez az ízlés? vagy ez Európaibb kinézetet kölcsönöz? (PL nem konkrét személyeket fiatal férfiakat hősöket ábrázoló szobroknak is ez a kedvelt arctípusa az ókortól a 21.sz-ig.



Osszátok meg véleményeteket ezzel kapcsolatban!



2012. jún. 21. 12:10
 1/10 A kérdező kommentje:
???? nos?
2012. jún. 22. 07:00
 2/10 anonim válasza:
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy antik görög szépségideál. E szépségideálnak megfelelő arc az aranymetszés arányainak szabályait követi, vagyis, a legharmonikusabb, legtökéletesebb arányokat. Hogy-hogy nem, azóta is leginkább ezek az arányok nyerik el tetszésünket, legyen szó arcról, testről, épületről, szoborról, festményről, vagy bármiről.
2012. jún. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most elárulok egy titkot: nem ők választják az arcformájukat. Na meglepődtél?
2012. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ázsiaiak között is vannak ovális fejformájúak, nagyon helyesek. Őket csípik többnyire a csajok. Nekem is az ovális arcú fiúk tetszenek inkább. Talán fiatalabbnak tűnnek? Szinte minden pasim ovális arcú, és kicsit japános kinézetű volt (de magyar!), összesen kettő "kerek" arcú akadt, valami véletlen folytán. :) De erre szabály nem hozható szerintem.
2012. jún. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Viszont szerintem annyira nem gond, ha egyébként arányos, helyes arca van, és a teste is formás, arányos, csinos.
2012. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akinek az ázsiai tetszik annak a néger is meg a roma srácok is tetszenek. Biztosan nem magyar az illető. (vagy maga is színes: fekete haj szem cigányos bőr)
2012. júl. 2. 06:53
 7/10 A kérdező kommentje:
ugyanis egyre több roma honfitársunk netezik, pláne itt.
2012. júl. 2. 07:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát Schwarzeneggerért, Van Dammeért és Stalloneért annyira azért nem sok nőt hallottam akik rajongtak volna. Persze az izmos testüket mindenki elismeri nemtől függeltenül, de itt most fejről van szó, ezeket meg általában ősembereknek szokták tartani. Nem tartoznak a helyes fickó kategoriába, mint egy Jackman, Pitt, vagy satöbbi. Amugy meg mindegyiknek megvan a keletje, legalább annyiran leszarják őket mint amennyire imádják. CSak amiket eddig észrevettem női kommenteket, az alapján akiket fentebb írtam, fejre nem voltak túl nyerők.
2012. júl. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A széles szláv fejet és arcot (ami Magyarországon is sajnos a túlnyomó többségnek van) sosem fogsz látni divatmagazinokban. Mert senkinek nem tetszik a széles arc, mivel butasáot sugároz. Nem intelligens kinézetűek.
2012. júl. 9. 09:53
 10/10 anonim válasza:
Kérdező te neked van egy kis rasszista beütésed. Erdélyi vagyok és szerintem 90% hogy több magyar vér csorog bennem mint benned. Ez hülyeség, hogy ovális fej vagy nem. Nekem is ovális a fejem, de nem látok különbséget fehér, roma, ázsiai vagy fekete közt. Az arcot nem te választod, a bőrszínedet sem. Sok olyan fehér van aki annyit nem ér mind a színes bőrűek. Szerinted a modellek 100% fehér? Nem lehet elítélni senkit, olyan ismerősöm is van aki barna bőrű, de 100% magyar. Lehet, hogy benned ....
2013. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!