Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tetoválást szeretnék csináltat...

Tetoválást szeretnék csináltatni. Hogyan zajlik? Akinek van tetoválása, szivesen olvasnék tapasztalatot.

Figyelt kérdés

Augusztus közepén szeretnék tetoválást csináltatni. A helye még kérdéses, vagy a csípőmhöz vagy a derekamra. Szerintetek melyik lenne a jobb? Leírnátok az előnyöket,hátrányokat? Melyik kellemetlenebb?

A mintát ott kell kiválasztani vagy vihetek magammal képet és azt is rá tudják csinálni? Mennyibe kerülne kb?


Tudom, sok kérdésem van, de nagyon meg szeretném csináltatni, viszont itthon nagyon ellene vannak... amikor már rábeszélem magam,hogy igen,elmegyek megcsináltatni, itthon már kiakadnak és próbálnak lebeszélni, ennek eredményére én elbizonytalanodom:S


19/L


2009. júl. 22. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
én 18 voltam mikor csináltattam, most 19 vagyok. és lány. a lapockámon van. ott kellemetlen, ahol nagyon csontos rész van, amúgy teljesen kibírható. nekem nem voltak ellene, csak azt mondták ne legyen túl nagy. én egyedi mintát csináltattam és nem bántam meg, a részem lett és szeretem. az olyan ellenérvek meg h 80 évesen hogy fog kinézni hidegen hagynak, mert annyi idősen nem fogom magam mutogatni, sőt, meg se fognak bámulni. mondták h unni fogom...hát, én úgy vagyok vele, h nem nézegetem állandóan, el is felejtem h ott van, akkor meg hogy unnám meg. néha megnézem hogy még mindig milyen szép de ennyi. és mivel a lapockámon van így csak topban látszik. azt is mondták h milyen ronda leszek egy pántos estélyiben. szerintem nem, pántos estélyibe bújva is én va
2009. júl. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Én azt javasolnám neked (ha a lányom lennél), hogy előbb hennával készíttesd el a mintát...

A henna pár hétig megmarad, letesztelheted az otthoni hatást is, meg azt is, neked tetszene-e, ha hetekig rajtad lenne ugyanaz a minta (lehet, hogy nem!).

A végleges tetováláson már nem tudsz változtatni!!!

(Plasztikai sebészek a megmondhatói, milyen sokan keresik meg őket, hogyan lehetne eltüntetni a tetoválásaikat.)


Vagy vannak tetováló-filctollak, amelyekkel hetekig megmaradó mintákat rajzolhatsz magadra.

Vagy tetováló-matrica (ez csak napokig marad fenn.)


Bocs, de én csak a hátrányokat tudom leírni :

- közönséges

- egy életen át viselheted (nem biztos, hogy 70 évesen is örülsz majd neki)

- a tetováló tinta allergiát okozhat, ekkor műtéttel kell eltávolítani...

- egyes munkahelyeken kizáró ok a tetoválás!

- fertőzést kaphatsz, ha nem megbízható helyen végzik

- évek alatt a bőrödön elmosódik, eltorzul a minta...


MAGAM VÉLEMÉNYE : becsüld magad annyira, hogy ne firkáld tele a saját bőrödet, mint egy eldobható, értéktelen papírlapot... A tested nem egy hirdetőtábla, amire firkálhatsz... Ha te nem becsülöd a saját tested, hogyan várod el, hogy más megbecsülje? 8[

2009. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

sry, első vagyok, véletlen ment el az üzenet. szóval estélyiben is én vagyok, a tetoválásommal együtt.

nekem 1 szempontom volt, hogy takarható legyen, munka miatt, mert van ahol nem nézik jó szemmel.

én egy netről nyomtatott mintával mentem, simán megcsinálta. az ügyesek bármit elkészítenek neked.

én azt mondom a te tested, ha neked tetszene, ha szeretnéd, akkor csináltasd meg.

2009. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

> - közönséges


??? Miért lenne az? Egy lányom nagyon-nagyon szexi tud lenni a tetkó, ha a kedves kérdezőnek tetszik, akkor hajrá!

Olyan helyre készíttesd, ami a munkahelyeden nem látszódik.

2009. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

hát ezt neked kell érezni h hol érzékenyebb a tested, vihetsz mintát persze és majd elmondja a tetováló h merrehányméter.

az árak mindenhol különböznek szinte mérettől függően


lehet több alkalommal kelessz menned ha olyan a minta


előnye csak annyi h megnézik majd, akit érdekel a tetoválás fogalma


hátrány a nem megfelelő ápolás következtében jöhet létre, amely akár hetekkel is meg hoszabbítja a gyógyulást de ha odafigyelsz rá és rendesen áplod nem lesz gond ^^


jó szakembert válassz még ez nagyon fontos mertha kontár akk idővel olyanis lesz a munka..

2009. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Én is 18 évesen csináltattam az elsőt (hasam aljára,kicsit intim területet is ér),viszonylag hamar beleugrottam így attól tartok ha majd egyszer terhes leszek és talán császárral fogok szülni,akkor pont ott fogják felvágni,szóval nagyon jól,alaposan gondold meg ha a hasad környékére szeretnél csináltatni....egyébként ettől eltekintve imádom;)

Mindenképp valami egyedi mintát válassz,ami téged tükröz vagy rád jellemző, Én ezeket a tetkókat részesítem előnyben.A nonfiguratív minták szerintem nagyon ócskák és csúnyák is,minden második emberen legalább van egy...

Nem a legkellemesebb érzés,de Én imádom ha tetoválnak;)persze vannak érzékenyebb területek de összességében mindenhol ki lehet bírni.

Az ár függ a mintától,bonyolultságtól,nagyságtól,színtől...vihetsz mintát is,de ha van saját ötleted,elképzelésed akkor majd a tetováló művész megvalósítja:)

Írtad,hogy bizonytalan vagy,ezért azt feltételezem,hogy nem is nagyon akarod?Ha valaki akar valamit akkor megy és megteszi,persze nekem sem örültek itthon,de mára már belenyugodtak,hogy Én ezt szeretem és még lesz vagy 10 tetkóm az tuti;)


Sok Sikert!!!

2009. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 éve van a csípőmön, és szeretem.

Üzenetem a hozzászólónak aki a hátrányokat írta le: aki tudja, hogy tetoválást akar, és nem csak divathóbortként, hanem mert tényleg ezt szeretné, az tetoválás nélkül nem tud önmaga lenni, és 70 évesen is büszkén fogja viselni, ha nem lenne tetoválásom se mennék egy olyan helyre dolgozni, ahol ez kizáró ok és nem fogadják el a másikat.

De ha tényleg ennyire ellene vannak otthon, akkor én is azt ajánlom próbáld meg a hennát, vagy a filctollat, mert ha nem vagy biztos magadban az még lekopik.

Vihetsz magaddal mintát, de nem fogna ugyanolyat készíteni, csak hasonlót, mert nem csinálnak 2 ugyanolyan tetoválást (jobb helyeken). Az árat sok minden határozza meg: mennyire bonyolult a minta, színes vagy fekete fehér és milyen nagy. Az enyém egy viszonylag bonyolult valamivel nagyobb mint egy átlagos női tenyér, és így került 10ezerbe.

Ott a legkellemetlenebb ahol a bőrhöz közel van a csont, az érzést az epiláláshoz tudnám hasonlítani. Nekem pár percig fájt csak utána elzsibbadt.

2009. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

hát nem tudom, látom még a mintát sem tudod:S

nem szeretem ha vki csak ugy tetováltat h legyen

akkor legyen már vmi jelentősége is ne csak az h szép, és majd ott ami épp megtetszik:S

egy életen át viselni kell és sztem akkor szép a jelent vmit. nekem van 3 és mindnek komly története van főleg az 1.-nek na leírom h kb ilyenekért csináltatnak az emberek tetkot.


1. volt 1 szobatársam és mindenképp lepke tetkot akart mert az tetzsett neki, ugyanezt mondtam neki is erre mint neked,h. snassz csak ugy tetováltatni, főleg 1 lepke. aztán a lány,akit nagyon megszerettem végül csontvelő átültetés miatt meghalt.az ő emlékére tetováltattam két különböző irányba szálló pillangót(csakis miatta van a pillangó9ezt ugy gondolom 70évesen sem bánom meg soha!

a másik a vádlimon van egy cirádás kilences(eza karma számom) mert nagyon ezoterikus beálítittságú vagyok.

a 3. pedig felül hátközépen egy remete szimbólum(még a tarotból)az 1éniségemet tükrözi és mert jó magam is tarot kártyázom

na vmi ilyesmire gondoltam, h gondold végig, mi lenne az ami jelentene is neked vmit és akkor büszkén viseled majd:)

2009. nov. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!