Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Herpesz minél előbbi eltünteté...

Herpesz minél előbbi eltüntetésére házi módszer?

Figyelt kérdés

Haverokkal egymás után ittunk üvegből (jaaahj, már bánom!) és herpeszes lett a szám, viszont herpeszes tapasz nincsen.. mivel tudnám kezelni?

14L


2012. szept. 17. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszer egy gyógyszerész azt ajánlotta nekem, hogy pálinkával törölgessem. (Azért én inkább vettem rá Zoviraxot :)) szóval nem tudom hatékony-e.
2012. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Vágd ki a fertőzött részt! :D
2012. szept. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aloé vera, ha van otthon ilyen növényetek. Vagy a herpeszre raksz egy kis jeget.
2012. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegyél valami kenőcsöt, a házi szerektől csak rosszabb lesz.


Én próbáltam a jegelést, acetont, alkoholt, nem segít. Csak nagyobbra dagadt tőle. Ráadásul a már jelen lévő herpeszt nem szabad ezekkel kezelni, csak a piros, égető érzésű bőrfelületet előtte!


Vegyél valamilyen antivirális krémet. Én kezdetben Zoviraxot és Fenistil herpeszkrémet használtam, és nem értettem, mitől olyan ronda, hatalmas a számon a használatuk közben is.

Az igazság az, hogy mindenkinek a szervezete más krémre reagál jól (ugyanis különböző az antivirális összetétele!). Később kipróbáltam a Telvirant, és rájöttem, hogy a Zovirax és a Fenistil használatánál tapőasztalt viszketés, feldagadás allergén reakció. Az utóbbi krémek használatával 5-7 nap volt, mire teljesen megszabadultam a herpszemtől, a Telvirannal 2-3 nap.

De ezt mindenkinek magának kell kikísérleteznie! A krémek kb. 2000 ft-ba kerülnek.


Ami még nagyon hatásos: Lizin + C tabletta. Kb. 5000 ft 60/80 kapszulás kiszerelésben. A herpesz ugyanis utálja a lizin aminósavat és a C vitamint is. Ha érzed, hogy ki fog jönni a herpeszed, és beveszel pár szemet (ilyenkor nem kell sajnálni, 4-6 is mehet), általában megakadályozza az előjöttét nálam. VOlt már, hogy véletlen túl sokat fogyasztottam belőle, egy enyhe, fél órán át tartó hasfájás volt az eredménye, szóval ne aggódj a túladagolás miatt (gyakorlatilag csak vitamin és aminosav).


Még valami: moss gyakran kezet, nehogy a herpesz más testterületeidre is átterjedjen!

2012. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

elmúlt.

2012. szept. 18. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!