Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Szerintetek ez...

Mit tehetnék? Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is bocsi a kategóriáért de ezt nem tudtam hova tenni...:)


Szóval bele is vágok a közepébe...

16,5 éves lány vagyok. Szüleimmel élek de nagyjából amire vágyok megpróbálom magamnak megkeresni rá a pénzt hiszen anyukám közölte,nem ad semmire.

Mivel már szinte semmilyen sminkem, parfümöm,dezodorom de még tusfürdőm sem volt, vagyis fogyóban így szóltam anyának hogy lassan elfogynak és akkor is csak annyit kaptam: ,,Ha kell,vedd meg magadnak..."! Így kezdődött az hogy nyárra már munkákat szereztem magamnak. Szórólapozás, árupakolás kisboltban stb. így lett egy kis pénzem. Természetesen úgy voltam vele, ha már én kerestem legyen az amire tényleg vágyom és ne spóroljak egyszer életemben így megvettem magamnak azt a majdnem 3 ezer ft/l áron kapható tusfürdőt amire évek óta vágytam, de sosem mertem kérni. Drága sminkeket, amiket kellékesben vettem meg, hogy azért pár ft-is spóroljak mert amit vettem az pl a dm-ben tripla annyi lett volna, de mégis annyira jó, vagy még jobb minőség. Két drága parfümöt is vásároltam. De nem részletezem tovább, a lényeg hogy rengeteg mindent vettem apránként a bizsuktól a sminkig a ruhán át mindent.


Egyszer csak ezt vettem észre hogy minden amit a fürdőszobában hagyok, rohamosan fogy, a dörzsi amivel tusolok kezd úgy kinézni mintha ezer éves lenne és hasonló furcsaságok, majd rákérdeztem anyukámnál, mégis miért van ez? Ő persze tagadta de még aznap este rajtakaptam hogy az én cuccaimat használja. Természetesen nem szóltam, gondoltam egyszeri alkalom volt, de láttam hogy neki minden amit vettem elfogyott és mindenből az enyémet használja....amikor már tényleg úgy gondoltam elég, elpakoltam minden használt után a dolgaimat vagy minden felvétel után az ékszereimet a szobámba, ott ahol nem tudja hol van.

Egy nap felháborodva és kiabálva jött be a szobámba hogy mégis hogy gondolom hogy nem osztozom vele semmilyen cuccomon stb... Nem akartam veszekedni ezért csak annyit mondtam hogy én vettem, vigyázok rájuk, mindenből kevesebbet használok,nem pocsékolom, hogy sokáig tartson....

Azt a választ kaptam hogy az ő pénzéből van és az ő házában élek ezért azt a cuccomat veszi el amelyiket akarja...Nekem ez nem tetszik,de nem vitatkozom mert már nekem kicsit sok ez a vita, hogy az utóbbi pár hónapban( mióta dolgoztam/dolgozom) mindenbe beleköt,vitatkozik. Szakítottam a párommal mert nem engedte hogy találkozzak vele, mert ő még nem látta. De ez már egy másik téma...


Szerintetek mit tehetnék? Van erre megoldás? Vagy mi erről a véleményetek?


Tudnám még folytatni de nem szeretném mivel már így is hosszú lett szóval köszönöm annak aki elolvasta :)


2012. szept. 29. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudsz sokmindent tenni. Amint lehetőséged lesz rá, elköltözöl és saját magad gondoskodsz az életedről. Anyukádat ahogy leírtad, nem fogod tudni megváltoztatni szerintem. Ha nem változtatsz, csak megfojt. Nem normális abszolút, hogy amit megveszel magadnak jó minőségű cuccokat elhasználja. Örülnie kéne neki, hogy megtudod magadnak venni a jobb minőséget, nem hogy még el is használja rendszeresen.


Most írhattam volna azt is, hogy beszéld meg vele meg hasonlók...minek?... úgysem változna semmi...

2012. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, még mielőtt valaki azzal jönne, hogy ne háborodjál fel ezen, mert kérhetne pénzt mondjuk a rezsiköltségbe anyukád, hiszen Te is használsz áramot, vizet, internetet stb... ez meg nem így van. A szülőnek az a dolga, hogy eltartsa a gyereket. Egész egyszerűen ennyi. Amikor megszülte vállalta, nem?

Ez olyan, hogy például kitudok akadni az ilyen butaságokon, amikor valaki megveszi az autót, de panaszkodik, hogy drága a benzin, esetleg alig használja a benzinárak miatt: akkor minek vette meg? Azt hitte vízzel megy? Vagy azt hitte olcsóbb lesz a benzin? Vagy nem is értem mit gondolt...

2012. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok :)

Igazából most egy olyan iskolába járok amit nagyon nem szeretek, mert anyukám oda akarta hogy járjak, így egy álmom sem teljesült de ezzel megbékéltem de nem gondoltam hogy pár év alatt így fordulnak a dolgok...


Egyébként az internetet is én fizetem csak úgy jegyzem ;) de igen persze áram, víz, stb...ez jogos...:)

2012. szept. 30. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
ha 18 lennél akkor megérteném ,de igy :\ még csk 16 vagy ! szerintem mond meg neki h még gyerek vagy és ha már nem költ rád semmit legalább a cuccaidat ne vegye el .az én anyám ilyet sose csinálna . gondolom anyukád cuccait te sem használhatod.
2012. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Dehogy! Soha nem használtam még, nem is fogom...!
2012. okt. 3. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!