Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Portfólió készítés, de hol?...

Portfólió készítés, de hol? Ti így belemennétek?

Figyelt kérdés

Hol érdemes portfóliót csináltatni,amivel utána munkát is kaphatok?


Egy castingon voltam,és visszahívtak h csináltassak portfóliót velük 70 ezer ft-ért,30 ezerért meg adnak egy munkát a portfólió fotózás után,így a 100 helyett csak 70-be kerülne. Belemennétek?


2012. dec. 11. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

És hogy kerültél a castingra. Jött egy pali (mintha magamat látnámˇ) és azt mondta húha, te olyan szép vagy hogy nagyon szép vagy, nem jönnél egy castingra?

Te meg mondtad hogy jaj de jó hogy végre valaki megdicsér, megyek castingra.

És a végén adjál 100ezret ami igazából (de csak nekedˇ) 70.

Hú de jó. Kis logikát vigyél bele ebbe a dologba és akkor átlátod.

2012. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem magamtól mentem el,amikor láttam a hirdetést h új arcokat keresnek.Volt elbeszélgetés,adatok felvétele,próbafotózás is. Az illető egy neves fotós,aki felhívott.
2012. dec. 11. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Akinek van pénze az neves fotós és pénze igy lett.

Hát te tudod, én nem győzködlek, akár még mázlid is lehet.

2012. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én azt nagyon soknak tartom. Én nem fotózásból élek, csak hobbiból kattogtatok, de én egy portfóliót retusálással, mindennel együtt max 20-25-ért is boldogan megcsinálok...
2012. dec. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha fizetni kell, az átb.szás. A neves fotósok, meg ügynökségek ha látnak benned lehetőséget, ingyen is vállalnak, mert a későbbi munkáidból megtérül az ára. de ha van felesleges de ha van felesleges 90ed akkor hajrá.

amúgy meg nézz magadba, ha vagy minimum 175 centi, és a méreteid 90-60-90 alatt vannak, akkor megpróbálkozhatsz másik ügynökségnél. Ha a méretek nem stimmelnek, akkor kár próbálkoznod is. olyan nincs hogy valaki csak fotómodell legyen.

2012. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb ügynökség kamu. Abból élnek, hogy portfóliókat adnak el kislányoknak. Tudom, mert én is dolgoztam hostessként az egyiknek és megkért, hogy telefonáljak lányoknak, és amennyiben eljönnek a fotózásra, kapok jutalékot. Természetesen nem vállaltam.

Olyan lányoknak mondták azt, hogy sikerese lehetsz.. Igénytelen, elhízott, ronda, nem fotogén...

A valódi modelleket (pl. Palvin Barbi) felfedezik, és állják minden költségüket, mert a jutalékok ezerszeresen visszahozzák a belefektetett munkát.

2012. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A portfólióba azért kell általában befektetni bizonyos összegeket, mert vannak ügynökségek ahol jelentkezésül is csak egy profi munkát hajlandóak elfogadni. Ennek oka nem feltétlenül az, hogy minél több pénzt húzzanak le rólad, hanem ebből látják igazán, hogy mi az, amit ki lehet hozni az előttük álló lányból. Hogy mennyire fotogén, hogy milyen arcai vannak egy fényképen. Mert meglepő, de sok csúnyább lány van, akit jó szögből, jó sminkkel, jó mimikával gyönyörűnek lehet beállítani és ez fordítva is igaz.

Viszont tényleg vannak végzettséggel rendelkező fotósok, akik fele ennyiért vállalják a portfólió készítését és ha tényleg tehetséges vagy ez az ő képein is látszódni fog.

Ami viszont itt csábító, hogy nemcsak portfóliód, de munkád is lesz. Szerintem kérdezz utána, hogy milyen munkáról lenne szó, hogy melyik cégnek és pontosan mit is kéne csinálnod. Ha egy komolyabb cégnél kapsz modell munkát, akkor érdemes ezen az ügynökségen keresztül építened a modell álmaidat, mert ez azt jelenti, hogy a cég nagyon is valós és komoly segítséget tud nyújtani a karriered építésében és nem csak az a céljuk, hogy kivegyenek a zsebedből 70ezret.

Szóval mielőtt belemennél légy körültekintő, de ne zárkózz el teljesen a lehetőségtől, alaposan mérlegelj a döntés előtt én ezt tanácsolom.

2012. dec. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!