Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a "rosszabb...

Szerintetek melyik a "rosszabb": ha egy nő 5 kilóval kevesebb vagy több, mint a számára ideális testsúly?

Figyelt kérdés
Esztétikai és egészségügyi szempontból is érdekelne a válaszotok.
2013. febr. 6. 15:44
 1/10 anonim válasza:
82%
Szerintem legyen 5 kg-val több. Nekem személy szerint a húsosabb lányok jobban be jönnek mint a deszkák.:)16/F
2013. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem meg kevesebb. Bár én lány vagyok, és mindig arra törekszem hogy normális testsúlyom legyen, mégis azt mondom, hogy inkább legyen valaki vékony, mint "kövér", mert ha túl sok rajtad a zsír magas a koleszterin, vérnyomás stb. Bár ez attól is függ, hogy mennyi az az annyi, 50 és 55 kiló között nincs sok különbség, ellenben a 65 és 70 kiló között. Ott már meglátszik a súly.

Meg amúgy is, nem mindegy, hogy -5 vagy +5 kilós lányra veszel ruhát, mert ami az -5 kilóson jól áll, az már az +5 kilóson nem annyira előnyös.

2013. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
5 kiló nem igen oszt szoroz.
2013. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem, ha kevesebb 5 kilóval az a rosszabb.(én is vékony típus) Egyrészt azért, mert kb. akárhova megyek mindenki megszól érte, pl. miért nem eszel rendesen?, hol tudsz ilyen kisnadrágot venni, miért vagy ilyen sovány? stb... és általában azt senki nem veszi észre, hogy ez ugyanolyan rosszul esik, mintha valakit lekövéreznek, normális ember nem mondja a másik szemébe csak úgy, hogy kövér vagy, viszont azt hogy vékony/sovány simán. Ha valaki több 5 kilóval az valamennyivel elfogadottabb, illetve csinos is lehet(a vékonyság nem az), nehezebben talál ruhát magának(mindig be kell szegni), kb. ilyen és ehhez hasonló lenne a többi indokom is.
2013. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi szempontból az ideális súlytól való +5 és a -5 kilónyi eltérés is belefér.

A normál tartományban pont ennyi ingadozás a megengedett.


Esztétikailag... több pasinak bejöttem, amikor az ideálistól több voltam.

Amikor kevesebb, akkor nemigazán voltam kapós.

Folyton piszkáltak: szúnyog, fogpiszkáló...


Ennek ellenére, ha választanom kellene, akkor inkább lennék kevesebb, mint több, mert az pozitív volt, hogy bármit ehettem, nem kellett aggódnom.

2013. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ mennyit veszünk normál súlynak. Pl ha ő a normál:

[link] akkor inkább plussz 5 kiló. De ha őt veszed annak: [link] (bocsi nem találtam jobbat) akkor inkább mínusz 5.

2013. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Személyes tapasztalat alapján írok.

Amikor 5 kg-vel több voltam, mint az ideális, eléggé husinak számítottam, de nem voltak miatta egészségügyi problémáim.

Amikor túl gyorsan lefogytam (3 kg-t lefogytam kb 1 hét alatt), akkor a kórházban végeztem.

Szóval, egészségügyileg inkább +5kg, esztétikailag inkább -5kg.

Elégedett vagyok a jelenlegi súlyommal (170 cm 56 kg). Nem tökéletes az alakom, de nekem megfelel.

2013. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Hmmm... szerintem ha 56 kilót nyomsz, akkor 4 kilóval kevesebb vagy mint az ideális...

és 65 környékén lennél 5-tel több, mint az ideális


Én ehhez tartom magam:

[link]


Tiniként a sovány alkatra kiírt számai adták vissza tökéletesen a valóságot, most felnőttként a normál alkatra állítom és így mutatja azt.

Az átlagnál kicsit kevesebb izomzatom van.


158 centi vagyok, 50 kilóval vagyok ideális.

Ilyenkor vékony a karom, majdnem lapos a hasam (nem tini vagyok), a hátsóm se óriási, de azért van mit fogni rajta...


45-tel siralmasan festek, csont és bőr vagyok.

55-tel viszont már nem húzhatok magamra bármit, kicsit kiflittyen itt és ott... takargatni kell.


Tiniként a 40-45-50 -el voltam ugyanígy.

40 volt a csontsovány

45 az ideális

50-el gurultam, mert akkor még nem voltak nőies formáim

2013. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5 kg-mal kevesebb, én mindig arra vágytam/vágyom, mert akkor 5 kg előnyben lennék, úgy érzem. Meg bárki bármit mond, a vékonyság az ideál, persze ez személyenként eltérő és persze feszességgel, meg szálkás izomzattal kell párosulnia. Ez az én véleményem.

21/L

2013. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Inkább kevesebb legyen az ember, mint több!

Hízni bármikor könnyű, na de fogyni kínkeserves...


Én jelenleg 165 cm és 50 kg vagyok, most átlagosan nézek ki. 55 kilóval már dagadt voltam, undorítóan nagy hasam volt, pedig az 55 kg még bőven beleesne a normális testsúly kategóriába...


45 kilóval pedig GYÖNYÖRŰ voltam! =)


Szerintem sokkal jobban jár az ember a soványsággal, mint a kövérséggel.

A soványság szép, még mindig kevésbé egészségtelen és könnyű eltüntetni. :D


5 kg mínusz különben sem számít semmit, nem is látszik.

2020. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!