Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gótikus mandula műkörmöt...

Gótikus mandula műkörmöt lehet megfelelőre készíteni zseléből? Hogy kell hozzá pontosan felhelyezni a sablont és melyik jobb hozzá?

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni, hogy próbáljam magamnak elkészíteni? Tudom, hogy a zselé "visszarúgja" magát, ezért van valami trükkje, hogy hogyan tartsa meg a formát, amit hajlítottam?

#köröm #műköröm #sablon #gótikus mandula
2013. febr. 21. 20:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Hát, nem ártana egy tanfolyam hozzá, mert így elég bonyolult.

Kicsit buktatni kell a sablont hozzá. Zseléből sem nehéz amúgy, ha jól van feltéve a sablon, nem is nagyon kell hajlítani. Többször kell hajlítani amúgy. És nem mindegy, hogy milyen a zselé, de azt nem tudom, melyik a jó, mert én porcizok.

2013. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a válaszodért, tudom, hogy nem ártana tanfolyam, de egyelőre nem tudom kifizetni. :( Már kombináltam, elmélkedtem rajta, hogy picit felfelé álljon a sablon, csak az nem tudom, hogy kb. 2-2,5 cm-es szabadszélnél mennyire (mm) emelkedjen meg a saját köröm szintjétől a sablon csúcsa. Ahogy nézegettem, a neten zseléből nem is találtam segítséget hozzá. :(
2013. febr. 21. 21:51
 3/31 anonim ***** válasza:
Buktatni kell, nem emelni.
2013. febr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

jaja. buktatnit írtam :) Csak nem szabad elkövetni azt a hibát, hogy a köröm is bukjon. a köröm teljesen vízszintesen kell, hogy álljon a buktatás ellenére. ezért nehéz leírni.


szabadszélt meg el kell felejteni a speciális körömformáknál! tövig kell vágni a körmöt.


videó azért nincs róla, mert kevesen csinálják, és aki tudja, nem szívesen mutatja meg. ez teljesen érthető ok. edge körömről is csak azután lett jó videó (egy csomó olyan volt fent, amik csak ilyen edge szerű gányolást csinált), hogy lement kismillió tanfolyam. mondjuk még így is, hogy videó van, nem lehet az alapján jól megtanulni az edge körmöt.

2013. febr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben értem, hogy mit is akartál mondani, azt a néhány videót (porcelán) meg is néztem, meg minden oldalról keresgettem fotókat és próbáltam kiötleni, hogy is lehet. Egyértelmű, hogy a porcelán tartja a formáját, persze azzal sem könnyű csinálni, viszont én nem dolgoztam még porcelánnal.

Megpróbálom extra rövidre vágni a saját körmöt, gondolom, ez azért lehet, hogy minél előbbről hamarabb kialakuljon a körömforma és hogy érvényesüljön az alakja az nélkül, hogy kilométer hosszúra kelljen készíteni. Jól gondolkodtam, vagy ostobaságot mondtam? :)

... és, ha jól gondolom, a sablon felhelyezésénél eldől a köröm sorsa. Nem tudom, hogy mibe vágtam a fejszémet, de már kezdek kicsit izgulni. :D

2013. febr. 22. 08:39
 6/31 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál abban segíteni, hogy milyen típusú sablon a legmegfelelőbb? Hagyományos, stiletto, vagy erre külön kell extrém formához való?
2013. febr. 22. 08:42
 7/31 anonim ***** válasza:

hát, ostobaságot mondtál :) bocsi, a te szavaid. azért kell levágni a körmöt tövig, hogy tök pontosan oda lehessen tenni a sablont, semmi köze a hossznak hozzá.

én a gótikus mandulához cn-es kis sablont használok.

Azt viszont jól mondod, hogy a sablonfelhelyezés eldönti majdnem a végeredményt is. Ha nem jól van feltéve, nem lesz jó a köröm.

Újvári Barbi és Kika csinálnak nagyon szép gótikus mandulát, az ő képeiket érdemes nézegetni. Meg lehet, hogy van a cn valamelyik oldalán videó is róla, azt nem tudom, bár sztem nincs... utána kellene nézni, van millió egy oldaluk.

2013. febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

:D ez jó volt, köszönöm a helyreigazítást, biztosan jogos volt, de akkor valójában miért szükséges, hogy tövig legyen a köröm vágva?

Én a youtube-on találtam egy jó kis videót (Iryna Giblett - How to make: perfect French acrylic nails), viszont ott annyira oldalról nem lehet látni a sablon dőlését.

2013. febr. 22. 09:08
 9/31 A kérdező kommentje:
bocsi, elsiklottam a válaszod felett, annyira jó volt a válaszod. :D a sablonnál amúgy is majdnem tövig kell vágni, csak azt értettem alatta, hogy teljesen tövig, mm ráhagyás nélkül, de most már világos. :)
2013. febr. 22. 09:11
 10/31 anonim ***** válasza:

azért kell levágni a körmöt tövig, hogy tök pontosan oda lehessen tenni a sablont, semmi köze a hossznak hozzá. --- ezt írtam. és ha van szabadszél hagyva a körömnek, akkor ha emelni kell a sablont, akkor nem tudod emelni sem.


nézz magyar videókat inkább. amit mondasz, azon nem gótikus mandula van, hanem orosz, bár nem annyira szép. nem mindegy.


itt van egy halom cn-es videó:

http://www.youtube.com/user/mukormos?feature=watch

2013. febr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!