Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokgyulladásom van már több...

Torokgyulladásom van már több mint egy hete, és nem múlik el. Jobb mandulám meg van dagadva, és gyakori az afta a számban. Lehetséges hogy gyenge az immunrendszerem?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál is, és az analizisek amit végeztek aztmutatták ki, hogy nincs semmi a torkommal, mégcsak gennyes sem, semmi. Véranaliziseimre még nemjöttek eredmények de aggódom.

2011. dec. 8. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát sajnos lehet, hogy más gondok vannak itt. :(

De nem lehet az is, hogy sima megfázás? Miért ne tarthatna eddig?

Vagy vmi idegi alapú tünetegyüttes?

2011. dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

miféle más gondokra gondolsz?:S

amúgy, azért gondoltam hogy gyengülhetett az immunrendszerem mert régebb modnta egy orvos ismerősöm, hogy ezek az afták jelei annak. nekem sosem volt gondom velük, de újabban iskolában, ahogy midnenki beleiszik az üvegembe egyre több lett. és most ez.nemtudom mire gondoljak, de nagyon félek..

2011. dec. 8. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A közös ivástól valamiképpen lehet.

Ha ez történik veled, akkor inkább ne igyatok egy üvegből.

Nem lehet, hogy ennyi az egész?

2011. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Saját esetemet írom le. Iskolás koromba állandóan tüszős mandula gyulladással szenvedtem. Osztálytársam Édesapja neves fül-orrgégész megvizsgált. A mandulámat nem kellett kivenni, azt mondta ha ki kerülök a közösségből minden problémám megoldóik. Ha fáj a torkom "langyos sós vízzel" öblögessem. Igaza lett. Igaz azóta még családon belül is tabu az ivó edényem. Közösségben szeretem a füles poharat, mert én a pohár füle felett iszom. Ezt kevés ember teszi, de így kisebb az esély a fertőzésre ha a pohár hanyagul van elmosva. A közös üvegből való ívást meg ne vállald fel, hivatkozz a saját betegségedre, és remélhetőleg tiszteletbe is tartják. Javasolnám még, hogy reggel ébredés után "fogmosás előtt" azonnal öblítsd ki a szádat, mert az éjszaka felhalmozódott bacik is problémát okozhatnak.
2011. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!