Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Összes körmöm felszínén...

Nyuffy kérdése:

Összes körmöm felszínén benyomódások vannak már jóideje. Mitől lehetséges? Talán valami betegségre utal?

Figyelt kérdés

Kérlek válaszoljatok, eléggé megilyedtem:-( lehetne ápolni valahogyan ezt?

Köszönöm 22/L


2013. márc. 29. 17:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
Elég Vitamint fogyasztasz?
2013. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zsömii válasza:

Gyakran körömlakkozod? Nekem szinte mindig ki van festve és nekem is állandóan ilyen benyomodások vannak stb...

Szóval vagy a lakkozástól, vagy esetleg vitaminhiány

Lehet venni köröm erősítő vagy kálciumos körömlakkokat szerintem azok nem rosszak :)

2013. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen minden nap rendszeresen vitaminozok meg próbálok egészségesen étkezni.


Hát már abba a hibába estem, hogy azért festem hogy ne látszódjon:-( de egy hete már nem festem ki:-) tudnál ajánlani valami jó bevált körömerősítőt?:-) kösziii:-)

2013. márc. 29. 19:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nézess egy általános vérképet (háziorvosnál kell kezdeni).

Lehet, hogy a vitamin amit szedsz nem elég hatásos, vagy valamiből túl sokat viszel be, esetleg nem szeded elég ideje stb.


Általában az okozza, ha túl gyenge a köröm, vagy a helytelen manikűrözés. Pl. amikor visszatolják a bőrt és akkor megsérül. Vagy a túl erős polírozás stb.

A lakk szerintem nem tud ártani neki, az nem okozhatja. Vagyis a mai körömlakkokban már nincs olyan durva anyag, ami komolyabb elváltozást okozhatna. Ráadásul sok olyan embernél is megjelenik aki sosem lakkozza a körmét.


Szerintem a kalciumos és erősítő lakkok nem sokat fognak érni, inkább szedd le a lakkot és minden este kenegesd olajjal, krémmel.

Ha mégis mindenképpen lakkozni akarod, akkor vigyél fel egy alapozó lakkot (ezek a pasztellszínű, általában rózsaszínes lakkok, kiegyenlítő lakknak is hívják) a választott lakkod alá (vagy helyett).

2013. márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Különben nem tudnál fotót feltölteni róla? Lehet komolyabb probléma is, nem ártana egy pillantást vetni rá.
2013. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszii szépen a válaszokat:-) esetleg tudnál mondani valamiféle olajat esetleg olivaolaj vagy ilyesmi?:-)
2013. márc. 30. 06:57
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tok olyan élességű képet küldeni:-( a vérképem tiszta mert nemrég voltam kivizsgáláson, műköröm nálan nem nyerő nem szeretem a polírozás is megfelelően zajlik gyümölcsöket is eszek meg multit is szedek tehát nem tudom hogy mi lehet a gond o_O
2013. márc. 30. 07:14
 8/11 Zsömii válasza:

Hát igen ez a probléma én is már kb. csak azért frstem mert csunya :////

A moyra körömlakkokat szinte mindenhol árulják abbol vannak ilyen kálciumos, vitaminos lakkok :) egy probát meg ér

2013. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszii szépen a tippet ki is fogom próbálni:-)
2013. márc. 30. 10:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Körömápoló olajra gondoltam, vannak vitaminos olajok, talán drogériákban is lehet kapni, de benézhetsz a fodrászkellékesbe is.

Ha sehol nem találsz akkor jó az olívaolaj is, az is ápolni fogja, hidratálni és ettől egészségesebb is lesz, de a vitaminos, ásványi anyagos még annál is jobb lenne.

Vagy valami ehhez hasonló kézkrém. Ha este bedörzsölöd bőségesen olajjal, aztán vársz 20-60 percet (addig megnézheted a kedvenc sorozatodat) majd bekened krémmel is, az nagyon hatásos szokott lenni.

Én a lakkokat tényleg csak végső megoldásként ajánlom, de a te döntésed.

2013. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!