Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Más lánnyal is előfordult...

Punkibunki9 kérdése:

Más lánnyal is előfordult már, hogy "piszkosnak", nem higiénikusnak érezte magát társaságban vagy csak velem van a baj?

Figyelt kérdés

Gyakran látok olyan lányokat, nőket akiknek mindig kifogástalan a bőrük, hajuk, a ruházatuk. Mintha éppen akkor jöttek volna a szépségszalonból és a ruháik is makulátlanok. Ellenben hiába vesződöm a sminkemmel, a hajammal és választok tiszta, csinos ruhát, úgy érzem, hogy a nadrágom szöszös, talán kicsit rojtosra tapostam az alját,kócos lesz a hajam,és a reggeli precíz munkám a sminkemmel és a manikűrömmel úgymond "elcsúszik". Összesen két- három farmerom van ezeket felváltva hordom és hiába mosom őket ki egy kicsit úgy érzem, hogy elhasznált ruhákban járok ( pedig soha nem fordult elő hogy szakadt vagy nagyon kopott ruhát vegyek fel)de egyszerűen nem tehetem meg, hogy betartsam azt a szabályt amit a filmekben hallani, hogy: " Egy cipőt/ruhát/táskát ne vegyél fel egy hónapban egynél többször"( vagy vmi hasonló)a pénztárcám nem engedi... egyszóval kényelmetlenül érzem magam a tökéletes lányok mellett, akikre a csinos és szép jelző után rögtön a makulátlan szó jut eszembe.. pedig én is sok foglalkozom magammal és figyelek a személyes higiéniámra... veletek is előfordult már, hogy így éreztetek? Mert sajnos emiatt ( nem csak emiatt de részben)elég durva szociális fóbiám lett, már nem tudok felhőtlenül szórakozni, egyáltalán létezni a suliban, szórakozóhelyeken bárhol...butaságnak hangzik az egészséges énképpel rendelkezőknek, talán valaki akivel egy csónakban evezek tud segíteni

18/L



2013. ápr. 4. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nincs ilyen fóbiám, meg ennyire nem durva a dolog, de tudom, miről beszélsz.

Én is mindig azt érzem, hogy rajtam egy csomó "hiba" van, míg mások sokkal tökéletesebbek.

Az én hajam sosem akar úgy állni, ahogy kellene, a ruháim sem úgy állnak rajtam, ahogy kellene, biztos más táska illene, stb...

2013. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyik nap egy barátnőmmel elmentünk az árkádba. Végigjártuk a ruhaüzleteket, amik az ő stílusának megfeleltek, na ott én is ugyanígy éreztem magam a sok makulátlan közt. De nem érdekel, mert ez az én stílusom és így érzem jól magam. Itt a magabiztossággal lesz a gond, azt kell erősítened.
2013. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a testeddel sem vagy megelégedve, vagy az arcoddal? általában akik szépnek tartják a testi adottságaikat még egy kukászsákban is jól érzik magukat.
2013. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a testemmel sem vagyok megelégedve.. igen azt hiszem elég nyilvánvaló :/... de én konkrétan a higiéniára célzom.. az hogy például nem tetszik az arcom, az orrom formája vagy a szemem.. nem jelenti azt hogy ne sugározzak egyfajta tisztaságot.. nem is tudom jól elmagyarázni de úgy érzem ez most kicsit elkülönül a szokásos komplexusaimtól:S sok lányt látok akiknek egy darab pattanás nincs az arcán vagy akiknek van is mégis ápoltnak tűnnek, a bőrük szinte sugárzik.. én meg szürkének érzem magam melletük :S
2013. ápr. 4. 23:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
pedig szerintem az állhat a háttérben, hogy a külsőddel nem vagy megelégedve. Nálam is vannak időszakok, amikor csúnyának érzem magam, és olyankor bármit is veszek fel koszosnak és trottyosnak érzem magamat a többi lányhoz képest. viszont vannak olyan időszakaim is, amikor szépnek látom magam, olyankor nem zavar az sem, ha csak egy egyszerű póló, farmer, kopott sportcipő van rajtam, akkor is nagy az önbizalmam. sajnos ez az utóbbi a ritkább.
2013. ápr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én ilyen lánynak jobban örülnék, mint egy "makulátlannak" :/
2013. ápr. 5. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hunbula ***** válasza:

A 22%-os válaszolónak van igaza szerintem. Nekem szokták mondani hogy szép vagyok és szerintem tényleg elfogadhatóan nézek ki, de nekem is vannak olyan napjaim amikor úgy érzem hogy egyenesen ocsmány vagyok, és irritál ha rám néznek mert úgy érzem biztos leírnak magukban. Lehet hogy ha egyébként találkoznál velem nem gondolnád rólam hogy kellemetlenül érzem magam, de mégis előfordul. És nem is tudnád, a szép nők közül akik miatt kellemetlenül érzed magad, hánynak vannak kétségei önmagával szemben... Mert szinte mindenkinek vannak.

Amit tudsz tenni az az, hogy tényleg elfogadod magad olyannak, amilyen vagy, sőt, ennél több, megszereted magad. Van olyan testrészed, vonásod, ami tetszik? Akkor arra legyél büszke, és hangsúlyozd azt. Ülj le a barátnőiddel, és írjátok le mindannyian egy papírra, hogy mi tetszik nektek a másikon, majd olvassátok fel. Meg fogtok lepődni és nagyon érdekes beszélgetésben lesz részetek.

Én bízom benned, fel a fejjel :)

2013. ápr. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam ez fordítva is szokott jelentkezni, hogy túlöltözöttnek érzem magam mások közelében, máskor meg úgy, hogy te írod, látom a mások drága ruháit és az enyémet ócskának tartom. Nem kellene máshoz mérni magunkat, ennyi a titka, csak nagyon nehéz :S
2013. ápr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Istenem mintha én írtam volna, és még egy idősek is vagyunk. :)


Totálisan így érzem énis magam a mindennapokba, főleg mikor meglátok egy olyan lányt akinek a közlébe se érek.:S:/ Engem leginkább a hajam és a szemöldököm zavar, legszívesebben azonnal rohannék a fodrászhoz meg a kozmetikushoz h segítsen rajtam.... Hajammal az ahelyzet hogy egyszer világos barnára lett festve az amug sötétbarna hajam, azóta meg hiába festettem be bolti festékekkel vagy ledobta a színt vagy be se fogta. Csak a fodrász csinálhatná meg normálisra, de 7 ezrem nincs rá.(majdnem derékig érő a hajam ezért kerülne olyan sokba)

2013. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én is sokszor érzek így olyan lányok társaságában akik mindig tiptoppok.

vkinek ez az' érték', de sztem lehet más is.

19L

2013. ápr. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!