Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kinek van kontaktlencséje,...

Kinek van kontaktlencséje, megéri?

Figyelt kérdés

Megéri,jobb mint a szemüveg?

Mióta van?

Milyen gondok vannak vele,ha vannak?

Mennyit költesz rá?



2013. aug. 7. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
6 éve van kontaktlencsém, nekem megéri mert elég gyenge a szemem és utálom a szemüveget. Semmi gond nincs vele, ha úgy használod, ahogy az orvos mondja. :)
2013. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem van,kb június közepe óta(próba lencse programból)!Rossz a szemem(rövid látó vagyok),nekem egy idő után bevörösödik tőle a szemem,meg kiesik 1-2 alakommal,de úgy konkrét bajom nincs vele!Néha azt veszem fel,bár é szemüveg párti vagyok és az sokkal jobban áll! Amúgy ha nem ingyen kaptam volna 3 havi lencsét,folyadékkal, meg tokkal akkor 17000ft lett volna...de erősen gondolkozom rajta h lesz lencsém a késöbiekben!
2013. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 7. 10:16
 4/8 anonim válasza:
100%

kb. 2 éve van kontaktlencsém, és nekem megéri, 6 db-os kiszerelésben veszem, szóval félévig elég egy doboz, ez árban 15e Ft-ból megvan (de ez persze márka függő is)! Jah, és sokkal olcsóbb, ha netről rendeled, de első alkalommal mindig az optikából, hogy tudd a paramétereket pontosan.

Semmi különösebb gondom nincs vele, csak talán annyi, hogy egy hosszú nap végén már elkezd száradni a szemem, és a lencse, akkor kicsit kényelmetlen már. Egyébként van szemüvegem is mellette, ha bármi történne :) azért is jobb, mint a szemüveg (ha lány vagy:)), jobban tudod sminkelni a szemed, vagyis jobban látszik, de fontos, hogy előbb a lencsét tedd be a szemedbe, és utána fess csak! :)

2013. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már 2 éve van kontaktlencsém, és nagyon szeretem:)

Sajnos nagyon rossz a szemem, de amióta kontaktlencsét hordok, azóta egyáltalán nem romlott tovább a szemem, és jobban is látok vele, mint a szemüveggel (pedig a lencse 1 dioptriával kisebb,mint a szemüvegem). Nekem semmilyen gond nincs vele. Elvileg napi 12 óránál nem lenne szabad tovább viselni, de nem fárad el a szemem akkor sem, ha tovább hordom. Nekem egy dobozban 3pár lencse van. 1 párat egy hónap lehet viselni, úgyhogy csak 3havonta kell venni. A lencse 10ezer forint (minél kisebb a lencse dioptriája, annál kevesebbe kerül. de mint már mondtam az enyém elég erős :( ). A tisztító folyadék 3 ezzer forint, a nagy kiszerelést veszem, így kb 4 havonta kell új :)

Szóval sztem megéri a kontaktlencse :)

16/L

2013. aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. aug. 7. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Megéri, nekem mindenképp, mert szemüveget sose vennék fel.

Kb 3 éve van lencsém, az egyik legjobb fajta ami kapható, de nem tartom drágának, fél évre 11ezer ft. Nagyon kényelmes, azaz nem érezni hogy a szememen van, nem okoz pirosságot, mint a rosszabb lencsék, nincs vele gond, néha akár aludni is lehet benne, amit meg is tettem már, volt hogy 3 napig egyfolytában a szememen volt, de nem száradt ki. Gondom még csak a színes lencsékkel volt, jó párat kipróbáltam, de azok nagyon rossz minőségűek, nincs oxigén áteresztő képességük, kényelmetlenek, csúnyák is, nem olyanok mint képeken látni.

2013. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2.-es: nekem is ingyenes van, a 17 ezer hufban benne van a 5000 ft-os szemvizsgálat, ami alapból ingyen van, ha rendelsz valamit. Azt csak odaírják, akkor már rögtön 12. Pluszban én később noname márkás ápolószert veszek és rögtön nem 3500 (vagy mennyi?) hanem egy ezres körül.



Hogy a kérdésekre is válaszoljak :)

1. Nekem drágább, mint a szemüveg, mert csak 5-6 évente romlik a szemem, tehát csak akkor kell új szemüveg.

2. Már lassan 3 hónapja.

3. Gond lehet, ha bevörösödik a szemem, mert nehezen szedem ki, kiszárad a szemem néha. Pluszban számolgatni kell, hogy ha este megyek valahova, akkor csak 12 órával a tervezett lefekvés előtt rakom be. Vagy este szemüvegben megyek. Nem szerencsés túlhordani. Volt már olyan, hogy fordítva raktam be, az ouch. Meg egyszer felment a szemhéjam alá :D

2013. aug. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!