Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért jó a szüleimnek, barátai...

Miért jó a szüleimnek, barátaimnak, ha nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés

Kiskoromban a családom állandóan azzal traktált, milyen csúnya vagyok. Mint később kiderült azért, hogy ne bízzam el magam.


Állandóan bántottak, hogy vágassam le a hajam (derékig érő term. szőke), kacsaszám van (teltek az ajkaim), duci vagyok (már kislányként is formás voltam, de duci sose-170cm,min 50, max 55kg).

Gyakran bámultak az utcán, én meg azt hittem azért, mert tényleg csúnya vagyok, és ez csak még jobban elvette az önbizalmam.

Elutasítottam minden srácot, aki közeledni próbált felém, és teljesen magamba zárkóztam.

Évekbe tartott, még sikerült valamennyi önbizalmat gyűjtenem.

Később abból származtak negatív tapasztalataim, hogy mindenki csak ki akart használni. Abból az "elméletből" kiindulva, hogy a szép lányok hülyék.

Köszönhetően a szüleim speciális "nevelési módszerének" és a hamis barátnőknek súlyproblémákkal (akármilyen vékony voltam, ducinak láttam magam), és önértékelési zavarral küzdöttem egész gyerekkoromban, sőt, néha még most is.

Nehezen találok barátokat, mert mindenki azt hiszi, hogy biztosan beképzelt vagyok ilyen külsővel.

Visszafogottan öltözök, alig sminkelek, a hajam összefogva hordom, csak hogy elkerüljem a feltűnést, bár így is sokan megnéznek.

Anyukám elmondta, hogy már kicsiként is észrevette, feltűnően szép vagyok, és először arra gondolt, mi lenne, ha megpróbálkoznék mondjuk fotómodell vagy valami hasonló pályán. Aztán inkább meggondolta magát, és a saját érdekemben eltitkolták előlem, milyen előnyös külsővel rendelkezem, csak hogy el ne bízzam magam.


2013. szept. 11. 19:09
 1/7 A kérdező kommentje:

Ez tényleg egy működőképes nevelési módszer lenne?


19/L

2013. szept. 11. 19:10
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid tönkretettek téged, súlyos sebeket ejtettek rajtad.


A helyedben felkeresnék egy orvost, aki ilyesmivel foglalkozik. Az étkezési és önértékelési zavarodból jó lenne kigyógyulni. Ne félj szakemberhez fordulni, ha úgy érzed szükséged lenne rá.


Az emberek pedig..sajnos meg kell tanulni kezelni a helyzeteket, mikor vannak akik kihasználnának. Ez csak tapasztalatok útján megy, hogy átláss az embereken és egy kevés beszélgetés után is rájöjj mi a valódi szándékuk.


Mindezeken túl, ha gondolod én nagyon szívesen beszélgetek veled. :)


22N

2013. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is hasonlóan viselkedtek.

Sajnos van aki nem szülőnek való.Fel kell fogni, hogy ők sem tökéletes emberek, hibáznak, követnek el baklövéseket.

De a legfontosabb,hogy Te mit gondolsz magadról, valahogy túl kell lépned ezen, ha más nem segítséggel.

2013. szept. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szüleidet ne hibáztasd! Már megtörtént, ők ilyenek... ez van! Tanulj az esetből... ha gyereked lesz mindenképp találd meg a legjobb nevelési módszert! :)


Tanuld meg a külsődet elfogadni, úgy ahogy van, csak magadnak felelj meg, neked kell jól érezned magad a bőrödben! Mások rólad alkotott véleményét meg szard le, főleg amit csak te találsz ki a fejecskédben és semmi reális alapja... :)


Amúgy pszichológus tényleg nem gáz... hol laksz?

Meg sport... azt általában önbizalomnövelőnek mondják! :)

2013. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
mintha én írtam volna. csak velem az apkám ilyen és anya meg mindig dicsér ezért rá voltam kiakadva mert azt hitte/hiszem hogy hazudik és nem is így van, csak hogy ne legyek szomorú stb.. melyik megyében laksz?
2013. szept. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva, röviden: azért jó szüleidnek, barátaidnak, hogy nincs önbizalmad, mert így könnyen befolyásolhatnak téged.
2013. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így akartak rajtad uralkodni. Sajnálom, de szerintem a legjobb az lesz, ha megszakítasz velük minden kapcsolatot. Az meg, hogy a te érdekedben titkolták, szimpla hülyeség.
2013. szept. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!