Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » FOGSZABÁLYZÓSOK! Milyen érzés...

FOGSZABÁLYZÓSOK! Milyen érzés amikor felrakják a fogszabályzót? és mennyi idő?

Figyelt kérdés

2013. okt. 10. 21:10
 1/8 Je Veux ***** válasza:

Semmi extra. Nekem anno 1 óra alatt feltették az alsót, felsőt. Akkor még nem fáj, viszont 3-4 óra múlva már megérzi az ember. Kb. 2 hétig kínlódtam vele, aztán megszoktam, később pedig mikor húztak rajta, akkor időszakosan fájt. Aktiválás után 1-2 napig, majd később is néha érzékeny volt a fogam.


Szóval nem annyira fájdalmas, a felrakásnál végképp nem. :)

2013. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hogy tudják megállapítani az orvosok hogy kell-e húzni fogat? :S
2013. okt. 10. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi extra. Nem fáj, nekem rendes volt a doki, egyik nap felrakta a tartókat, 2 nap múlva húzta bele a drótot, így volt időm megszokni. 30 perc alatt kész lett. Amikor húznak a dróton, az tényleg fáj, utána 2 napig csak krumplipürét tudtam enni. Nekem egy fogat húztak ki, mert egyel több szemfogam nőtt, az nyomta el az egész fogsort. A doki dönti el, hogy kell-e húzni.
2013. okt. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Je Veux ***** válasza:

A konzultáció után, amennyiben az adott orvost, vagy fogászati rendelőt választod, elküldenek téged fogröntgenre.


Én aggódtam, hogy ki kell-e húzni a bölcsesség fogaimat, és a dokim azt mondta, hogy így első ránézésre nem, de mindenképp kell a röntgen, mert abból látja, hogy nyomja-e a többi fogat.


Illetve attól függően, hogy mennyire kusza valakinek a foga, lehet, hogy azon felül is húzni kell, de ezt nyugodtan meg lehet kérdezni az adott orvostól, hogy ő így elsőre mit gondol, meg lehet-e úszni foghúzás nélkül, vagy mindenképp kell?!


Nekem pl. bölcsesség fogat nem kellett húzni, viszont az alsó fogsoromból egyet igen. Mondjuk ezt magamtól is tudtam, de a dokim is elmondta az első alkalommal.

2013. okt. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, ez szép volt! Pont úgy kezdtem, mint az első válaszoló! :-D
2013. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Je Veux ***** válasza:

Nem tudom, hogy merre laksz, de ha Pesten, akkor nagyon jó szívvel tudok neked ajánlani fogorvost. Jó áron dolgozik, rendkívül lelkiismeretes és kedves kisugárzása van. :) (1. kerület)


Én mindig gyülöltem a fogorvosokat, őt viszont az első pillanatban megszerettem, szóval nekem nem csak fogszabis orvosom azóta, hanem minden fogorvosi problémámmal hozzá megyek.

2013. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. egy óra, és hogy beálljak a sorba, semmi extra :D

Eleinte nem váj, csak furcsa érzés, hogy ott van a fogadon, érzed, idegen. Aztán nekem a fogorvostól hazafele kezdett kényelmetlen lenni, vacsorára már levest ettem. 3-4 napig nem nagyon tudtam enni (az alsóval legyűrtem a sulis tarhonyát :D) de utána már egyáltalán nem fáj, teljesen megszoktam, alig érzem, hogy a számban van. Akkor fáj, ha erősebb drótot tesznek bele, akkor se durva.


Azt, hogy kell-e húzni fogat, a fogorvos tudja megmondani, ha látja a fogaidat. Az én esetemben 4 csontfogat és 7 tejet húztak még éjszakai fogszabis koromban. De ne ijedj meg, nekem valami nagyon kicsi állkapcsom van, már behúzták a helyét az összes hiányzó fogacskának :D

Nekem el kellett menni panorámaröntgenre, bár azt hiszem a bölcsességfogaim miatt, amik szépen állnak :)

2013. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! :)
2013. okt. 11. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!