Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kozmetikusok! Tudnátok nekem...

Kozmetikusok! Tudnátok nekem válaszolni néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat ez a szakma, nagyon szeretném kitanulni és ebben igazán el tudom képzelni magam. Még nem kezdtem el tanulni, de szeptembertől szeretném, addig pedig van időm gondolkozni, feltérképezni, tapasztalatokat gyűjteni. Olvastam több fórumot is ezzel kapcsolatban és kicsit elszomorított, hogy eléggé telített a szakma valamint a válság miatt sok vendég ezen spórolt, így lemorzsolódtak a vendégek. Azt viszont nem tudom, hogy jelenleg 2013-ban (lassan 2014-ben) mi a helyzet? Azok a szakemberek akik benne vannak jelenleg, hogy látják milyen lesz a kozmetikusok vagy esetleg a szakma helyzete 2-3 év múlva? Mennyire nehéz megélni belőle az elején? Milyen nehézségek merültek fel nálatok mikor elkezdtétek? Milyen egy napotok? Hogyan lehet sikeres egy kozmetikus? Fel tudnátok sorolni olyan dolgokat amiket nem szerettek csinálni, de mégis meg kell? Miért nem szeretitek ezeket a dolgokat? Az év melyik részében van sok vendég és melyikben kevés? Hogyan indult a pályátok és jelenleg hol tartotok? Mit ajánlanátok egy pályakezdőnek az elindulásnál? Hol vannak a buktatók? Aki vállalkozó az mennyi idő után tudott nyereségessé válni? Aki alkalmazottként dolgozik, annak milyen a helyzete? Mennyire lehet önálló vagy, hogy működik ez?

Nagyon elszánt vagyok, de sajnos ezekről a dolgokról nem tudok semmit, ezért szeretném a Ti véleményeteket kikérni.


2013. nov. 3. 12:15
 1/1 anonim válasza:

Szia!

én kozmetikus vagyok már 3,5 éve és nagyon lehangoló a helyzet.igen sajnos érezhető hogy válság van és a vendégek ezen spórolnak.írtam az elején h mióta vok kozmetikus és még most sincs olyan stabil vendégkör h nyereséges legyen.pályakezdőnek azt tudom ajánlani hogy szórólapokat gyártson ezerrel és AKCIÓ,AKCIÓ,AKCIÓ!

Az akcióra nagyon rátudnak kapni.ha vállalkozásban szeretnéd csinálni akkor sztem fodrász vagy műkörmös mellé Menj.

nem tudom hogy hol élsz,vagy hol szeretnéd csinálni.

faluban kizárt hogy menjek,városban több esélyed van de ott több a kozmetikus is,és ugye a vendégek nem szívesen váltanak,vagy ki tudja.én Salgótarjánban vagyok kozmetikus de hidd el nagyon nehéz ebben a régióban.

az hogy mikor vannak vendégek az nagyon változó.

nálam mindig hónap elején vannak aztán hónap végére elfogynak.ennyit tudtam hozzá fűzni :)sok sikert

2013. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!