Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nagymamám szerint ahány...

Nagymamám szerint ahány centivel vagyok nagyobb 1 m-nél, annyi kilonak kell lennem. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Mondtam, hogx 160 cm vagyok, 49 kiloval, és ezzel az osztályban a legnehezebb testtömrgű lány a tesmagasságomhoz képest (ennek ellenére a legvékonyabb is) . Erre nagxmama azt mondta, hogy egyáltalán nem vagyok nehéz, mert 60 kilonak kéne lennem, mert minden testmagassághoz olyan testtömeg norma tartozik, ahány centivel túllépi az egy métert. Pl.: 178 centi magas, akkor 78 kg. Mondtam neki, hogy ez szerintem baromság, mert hogyha 200 centi vagyok, akkor 100 kgnek kell lennem? Vagy hogyha 101 centi vagyok, akkor az a normális, hogyha 1kg vagyok? De ő ellenkezett, hogy kérdezzek meg egy orvost, mert ez márpedig így van. Szerintetek ez hogy van? Nem erre szolgás a testtömegindex?
2013. nov. 12. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Bezony, az az "átlag". De az átlag mostanában nem trendi. A fogpiszkáló a módi.
2013. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem igazad van nagymamádnak. Én is így hallottam. :)
2013. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mínusz 110.
2013. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is igaza van, bár mostanában inkább trendi a minusz 110. De szerintem minusz 100 és 110 között teljesen okés.
2013. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Puszilom a pociját, aki lepontozta a válaszom. Félre böktél, te sügér?
2013. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De gondoljatok már bele. Hogyha 101 centi vagyok, akkor az a normális, hogyha 1kg vagxok? Ez akkor abaromság.:D egy újszülött bébi kb 3kg, és az még nincs is 100 centi.:D hogyha 160 centi mellé 60 centi vagyok, akkor a testtömeg indexem 25 ami, már túlsúlynak számít. Ellenben, hogyha mondjuk 110 centi mellett vagyok 10 kg, akkor az 8-as testtömegindex, és az kóros soványságnak bizonyul. Ez valahogy nem stimmel. :D
2013. nov. 12. 19:04
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Háááát azért nem egészen. Ez függ a csontozatodtól is meg a testzsírszázalékodtól is. Van aki megfelel az általad leírt szabálynak, de zsírdisznónak néz ki. Valaki pont fordítva. Ez változó nagyon. Egyéntől függ.
2013. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
bazze ha én 174cmesen 74kg lennék gurulnék és olyan hájas lennék mint egy hízós koca..így is 59kgal elég zsíros,hájaska vagyok...akkor mi lenne velem plusz 15kg-val?:DD
2013. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Régen így számoltak, de most már van BMI, az sokkal jobb. De vlsz kell hozzá egy számológép.
2013. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ezek a számolgatások sose jók. A BMI se, értelmetlen és használhatatlan.

Nézz a tükörbe. Ha vannak hurkáid, akkor van rajtad felesleg. Ha kilógnak a csontjaid, meg tudod számolni ránézésre is a bordáid, akkor valószínűleg elég vékony vagy. Az ilyen számítási módok nem veszik figyelembe, hogy eltérő az emberek csontozata, éppen mennyire vizesedsz, és azzal sem számol, hogy a zsír jóval könnyebb, mint az izom. Márpedig ránézésre sem ugyanaz.

Egy orvost pedig csak akkor érdekel a súlyod, ha nagyon hirtelen sokat változott, vagy extrémen kevés/sok. Az összes többi esetben normálisnak tekinthető.

De a legegyszerűbb, ha nagymamádra ráhagyod a dolgot, és megeszed a sütit. :D Nem fogod úgysem meggyőzni, hogy nincs igaza.

2013. nov. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!