Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nagymamám szerint ahány...

Nagymamám szerint ahány centivel vagyok nagyobb 1 m-nél, annyi kilonak kell lennem. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Mondtam, hogx 160 cm vagyok, 49 kiloval, és ezzel az osztályban a legnehezebb testtömrgű lány a tesmagasságomhoz képest (ennek ellenére a legvékonyabb is) . Erre nagxmama azt mondta, hogy egyáltalán nem vagyok nehéz, mert 60 kilonak kéne lennem, mert minden testmagassághoz olyan testtömeg norma tartozik, ahány centivel túllépi az egy métert. Pl.: 178 centi magas, akkor 78 kg. Mondtam neki, hogy ez szerintem baromság, mert hogyha 200 centi vagyok, akkor 100 kgnek kell lennem? Vagy hogyha 101 centi vagyok, akkor az a normális, hogyha 1kg vagyok? De ő ellenkezett, hogy kérdezzek meg egy orvost, mert ez márpedig így van. Szerintetek ez hogy van? Nem erre szolgás a testtömegindex?
2013. nov. 12. 18:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Naggyából igaza van és régen bejött ez a számolás, ebből látták, hogy valaki normálisan eszik.

Valamennyire igaznak is lehet venni bár inkább a -110-eset tartom valósnak.

Viszont nincs logika abban amit írsz, egy egyméteresnek nem kell egy kilónak lenni,egy méter magas felnőtt nem is nagyon van. Egy egyméter magas egyén általában az 4-6 év közötti gyerek és a megfelelő súlyuk kb 12-16 kg között mozog. (legalább is én így tudom, de nem hiszem, hogy túl sokat tévednék)

2013. nov. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%

tegnap 19:04

Ne beszélj már hülyeségeket! 160 centivel és 60 kilóval 23,4 a BMI-m ami teljesen normális, nem túlsúlyos!Még 70 felett is normálnak számít, a BMI szerint, 72 kilónál írja először, hogy túlsúlyos! Jó, nem azt mondom, hogy 70 kilósan nincs felesleg, mert voltam annyi is és tudom milyen, de még úgy sem voltam kifejezetten undorító hájas. 60 kilóval meg minden vagyok, csak túlsúlyos nem.

Előbb nézz utána, mielőtt hülyeségeket beszélsz.

2013. nov. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én 165 cm vagyok, 73 kg, de nem nézek ki kövérnek. De szeretnék lefogyni 65 kgra
2014. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!