Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A centrális heterokrómia...

A centrális heterokrómia vajon mennyire általános jelenség az embereknél (szem)? Különleges?

Figyelt kérdés
Mennyire tartjátok különlegesnek, vagy tartják mások, ha ilyen a szemed?

2013. dec. 31. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen, és nagyon szeretem. Kívül kék, beljebb zöld, legbelül a pupilla körül sárga. De olyan szép, csillag alakú foltban.

Anyukámnak gyönyörű világoskék szeme van, és mikor mondtam neki kiskoromban hogy én is olyat szeretnék, az volt rá a reakció, h "Te meg csillagszemű vagy!" :)

Egyébként elég ritka, nem ismerek mást, akinek ilyen lenne, a családban is csak a keresztmamámnak volt.

20l

2013. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nekem is ilyen, és bár sok ilyen fotót dob ki a net, ha konkrétan rákeresek. Ugyanakkor nem egyszínű nekem sem.

Alapvetően azt hiszem zöldes-kékes, időnként szürkésnek tűnik fotókon. Közelről pedig belül barnás, az "átmenetnél" sárgás és kívül meg zöldes-kékes.

Általában képen vagy zöld, vagy ahogy írtam szürkésnek látszik.

De mondták már kéknek is. Ez akkor most általános?


Egyszínűből meg már láttam feketét, engem nagyon megijesztett, pedig az illető nem volt cseppet sem ijesztő.

2013. dec. 31. 16:13
 3/20 A kérdező kommentje:

Én édesanyámnak is kék, és én is kékre vágytam mindig is. :)

21L

2013. dec. 31. 16:15
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Banyek. Nekem is ilyen, és nem is tudtam, hogy ezt így hívják. Mindig tanul vmi újat az ember... A családomban cirmos szemnek nevezik az ilyet.

Szerintem a többségnek viszonylag egyszínű a szeme, ez a ritkább. Én amúgy a mai napig sem szeretem (pedig nem vagyok már tini), jobban örülnék egy egyszínű csokibarnának. Ebben nagy szerepe volt kiskoromban azoknak az iskolatársaimnak, akik megjegyzéseket tettek rá (az volt a legenyhébb, hogy "ilyen szem nincs is"). Aztán volt olyan párom, akinek tetszett, de a többség csak csodálkozik rajta. Netes társkeresőkön voltam bajban, amikor meg kellett adni a szemszínt :)

2013. dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kivul sotetkek, aztan jon egy kis zold es vegul egy sarga gyuru :)) Sokan engem is piszkaltak miatta kisebb koromban, hogy mi van a szememmel?! Nalunk a csaladban mindenkinek ilyen :)
2014. jan. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Megértelek benneteket, én se tudom gyakran meghatározni a színét. :)

Ugyanakkor szerencsére emiatt pont nem csúfoltak régen.

2014. jan. 3. 10:27
 7/20 Subrutine válasza:
75%

A centrális heterokrómia viszonylag gyakori.

Legritkább, amikor a két szem teljesen eltérő színű. Valamivel gyakoribb, amikor egy szemen belül van úgynevezett szektorális, amikor egy része (pl negyede) eltérő.

Centrális több ismerősömnek is van, bár eltérő, kinek mennyire látszik.

Szerintem alapvetően szép. A kék szem, ha belül barnás, az különösen jól néz ki. Örülj neki, biztos gyönyörű a szemed... :)

2014. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Az eltérő szemszín, ha jól tudom simán heterokrómiának számít.

Ahogy írtam a kérdésemben is, a centrálisra gondoltam, tehát szemen belül körkörösen, vagy egyéb mintázatban több szín, akár kettőnél több.

A heterokrómiás szemekhez hasonló, mint amilyenek a neten fent vannak.


Egyszer láttam különbözőt, de ott az alapszín egyezett, és foltok voltak benne, amolyan paca félék, és a két szemben különbözően, a lánynak csak a szemébe lehetett nézni, egyszerűen annyira oda vonta a figyelmet ez.

2014. márc. 16. 18:37
 9/20 anonim ***** válasza:
papámnak van ilyen, szerintem nem ritka.
2014. márc. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Nekem a pupilla körül szép barna csillag van, aztán az egyik szemem kékes a másik zöldes, kívülről meg sötétkék, mintha egy keretben lenne :)de azért néha örülnék egy sima egyszerű kék szemnek is..
2014. júl. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!