Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A centrális heterokrómia...

A centrális heterokrómia vajon mennyire általános jelenség az embereknél (szem)? Különleges?

Figyelt kérdés
Mennyire tartjátok különlegesnek, vagy tartják mások, ha ilyen a szemed?

2013. dec. 31. 15:57
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%

Azt hiszem picit későn vettem észre a kérdésd :/. Azért válaszolok.


Nekem is ilyen a szemem. Kívül sötétkék befelé világosul és van a pupillam körül egy arany gyűrű. De nekem nem úgy mint a képeken amiket kiad ha rákeresek hanem eléggé nagy néhány helyen meg kinyúli.


Nekem sokan mondták már hogy kontaklencsém van és hogy ilyen szem nem létezik. Van amikor szeretem van amikor nem. De jobban megbékélnék egy sima kék vagy barna szemmel


Nálunk apukámnak (bár neki eléggé különleges) és anyukámnak is ilyen a szeme.

2015. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Nekem van egy osztálytársam akinek kívül kék belül meg barnás a szeme. Nekem tetszik. Ő úgy van vele hogy kicsit nehéz elmagyaráznia másoknak hogy most voltaképp milyen színű a szeme. Az általános válasz: színes! :)
2016. jún. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%

Nekem zöldes kékes szürkés barna....

Milyen kár hogy nem tudok ide képetcsatolni...

2017. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%

nekem sima van de ugy hogy szemeken belul barna csillag es kivul elegge lathato savban jobb:kek bal:zold szinu :)

suliba nem csufoltak sot az osszes pasi es a csajok fele mondta h gyonyoru szemem van mondom ok XDD en imadom oket. :)

mondjuk tarskerin tenyleg nehez eldonteni, de en mindig keket irok :D

2017. nov. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudtam, hogy így nevezik, de nekem is ez van! A szemem nagy része zöld, de belül barna. Az emberek mindig a barnát veszik észre először, és amikor mondom, hogy nem barna a szemem, hanem nagyrészt zöld, akkor megnézik közelebbről és mindig meglepődnek.:)

18/l

2017. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Most olvasom a posztot. Nekem is ilyen a szemem :) pupilla körül barna utána kék és zöld vegyesen, távolról mindenki barnának hiszi közelről viszont csak agyalnak és agyalnak, hogy akkor ez most milyen? Én szeretem mert tényleg nem mindennapi. Nagyapámnak és unokaöcsémnek ugyanilyen a szeme :), nálunk mindenki más barna szemű. Egyébként két barátnőmnek is ilyen úgyhogy nem egy nagy attrakció de nem egy szokványos zöld kék esetleg barna. Bár minden ismerősöm szerint a szemem inkább zöldnek mondható kepéken viszont szürke :"D. Úgyhogy imádom az ilyen kommentelős hülyeségeket facebook-on mint "milyen színű a szemed ? " olyankor csak egy képet csatolok és várom, hogy valaki megmondja mert nekem fogalmam sincs. Mert igazából mindhárom mégis egyikse :D.
2018. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
nekem szürkés zöldes barna. de ha egy szín kell mondani, inkább kék. amugy centrális heterokrómiám van, csak nem nagyon kontrasztosan. én nagyon szeretnék olyan gyönyörű mintájú, kontrasztos szemet. amikor részleges, vagy centrális. a szemek külön színe, annyira nem tetszik.
2018. okt. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

centrális heterokrómia esetén a szemszín az írisz külső színe.

nekem alapból kék, a pupillám körül sárga. A családban többeknek is hasonló, amj nem meglepő, hiszen örökletes

2019. máj. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Nekem is ilyen. Kívül sötétzöld utána arany és utána világos zöld. [link] ilyen teljesen csak sorrend kicsit más
2019. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Fura, hogy a külső színt tartják a szem színének, mert nekem is ilyen centrális heterokróm szemem van, de a belső szín a domináns, olyannak látszik távolról, kívül zöld, belül barna. Gyerekkoromban tiszta barna volt, később változott.
2020. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!