Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A műköröm nagyon tönkreteszi...

A műköröm nagyon tönkreteszi a saját körmöt?

Figyelt kérdés
Még nem volt műkörmöm mert mindig féltem h tönkre megy a sajátom. Azoknak az ismerőseimnek akiknek volt/van egész szép maradt a körmük.

2014. jan. 31. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem teszi tönkre! Ha tönkretenné, nem használná ezer ember:D Nekem is van, és semmi baja nem volt a körmömnek tőle soha :))
2014. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
talán még jót is tesz neki. egyik ismerősöm sokszor mesélte, hogy egy csomó rétegben kellett kenni rá a zselét, vagy mit, mert felszívta a körme (amitől persze csak erősebb meg szebb lett), szóval nem hiszem, hogy ártana :D
2014. jan. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Hát nekem elég sokáig volt műkörmöm és nagyon tönkrevágta a sajátomat...Az ismerőseimnél ugyanez, talán 2 kivétellel.

Elég durván lecsiszolják géppel a felszínét, mielőtt felteszik, meg akkor is, amikor leszedik. Nagyon elvékonyodik a köröm. Ráadásul nem "szellőzik" alatta a sajátod.

Némelyik körmös azt mondja, hogy a gyenge körmöket pont, hogy védi és jót tesz neki, de ez egy baromság. Ha valakinek gyenge körme van, erősíteni kell (elsősorban belsőleg!), nem pedig műkörmöt feltenni.

Én most nem hordok, már nem is tetszik különösebben. Meg szerintem nem is divat már annyira, mint pár éve.

Na de nem akarlak lebeszélni, csak gondold át előtte.

2014. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Tisztázzunk valamit. A köröm nem szívja fel a zselét, nem kell szellőznie, mivel elhalt szaru, és a halott dolog nem lélegzik.

A körmöt nem durván kell megreszelni, hanem csak finoman mattítani, ami nem tesz kárt a kömlemezben.

egy körmös

2014. febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettem lepontozva? Azért, mert szakember vagyok, és értek hozzá?
2014. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Persze, hogy véded a műkörmöt, mivel ebből élsz. Lehet szép és mutatós egy műköröm (ez már ízlés kérdése), DE igenis sokaknak tönkremegy tőle a körmük.

És attól még, hogy valami nem "él" még lehet benne kárt tenni. Pl. a haj sem él már (csak a hajhagyma), de ha vasalod, hőkezeled, tönkremegy. Töredezik, elvékonyodik stb.

Ráadásul az sem utolsó szempont, hogy a körmünk sok mindent elárul az egészségi állapotunkról. Ha durván barázdás, fehér pöttyök vannak rajta, eltér a színe a megszokottól, az valamilyen belső problémára utal. Ezért sem engednek be műtétre műkörömmel, mert az altatóorvos sok mindent le tud róla olvasni.

2014. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A béna körmös teszi tönkre a körmöt, nem a műköröm! Arról én nem tehetek, hogy sok a kontár, nekem jó oktatóim voltak, és közel 10 év folyamatos műköröm után sem vékony sz@r a körmöm, és a vendégeim is ugyanezen a véleményen vannak. Nem egy vendégem csodálkozik, hogy az előző körmöse fájdalomig reszelte a körmét, nálam meg nincs ilyen, és ha megunja a műkörmöt, akkor is egészséges alatta a sajátja.

Az a gond, hogy a sok képzetlen körmös csinálja a hülyeséget, és elhiteti a vendéggel, hogy az a normális.

2014. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Körmöstől függ, tehát abból kell egy jót keresni, nem szabad, hogy nagyon megreszelje a köröm felületét, mert attól elvékonyodik a körömlemez. Ha valaki rendesen kitanulta a szakmát az tudja, hogy milyen anyagot érdemes használni pl. gyengébb körmökre. Azért annyira nem kell félni, hogy tönkremegy a körmöd, láttam sok olyat, akinek csúnyán szétreszelték, nekik természetesen nem tettem fel műkörmöt, javasoltam rá megfelelő krémet, védő lakkot, egyáltalán nem látszott egyiken sem, hogy nagyon csúnya lenne, pár hét alatt pedig lenőtt a reszelt rész és utána már fel tudtam rakni rá szépen a műkörmöt. Más kérdés, hogy én megtanultam, hogy mivel és hogyan kell reszelni, vannak akik ezt nem teszik meg, sőt még egy rendes OKJ-s tanfolyamot sem végeznek el, pedig szerintem ez lenne a minimum.
2014. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Nekem pár évvel ezelőtt volt, elvékonyodott utána a körmöm. A sajátom is tud olyan szép lenni,mint más műkörme, és felesleges kiadásnak tartom személy szerint.
2014. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly tartottam pár hónap szünetet, leszedettem a műkörmöt. Alatta a körmöm eléggé elvékonyodott, jobban töredezett, így mindig rövidre reszeltem. De ez csak addig tart, míg le nem nő teljesen (kb. 2-3 hónap) és utána ugyanolyan lesz a körmöd, mint a műköröm előtt volt. Szóval hosszan tartó rossz hatása nincs, de átmenetileg, ha egyébként is gyengébb volt a körmöd, mint nekem is, akkor elvékonyíthatja jobban. Nem tudom, hogy ez a körmöstől függ-e, nekem ez a tapasztalatom.
2014. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!