Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatotok az...

Mi a tapasztalatotok az epilátorral kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A 16. szülinapomra szeretném kérni, de fölöslegesen nem szeretném megvetetni a szüleimmel. Anya egy rossz tapasztalat miatt a gyantát (a kozmetikus a szőrel együtt a bőrét is letépte) nem engedi semmiképp sem. Az epilátorba belemenne. Hallottam, hogy fáj, de mondjuk olyan vagyok, hogyha nagyon akarok valamit, akkor úgyis megteszem, fájdalom ide vagy oda. A szőrtelenítő krémet már próbáltam, de annyi káros anyagot hallottam hogy benne van, hogy inkább áttértem borotvára. De azzal meg az a bajom, hogy erősíti a szőrt és nagyon hamar visszanő. Mondanátok pár dolgot az epilátorról? Mennyiért vettétek? Megérte?
2014. márc. 11. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi vettünk de pár használat után áttértem a gyantára, mert folyamatosan benőttek a szőrök a bőröm alá. Szóval én nem ajánlom a gyantát.

Anyukád meg ha kiskorában leesett volna a hintáról akkor nem engedett volna téged gyerekként hintázni? Hagyjuk már az ilyen hülye indokokat... A gyantázást jól kell csinálni és akkor ilyen nem fordul elő, hogy a bőrével együtt jön le. Ennyi. Sokkal jobb, mint az epilátor, én nem költenék a helyedben rá. Ellenben lehet venni otthoni gyantázó készletet (én is azt használom), az sem drágább.

2014. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon bevált az epilátor. Nekem meg pont a gyantától nőtt be a szőr :)

Már nagyon régóta használom, először nagyon fájt, mert előtte borotváltam. Aztán megszoktam és a szőr is kevesebb és gyengébb lett, úgyhogy már nem is érzem. A lábamon és a hónaljra használom. Hónalj előtt elmentem párszor legyantáztatni, hogy kicsit kevesebb legyen, mert azt is borotváltam előtte.

2014. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van,de nem szeretem. Egy pár alkalommal használtam, nemrég pedig vettem egy gyantaszettet. Ugyanannyira fáj mint az epilálás, csak sokkal gyorsabb, egy ötezer forintos, nem kínai piacon vett gép pedig csak megfelelő hőmérsékletig melegít, gyakorlatilag lehetetlen leszedni a bőröd vele.


(fun fact: a "borotva erősíti a szőrt" még mindig egy alaptalan, városi legenda)

2014. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Nekem pedig erősítette, vastagabb és sötétebb is volt, amikor borotváltam. Saját tapasztalat, nem legenda :) Én a saját szememnek hiszek, nem másoknak :)
2014. márc. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sötétebb, nyilván, hiszen az, ami frissen nő, mindig sötétebb. Nem, nem lesz vastagabb, ez bizonyított, csupán attól érződik vastagabbnak, hogy a hegye tompa (mivel úgy vágja le a szőrszálat). A gyanta és epilátor gyökerestől szedi ki, aminek köszönhetően nem tompa véggel bújnak elő az új szőrszálak. Továbbá nem egyszerre bújnak elő, ezért hiszi azt sokan, hogy ritkul az epilálástól/gyantázástól. Nem ritkul.
2014. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy fáj. :D De nem vészes. Én már 4 éve epilálok, annyira féltem, hogy fájni fog... de nem fáj annyira, én már a lábamon kb meg se érzem. Én 10 ezerért vettem egy Philips-et, egy nagyon egyszerűt. Kb fél óra, míg egy lábamat leepilálom. De nem olyan tartós, mint amilyennek mondják (2 hét simaság meg stb). Van szőrbenövés is sajnos. De szerintem még mindig jobb, mint egy borotva. Meg elvileg ritkul tőle a szőr.
2014. márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De ritkul, vannak olyan "foltok" ahol már ki sem nő :)

Mondjuk ez kb. 15 év gyanta és epilálás után van így, nem néhány alkalom múlva.

2014. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4 epilátort vettem már, azt hittem azokkal van baj, de a legújabb már csúcsmodern drága cucc. Mégsem jött be. Egyszerűen rengeteg szőrt eltép, van amit ki sem szed csak mikor már 1 órája berregtetem a lábamon... nagyon lassú, nekem erre nincs időm, nincs türelmem se hozzá. Na meg a szőrbenövések miatt tiszta foltos a lábam...

Ajánlom vegyél inkább Alveola gyantamelegítő gépet és hintőporos patront. Kíméletes, ez nem tépi le az ember bőrét. Olcsóbb is mint egy epilátor, meg sokkal jobb is. Ennél már csak a cukorpaszta kíméletesebb, de azt meg tudni kell használni.

2014. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!