Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Valamiért sosem vagyok magamma...

Valamiért sosem vagyok magammal megelégedve. Ez most már orvost igényel?

Figyelt kérdés
Bárhogy öltözök fel egy idő után találok hibát mindenbe. A saját testemet ki nem állhatom, hol kövérnek hol szőrösebbnek érzem magam, a hajam sose jó úgy ahogy van... Az arcom a bőröm minden úgy sz@r ahogy van és nem tudom magam egyszer úgy nézni mintha szép lennék. Egy ivós buli után folyton arra gondolok hogy milyen égő lehettem. Sosem úgy gondolok vissza de jó hétvége volt hanem mindig úgy hogy biztos mindenki rólam beszél hogy mekkora égés és gusztustalan vagyok... egyenesen fáj ha emlékszem miket csináltam bele akarok bolondulni hogy én mindig valami gusztustalant hozok össze. A barátaim azt mondják semmi baj nem volt velem még is úgy érzem hogy soha többet nem akarok emberek közé menni. Azt hiszem elértem arra a pontra ahol talán kezeltetni kéne magam. Vagy nem? Másnak is vannak ehhez hasonló dolgai?

2014. márc. 17. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez normális. Bár ki tudja mi a normális... lehet hogy egyszerűen csak te ilyen vagy és kész.

Én például tudom hogy közel sem vagyok tökéletes, de próbálok tenni érte hogy az legyek, nem nyavalygok, nem utálom magam, nem sajnálom magam mert tudom hogy azzal nem jobb, csak rosszabb lesz a helyzet. Próbálom a szépet észrevenni magamon és nem a hibákat.

Az ivós bulikat alapból nem értem, minek iszik az aki nem bírja és gáz dolgokat csinál? Meg oké hogy bulizunk, iszunk, na de tudjuk már a határt... ne igyuk részegre magunkat. Elég ocsmány látvány minden részeg ember.

2014. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy. Nekem is. Ez nekem onnan gyökerezik, hogy ált suliban 5-8. osztályig, középsuliba 9-10. osztályban csúfoltak az öltözködésem miatt. Csak kerestem a stílusom, egyszer vintage ruhákban, másszor elegánsan, harmadszor lazán, és volt olyan is, hogy átlagosan jelentem meg.

Sokszor kinevettek az évfolyam és osztálytársaim, beszólogattak. Nem volt kellemes. Azóta sem tudok rendesen felöltözni. Nem tudom magabiztosan hordani a ruháim. Súlyos pénzeket költöttem arra, hogy mindig a divat szerint öltözködjek, véletlenül se lógjak ki a sorból, mert a többi birka kinevet, megaláz.

Most 26 éves vagyok és úgy érzem betelt a pohár. A kutyát nem érdekli hogyan öltözködök, milyen vagyok, hogy áll a hajam, vagy épp van-e egy pattanás az arcomon. Az a lényeg, hogy fejed fent legyen, és magabiztosan vállald önmagad. A pálfordulásomnak az az oka, hogy már nem tudok sokat költeni az öltözékemre. Akartam venni egy ballonkabátot, de 15 ezer forint az rengeteg érte. Vettem inkább egy kis nyári parkát, ez tuti nem fog velem szembejönni, veszek hozzá egy pasztell rózsaszín sálat és vállalom a saját stílusom, azt a kis romantikus, elegáns, letisztult önmagam!

2014. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
első válaszoló: pont ez a lényeg hogy nem vagyok gáz részegen is de teljesen mindegy hogy gáz vagyok e vagy sem mert ha nem iszok akkor is MINDIG eszembejut hogy biztos gáznak tartanak... Második válaszoló: nekem is voltak ilyen dolgaim. Sajnos tesóm levetett ruháit kellett hordanom és ő fiú én meg lány... na ez volt gáz sztem... sokat nevettek rajtam és tényleg én sem tudom úgy hordani a ruháim ahogy kellene... amikor unokahúgom elpostázta a kinőtt ruháit akkor öltözködtem kicsit jobban de pikk pakk kinőttem mindent... anyám maradi volt soha nem engedett öltözni a saját ízlésem szerint... szerinted ez lehet a baj? nagyon konzervatív viseleteim voltak aztán egyszer csak meghülyültem és a fekete lett a mániám de persze az sem lett megengedve...
2014. márc. 17. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!