Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni magamat...

Hogyan tudnám rávenni magamat a szemkontaktusra?

Figyelt kérdés

Sajnos kancsal vagyok (és nem, nem lehet már jobban megműteni!) ezért nem bírok az emberek szemébe nézni, tartani valakivel a szemkontaktust, szemezésről meg ne is beszéljünk! Annyira szeretném, de egyszerűen nem megy, pedig annyira nem vészes a helyzet, de mindig az jár a fejemben, hogy ha valakinek a szemébe nézek, az azt gondolja rólam, hogy ez a szerencsétlen lány hogy néz ki és biztos tiszta lúzer!

Nagyon gátlásos is vagyok emiatt, nem is tudok kapcsolatokat létesíteni! (Pasizni is csak alkohol hatása alatt, de ahhoz nem vagyok elég szép, hogy észrevegyenek!)

Hogy tudnám ezt megoldani? Mit tegyek, mert már úgy érzem, ebbe beleőrülök és soha nem lesz barátom meg egy magányos nyomorék maradok :(

(19 éves lány vagyok)


2010. jan. 15. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom :(. Ha nem érkezik hasznos válasz, akk sztem menj el a szemdokidhoz, és kérj tőle tanácsot, biztos tapasztalt ilyen kérdésekben.
2010. jan. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, szegénykém hasonló cipőben járunk, csak Neked nehezebb a helyzeted. Képzeld, nekem dongalábam volt, műtötték, és nagyon befelé tettem a lábam, mikor jártam. Olyan szar volt a csúfolódásokat hallgatni! A mai napig nincs önbizalmam, pedig mondják, hogy jól nézek ki. Mennyire vagy kancsal? Mennyire feltűnő? Tudod mi lehetne egy lehetséges megoldás? Az hogy kimutatod a külvilág felé, hogy te igenes elfogadtad magad, tehát nem az, hogy eltünteted, hanem még mondjuk sminkeled is ki szépen a szemed! Az óriásit vet a latba, ha látják, hogy önbizalmad van. Nekem anyum mindig azt mondta, hogy az emberek csak káposztafejek, annak kell őket nézni. És nekem ez bejött! Tudom, hogy nem könnyű, de törekedni kell rá. Képzeld az egyik kurzuson egy olyan lánnyal járok együtt, akinek az egyik szeme jóval kisebb mint a másik és deformált is. És ennek ellenére egy nagyon kedves, mosolygós, SZÉP lány! De ha úgy érzed, egyedül nem tudsz a problémával megbirkózni, menj el pszichológushoz. Hidd el, segít, és nem 'ciki' hozzá járni.
2010. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát tudod az egyik szemem nekem is kisebb, a műtét miatt. Sajnos többet nem lehet tenni, ha megint megműtenének már bandzsi lennék... az orvos is mondta, hogy nincs más megoldás, fogadjam el magamat :(

Egyébként lett volna például barátom egyszer, pedig élőben is nehezen ismerkedem. Nettől meg azért félek, mert a fényképeken nem látszik, milyen a szemem és félek mit szólnának, amikor meglátnak majd :(

Fogalmam sincs, mit tegyek, mert ez így nem élet... jártam régebben pszichológusnál, de nekem nem jött be! (Hiába magyarázom be magamnak, hogy én is szép vagyok, amikor látom a lesajnáló pillantásokat!)

2010. jan. 15. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a problémám :/ Igaz még nem jártam szemdokinál, hogy műtsék meg de nincs is pénzem rá.. bár most gyűjteni fogok egy műtétre.

Nekem nagyon látszik, hogy kancsal vagyok.. még tükörbe is. De egy ideje már úgy fésülöm a hajam, hogy eltakarja azt a szememet, így nem látszik :) Igaz volt már, hogy le emóztak miatta, de megcáfolom az öltözködésemmel, és így nem olyan rossz. Esetleg vágass te is olyan frizurát :) Bár ha látsz azzal a szemeddel rendesen, akkor ez nem ajánlatos, mert nagyon rombolja a látást.:/ De nekem jelenleg nincs más választásom.

Rengetegszer kerültem emiatt énis mélypontra..

2010. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
vkinek ez a szexi (tényleg)
2010. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!