Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha menstruálunk akkor Testneve...

Ha menstruálunk akkor Testnevelés órán kell tesiznünk vagy akkor nem szabad? Ha megjött akkor, hogy lehet fürödni? És ha épp órán jönne meg? Vagy órán kéne kicserélni?

Figyelt kérdés
Válaszotokat várom.Segítsetek!!
2010. febr. 1. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha menstruálsz, akkor is tesizhetsz, max ha görcsöl nagyon a hasad, akkor erősíthetsz, HA jó fej a tanár. De a legtöbb helyen csak legyintenek erre, jogosan. Tehát számolj azzal, hogy kell majd tesizned (amúgy a görcsökre jó a mozgás, elmúlnak tőle).

Hogyhogy hogy lehet fürdeni?:) Simán.:) Csak a hosszú fürdéseket nem ajánjál (nyitottabb a méhszájad mint alapból hogy a vér távozhasson és sok baci így tud felszökni). Pl. tamponnal lehet strandolni DE nem ajánlott, a fertőzések miatt. Ha viszont mégis strandolnál, akkor ha kijössz a vízből, azonnal cserélj tampont. De ha arra gondolsz, hogy tesi után hogy tudsz lefürdeni, akkor szerintem inkább sehogy, én legalábbis akkor csak a csapnál deréktól felfele megmosakszom alaposan, de nem vérzek bele a közös zuhanyzóba, ez gusztustalan.

Ha órán jönne meg, akkor persze kikéreckedhetsz, de ezt megelőzheted úgy, hogy amikor már tudod hogy meg fog jönni, akkor raksz egy kicsi tisztasági betétet a bugyidba, mert amikor megjön, nem erős még, tehát kihúzol vele 45 percet, és szünetben akkor cserélhetsz. Nagyon aggódos osztálytársaim ilyenkor tampont is szoktak felrakni maguknak (mini), hogy nehogy átázzanak, de ez egyáltalán nem egészséges.

2010. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is: tesi órán kérhetsz felmentést, de ha nem görcsöl a hasad és tampont használsz, valamint szereted a tesit és nem akarod kihasználni a lehetőségedet, hogy "lógj" róla, akkor tornázhatsz is. A tesitanárok mindenhol megengedik, hogy a lányok 6-7. osztályos koruktól havi 2-3 tesi órán felmentést kérjenek.

Ha megjött, akkor nem érdemes meleg vízben fürödni, mert a meleg víztől még intenzívebb lesz a vérzésed. Ilyenkor javasolt a tusolás, de az viszont rendszeresen.

AZ hogy megjön azt nem úgy kell elképzelni, hogy egyszer csak elkezd ömleni a vér... először csak egy kicsit; pár csepp vér jön ki, meg már előtte érzed, hogy fáj a hasad.

Az meg nem valószínű, hogy pont óra közepén kell kicserélned, ez nem így működik, főleg ha a szünetekben ellenőrzöd, hogy rendben van-e. Pár hónap után bele fogsz jönni és nem fogod az egészet olyan szörnyű dolognak felfogni, hamar ráfogsz jönni, hogy hogy is működik ez:)

2010. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
inkább zuhanyozz. Tesizhetsz, de az első napokban inkább kérj egészségügyi felmentést. Ha órán jön meg, az nem valami jó, de ha használsz tisztasági betétet, akkor nem ázol át.
2010. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Azért mert megvan nyugodtan tesizhetsz, van tanár aki elfogadja ezt kifogásnak és engedi hogy ne tesizz azokon a napokon van aki nem tanárfüggő.Fürdeni ugyanúgy úgy kell ahogy amúgy is szoktál.A betét cserét sztem hagy meg szünetre jobb akkor mint órán kikéretőzni,de ha nagy baj van szólt hogy mi a helyzet.
2010. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem megvan, akkor általában szoktam tesizni, csak akkor nem ha nagyon görcsölök ilyenkor szülővel íratok igazolást..(amit persze én hamisítok:D)

Én tampont használok, mert szeirtnem sokkal higiénikusabb és biztonságosabb, a sportolók is ezt használják.

Fürdeni nem szoktam csak reggel és este, de nem hiszem hogy nagyon nagy baj lehetne, csak mindig arra figyelj, hogy testnevelés óra előtt ellenőrzid miújság odalenn. Ha olyna a helyzet cserélj betétet/tampont.


És hidd el hogy a tanár se fog kicikizni, ha óra közbe érzed úgy hogy kikell menned, csak szólj neki hogy "telihold" van :)

2010. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
hát, felmentést tesiből csak akkor kaphatsz, ha nagyon görcsölsz amúgy simán lehet tesizni.. nekem anno tornadresszbe kellett tesizni:S akkor vehettünk rövidgatyát, ha megvolt, egész évben menstruált mindenki:)))) zuhanyozni lehet, fürödni is, csak nem sokáig, tamponnal mondjuk... vannak előjelei, mielött megjön, de ha veszel tisztasági betétet, akkor nem lehet probléma, ha nem veszed észre azonnal... órán nem kell kicserélni, kibirja a szünetig... attól függ, milyen erős a vérzés, hogy mennyi időnként kell cserélni a betétet, vagy tampont...
2010. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, sok tamponellenes fog most sírva fakadni, de én fogamzásgátló mellett ugye majdnem napra pontosan tudom, mikor fog megjönni..ez nekem mindig a hét eleje...egy normál tamponnal kezdem a hetet, mert szinte mindig a suliban jön meg, napközben...ennyit teszek... nem kényelmetlen, nem ér váratlanul...a betétet NEM BÍROM ELVISELNI. csak a legvékonyabb tisztaságit, az meg a menstruációs vérmennyiséggel ugye nem bírkózik meg... nem tudom szedsz-e bogyót. Ha NEM: figyelj meg hogy reagál a tested, ha vannak tünetek, mikor szoktak jelentkezni... használhatod ezekben a kritikus napokban az én módszerem, vagy ha ez túl DURVAAAAA akkor tegyél be egy vastagabb tisztasági betétet.. vagy már eleve olyan betétet, amit mások menstruáció alatt használnak.... ha üres járatban használod is, jobb mint elázni matekórán, nem? Ha IGen, szedsz bogyót, szintén vagy az én módszerem, vagy a betétes... vagy szedd úgy, hogy hétvégén jöjjön meg, hátha akkor könnyebben veszed.
2010. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
21:09-es! szerinted, aki még ilyen alapvető dolgokat sem tud a mensiről, az minek szedne foggamzásbátlót?! vagy úgy gondolod, hogy már szexel, de még nem menstruál:) bocsi nem bántásból írtam csak belegondoltam ebbe!:)
2010. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2010. febr. 2. 13:32
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem még nem jött meg!!!!Csak tudni szeretném hogy mire várjak!!!!
2010. febr. 2. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!