Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg anyát,...

Hogyan győzzem meg anyát, hogy körmöshöz járjak?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és szeretnék körmöshöz járni. Nemrég kezdtem el növeszteni a körmömet, anya szokta néhányszor kifestegetni. Persze ő nem műkörmös, nem annyira profi, pár nap után a lakk lepattogzik. Nem szeretnék műkörmöt, de ha nincs kifestve a körmöm, akkor kicsit csúnya, 3 naponta meg nem fogom kifestettni. Azért szeretnék eljárni körmöshöz, mert akkor a lakk tovàbb tartana, és szerintem erősödne is a körmöm, ugyanis a jobb kezemen egy héten letört az összes köröm valószínűleg mert azt a kezemet többször használom vagy nem tudom. Szerintetek mivel lehetne még meggyőznöm anyát ezzel kapcsolatban? Egyébként azoösszes lány osztalytarsamnak műkörme van szinte, Én pedig csak kis szolid mintákat szeretnék meg stb.

2015. máj. 16. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ne akarj a többi osztálytársadhoz hasonlítani, a műköröm nem való egy 15 évesnek, de szerintem ha elmondod anyukádnak, amit ide leírtál, már azzal is előrébb leszel.
2015. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincsen a műkörömmel. Nekem csak géllak van rajta, de rengeteg osztálytársamnak van műkörme és majd én is szeretnék. Magamnak nem tudom szépen kilakkozni ezért inkább körmösre bízom és így szebb és tartósabb is. Szerintem ennyi idősen már szépen néz ki és nem nevetséges. Persze nem az ilyen hosszú, hegyes, csicsás förmedvényekre gondolok, hanem rövidebb kocka vagy mandula alakúra valami egyszerű díszítéssel vagy akár anélkül, szerintem ezek agyon szépek tudnak lenni. Esetleg kérd, hogy nyáron csináltathass, bár iskolába sem hiszem, hogy szólnak érte, legalábbis a környezetemben még nem hallottam ilyesmit. Egy középiskolában már nem nagyon foglalkoznak ilyesmivel, még azzal sem ha kicsit extrább. Mondd neki, hogy azért szeretnéd mert nagyon gyenge a körmöd és nem itthon nem is tudjátok annyira szépen kifesteni illetve így sokkal tartósabb is lenne. Esetleg ha lesz szülinapod vagy névnapod akkor arra is kérheted.
2015. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem miért akarsz körmöshöz járni ha nem műkörmöt akarsz. Kissé drága muri másokkal festetni a körmöd hetente és értelmetlen is 15 évesen.

Kifesteni otthon is ki lehet, magadnak, 15 évesen már nem másoknak kéne a te körmöddel foglalkozni. Egy rendes lakk pedig nem 3 napig tart ki. Persze nem béna Essence és társait kell venni. Azokból 3 réteg is kevés és semeddig nem tartós. Vegyél normálisat, az tartós lesz.

2015. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

A körmös nemcsak műkörmöt csinál, hanem pl géllakkozást is, ami 2-3 hétig a helyén marad és nem pattog le, mint a drogériás lakkok.

Mondjuk úgy vedd rá anyudat, hogy te fizeted a zsebpénzedből, mert valószínű innen is fújhat a szél. Esetleg először elmegy veled és megbeszéli a körmössel, hogy semmi vadulás, visszafogott körmeid legyenek és az mennyibe fog neked kerülni.

2015. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Géllak hosszútávon gombát is okozhat. Lehet ezt anyukád is tudja.
2015. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne azért akarj, mert van másnak is..

Nekem a géllakk tönkre vágta a körmeimet, azóta csak műkörmöm van.

Szebb a természetes köröm, de megértelek, az enyémek is jó rondák:(

8.-os ballagásomon volt először műkörmöm. 9.után nyáron kezdem el géllakkoztatni. Itt kimaradt egy jó év, mert nagyon szétcsesztem

11.től műkörmöm van. Viszont, ha egyszer megunod a műkörmöt, azt tudnod kell, hogy sok gond lesz a sajátoddal, eleinte puha lesz.. és töredezni,szálkásodni fog.

2015. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. Én nem akarok se műkörmöt, se géllakkot, csak egy egyszerű kis színt a körmömre, valami kis visszafogott mintát, esetleg néhány követ rá, ha megkívánja a helyzet.

2. Rimmeles körömlakkokat használok, szerintem az valamivel jobb mint az essence de valamikor mosogattam vele és az egész lakkot csak úgy ...

simán lehúzhattam a körmeimről, jobbára ezért szeretnék körmöshöz járni. Nem használok alá se primert, a végén se teszek rá ilyen fedőlakkot. A körmös meg igen, tehát a lakók tartósabb lenne. Nekem nincs hozzá kézügyességem, anya se valami profi, szóval...

3. Nem azért akarok oda járni, mert a többieknek is van, Csak gondoltam, ha anya azt mondja, hogy ehhez túl fiatal vagyok, akkor tudom mondani, hogy az összes lány osztálytársam jár körmöshöz, és nekik is csak kb negyede csinaltatja a saját körmére. Sőt, szinte az egész 9. évfolyam jár manikűröshöz :'D de azért köszönöm a jó válaszokat:)

2015. máj. 17. 15:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Amit a kormos lakkoz, az is le fog jonni.

es ott baromi sokaig tart a szaradas.

2015. máj. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Látom Én is hogy a körömlakk önmagàban károsítja a körmöt, gondolom egy körmösnek azért vannak ez ellen ilyen dolgai. Az én körmöm meg el3g gyenge, ezért szeretnék körmöshöz járni. Ti eljárnátok emiatt?
2015. máj. 17. 17:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csináltass műkörmöt nálunk is minden csajnak volt 8.ban már. Annak h manikűrös lakkozza semmi értelme. Azt te is tudod magadnak. Akkor már gél lakk v műköröm.
2015. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!