Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van ez? Nincsen önbizalmam?

Miért van ez? Nincsen önbizalmam?

Figyelt kérdés
Rajtam kivül mindenki azt mondja a környezetemben hogy szép vagyok de én mégis csúnyának látom magamat. Senkinek nem vagyok képes elhinni hogy szép vagyok pedig egyedül csak én gondolom az ellenkezőjét. Ajakhasadékkal születtem és nemrég volt a szájkorrigáló műtétem ami azóta már szépen helyrejött. Mindenki dicsérgeti,hogy milyen szép lett de én mégis ugyanolyannak làtom mint előtte. Ennyire beleégett a kép a fejembe hogy milyen voltam előtte vagy csak én akarom magam csúnyának látni? Értelmes válaszokat várok. Szìvesen beszélgetnék olyan emberekkel akik szintén ezzel a problémával élnek együtt. L/18
2015. máj. 18. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy önmagadnak nem tetszel, de attól még lehetsz szép. Te mit nézel egy emberben: a múlt enyhe nyomát, karcolását, vagy teljes egészében az embert? Nem hiszem, hogy egy kis műtétnyom csorbítaná a szépséget!

Valószínű, hogy te még belelátod a múltat a jelenbe. Előre kell tekinteni, nem hátra. Most még szebb vagy, mint eddig, és így kell folytasd az életed.


Nekem a jobbkezem születésem sérülten született, csak egyetlen ujjam van. Nem is lehet helyrehozni. Én is lázadoztam ellene, de sikerült elfogadni magam. Most büszke vagyok arra, ha ugyanazt meg tudom egy kézzel, amit másoknak kettővel sikerül (s talán ők sem minden esetben ügyesebbek nálam).

2015. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az a gond, amit te is írtál. Te még olyannak látod/érzed magad, mint korábban. Hiszen 18 évig így éltél. Gondolj arra, hogy aki nem ismer, az nem is tudja, hogy milyen voltál, milyen műtéted volt.

Ne a szádra koncentrálj, az összhatás a lényeg, ami a belső kisugárzásod és személyiséged is beletartozik, nem csak a külső.

2015. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előfordul ilyesmi. Igen, valószínűleg beléd égett a kép önmagadról. Másoknak persze, hogy hirtelen lettél szép, mivel nekik -még a hozzád tartozókat is- jóval kevesebb érzelem kötötte ahhoz, hogy olyan vagy amilyen. Másrészt ők többször látnak kívülről mint Te magadat.


Aznap mikor mélyvénás trombózisom volt átszaladtam a tesómhoz a másik szobába és mutattam, hogy mennyivel dagadtabb a bal lábam, mire azt mondta, hülyeség. Elnézett, visszanézett és akkor látta a valóságot.

Amikor lefogytam kb. 2-3 hétig ugyanolyannak láttam magam mint addig, aztán meguntam, hogy mások dícsérnek én meg semmit nem érzek belőle és elkezdtem többször a tükör elé állni és tudatosítani a változást.


Próbáld ki Te is, hogy többször ülsz le a tükör elé. Vigyél bele érzelmet. Próbáld meg kifesteni a szádat, nézdd kis tükörrel több oldalról és leginkább örülj neki, hogy jól sikerült a műtét. Ha eleinte nem látod akkor mutattasd meg anyukáddal, hogy szerinte mitől szebb, mi az ami szerinte változott. Ha 2-3 hónap alatt így sincs változás akkor érdemes szakemberhez fordulni. Lehetőleg olyanhoz, aki már kezelt testkép zavarost.

Sok sikert :)

2015. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak te látod magad ilyennek.

Gyakran az emberek, főleg a lányok sokkal csúnyábbnak látják magukat mint amilyenek, főleg ha nincs is önbizalmuk.

Ha szeretnél akkor kívülállóként mondok véleményt akár rólad, akár arról ami zavar ha már csak kis önbizalom építés céljából is.

2015. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kell szépnek, gyönyörűnek látnod magad, még ha az is vagy. Egyszerűen el kell fogadnod magad és ennyi. Ha ennyien szépnek látnak és szóvá is teszik, biztos ez az igazság amúgy.
2015. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!